bugün

formülü:
bir kapsül 8 mg akrivastin ve 60 mg psödoefedrin HCl içerir. bir kutuda 30 kapsül bulunur.
her opak, beyaz kapaklı ve gövdeli ser jelatin kapsül; siyah "WELLCOME" ve gri "DUACT" kodludur.
yardımcı madde: laktoz

etkili bir üst solunum yol dekonjestanı olan bu ilaç alerjik nezle semptomlarının giderilmesinde endikedir.

ciddi hipertansiyon ya da ciddi koroner hastalarıda, MAO inhibitörü(son 2 haftaya kadar kullananlar da dahil) kullananlarda kontrendikedir. ilaç atılımı böbrek üzerinden olduğundan, böbrek fonksiyonları bozuk olan hastalara verilmemelidir.(kreatinin klirensi 50 ml/dk'nın altında olanlar)
artık reçetesiz almanın mümkün olmadığı ilaçlar arasında.
içerdiği psödöefedrin yüzündenmiş sanırım.
her daim reçetesiz aldığım ilaçtır. daha reçete soran olmadı ama?
sonuç olarak sinüzit için birebirdir.
sinüzitlilerin can dostu kurtaricisi. *
bugün reçetesiz alınan ilaçtır. halsizlik ve grip var denerek istenmiştir ve duact verilmiştir. bakalım bu şikayetler için ne kadar endike göreceğiz ve yazacağız...
Boğaz enfeksiyonu geçiriyorum. Acile gittiğim her doktor antibiyotik verdi. Zitromax, cliacil, deposilin ve son olarak augmentin bid 1000 lik bitti hafta başı. 48 yıllık ömrümde bu kadar uzun süren enfeksiyonum hiç olmamıştı. O da oldu.

Neyse efendim. Baktım acil doktorları hep çareyi antibiyotikte arıyor. Sabahın ilk randevusunu alarak kbb uzmanına gittim. 4 antibiyotik bitirdiğim halde geniz akıntım devam ediyordu. Artık bunca antibiyotiğin peşine bir antibiyotik daha yazmayalım dedi. Sinüs bölgesinin röntgenini çektirdi bişey yok çok şükür. Peşine boğaz kültürü, boğazda mantar kültürü verdim. O sonuçlarda yarın çıkar.

sevgili duact’ı kullanmaya başladım günde 3 gün. Sevgili diyorum çünkü geniz akıntısını büyük oranda kesti. Bu sebeple öksürüğüm de azaldı.

Yaşarım dimi sözlük. Daha geride üniversite okuyan, lise okuyan, ilkokula giden evlatlarım var.
kolumu kaldiracak halim yok ama yan etkisi hormonlar tavan.
uyarici etkisi var sanirim.
opusecek halim yok ama surunuyorum.
zaten hapsuruktan opusmem mumkun degil agzim aft dolu.
cohastayim kapismak.