toplumun değişmez bakış açısı. ben de bu toplumun nacizene bir ferdi olduğuma göre öyle veya böyle içindeyimdir.

başından talihsiz bir evlilik geçmiş erkek hadi neyse bir yere kadar kabul görür de kadın için aynısını söylemek hayli zor. toplumun önerdiği çözüm yolu, dulsa kendi gibi bir dul bulup onunla evlensin.
neden kadın erkek ayrımı yapılıyor bunu anlamıyorum dul bır kadının bekar bır erkekle evlenmesı dul bır erkegın bekar bır kadınla evlenmesı kadar dogaldır.
baktığı her kadında namusu hayat meselesi yapıp, rusa para yedirip, sonra müslüman kesilip uçkurdan başka birşey düşünmeyen türk erkeğinin tespiti. zaten kız çoçuklarını diri diri gömücez toprağa bazen nefret ediyorum bu ülkede yaşadığım için... erkek kbul görürmüş kadın görmezmiş önce insan olmak lazım bunu düşünmek için.....
(bkz: türkiyede kadın olmak)
tamamen örf ve geleneklerimize göre ilk evliliğini yapacak olan erkeğin bakire bir kız ile evlenmesi görüşü türk toplumunda geçerli olduğu içindir.
ya şimdi diyecem nikahsız takılın işte ya abaza ya fazla entellektüel ya da bilmem ne diyecekler hemen.en iyisi işinize gelirse diyip konuyu kapamak.
(bkz: olmaz olmaz deme olmaz olur)
türkiyeli erkek, evleneceği kişi bakire olsun ister ama gider üzerinden geçmeyen erkek kalmamış bir rus'a nikah yapıp, baştacı edip yanında bir motor gezdirdiğini unutuverir nedense.
toplumumuzda yer etmis, sacma sapan bir görüs. dul erkekten ilk es oluyorsa, dul kanidndan da ilk es olur.
gel gor ki ulkemizde bir erkek esinden bosandigi ve belki cocuklu oldugu halde bekar bir kiz arayisina girmeye curet diyor, ama bunu esinden ayrilmis bir kadin yaparsa "olmaz, ne haddine" deniyor.
kedi canini senin!
Yanlış bir bakış açısı. Böyle bir şeyi belki ben de istemem ama bu işler nizami, kurallı değil. Boşuna dememişler 'gönül ferman dinlemez' diye. Çokça tartışılabilir lakin olay bu 'gönül ferman dinlemez'.
eşleri ölen insanlara dul denilir. Boşanmış bir kadına dul denilemez çünkü o artık bir bekar kadındır.
olayın bekaretle alakası yoktur. cinsel açıdan tecrübesiz ön kabulü yapılan erkeğin, önceki evliliğinde cinselliği tatmış olan dul kadına istediğini veremeyeceği düşünülür. bu yüzden dul erkekle evlenmesi istenir. peki bundan topluma ne? işte onu bilmiyorum. her boku halletmiş gibi, elalemin cinsel hayatını düşünüyoruz bir de.
olmaz deme olmayan yok.
saçma bir görüştür.
(bkz: hz muhammed)* vs (bkz: hz hatice)
kim söylediyse halt etmiş afedersin. olur hem de çok güzel olur, yeter ki insan olsun.
evlenen benim, paylaşacak olan benim, yatağa girecek olan benim sanane * diyerek kestirip atılası önerme.
anadolunun bazı yerlerinde sığıra mal da derler. iyi cins sığırlar dönemsel olarak değişmekle beraber günde ortalama 20 litre civarında süt verebilirler. bu süt insanlar için vazgeçilmez bir besin kaynağı olmakla birlikte çocuklar için faydası saymakla bitmez. sonuç olarak sığırlar topluma ve insanlığa çok faydalıdırlar.

bu önerme kendisine sığır ya da mal demekten utanılacak birinin yazdığı önermeden başka birşey değildir.
tespit yapmaktan başka bir günahı olmayan yazarın hakarete uğramasıyla son bulmuş konulardan biridir.

mal sensin. sığır da kabuslarına girsin.
gelişmemiş ülkelerdeki insanların bakış açısıdır. gelişen toplumlarda kimse kimsenin evleneceği kadın krıterini belirleyemez. cahilliktir. inatla dul kadını ilk eş yaptırırlar adama.
dul kadın ya da dul erkek , dul bir insanla bekar bir insanın evlilik akdiyle elele , omuz omuz omuza hayata birlikte göğüs germe isteğiyle bir araya gelmeleri durumunu eleştirmek pek sağlıklı olmamakla birlikte , kişilerin içinde bulunduğu şartlara göre farklı farklı yorumlar yapılabilir . özet itibariyle eş seçiminde dul olma kriteri öncelikli kriter olmamalıdır . zira aşk , sevgi , sadakat ve saygı kolay bulunabilen özellikler değildir .
bunu isteyen kişi evlendiğinde de eşinin bakire olmasını ister.
dul adamdan her bok olur dul kadından ilk eş olmaz düşüncesidir.saçmadır.insanları insan olup olmadıklarına göre ayırın, başka türlü ayrım yapmayın beğenmediğiniz durumları allah yaşatır insan içine çıkamassınız.
Yanlış bir düşüncedir. Abim ki kendisi çok zor seven biridir; boşanıp ayrılmış bir kadını çok sevdi ve oğluna da iyi bir babalık yapacak kadar güzel bir yuva kurdular. Valide hanım ben istemem, oğlum hiç evlenmemiş dese de; zamanla yumuşadı ve şimdi çok mutlular. Önemli olan sevmek, mal değil ki bu 2. el gibi görülsün! Biraz empati, yarın sizin ya da bir yakınınızın dul olmayacağının ne garantisi var. Özellikle dindar kesim daha katı bu konuda peki ya Hz. Muhammed'in ilk eşi Hz. Hatice'nin dul olmasına ne demeli o zaman!