bugün

doğuş okullar grubunun övünç kaynağı.. mütevveli heyeti başkanı i. doğu gözaçan, rektörü ise a. talha dinibütün'dür..

ayrıca;

iki yıl boyunca içerisinde aşkı, nefreti, hüznü, sevinci yaşadığım, ayrılalı 1.5 sene olsada halen bazı boş günlerimde gidip etrafında dolaştığım, gözlerimden dökülen iki damla yaşla anılara yolculuk ettiğim, içerisinde geçirdiğim tek bir günü dışardaki 10 yıla tercih edeceğim, sıcak aile ortamı tadındaki eğitim yuvası..
kantininde doğuş çay ve doğuş şeker dışındaki markaların satılmadığını düşündüğüm üniversite
muthiş mezarlık manzaralı kampüsüyle (kampüs demeye 1000 şahit lazım) eğitim veren universite.
kantinli havuzunda çay içmek çok keyiflidir.
2007-2008 yili ucreti 15 bin 600 ytl olmus universitedir.
sahibi doğu gözaçan'dır.
bu yıl öğrenime başlayacağım üniversite.ayrıca meslek yüksek okulu acıbadem dolaylarında bulunan üniversite.
çoğu üniversite gibi geniş bir alana kurulu olmayışını hiç bozuntuya vermeden merkezi bir yerdedir diye reklamını başka tarzda yapan merkezi bir yerde olmayanlara göndermede bulunan üniversite.
içerisine girdiğinizde sizi solaryumlu, sarı saçlı, a&f eşofmanlı, kollarında içine girebileceğiniz kadar büyük çanta taşıyan kızların sizi karşıladığı üniversitedir. tabii hepsi böyle değildir. aynı zamanda içinde cami bulunan okuldur.
2010 bahar şenliğini true-blue de yapan ancak tek günlük şenliği final haftasına koyacak kadar da acemi olan üniversitedir. yolun ortasında mangal yakma başarısını gösteren tek üniversitedir.
okumaya değmeyecek üniversitemsi. ticarethanedir.
kibrit kutusu kadardır efenim. *
%100 bursum olan üni'dir ayrıca
önüne gelene tam burs veren, ve tabii ki bana da tam burs vermiş olan dandik üniversite.
Güzel Sanatlar fakültesi Kadıköy/Hasanpaşa 'da, çingene mahallesi üzerinde kurulmuş, dershandeden bozma bir üniversitesi

(bkz: Bilkent Üniversitesi)
(bkz: Yeditepe Üniversitesi)
istanbul ve yıldız teknik türkçe işletmeye puanı yetip de doğuş ingilizce işletmeyi yazmak istemek. işte kurulan bu cümledeki kararsızlık ve bir o kadar da bilgilendirilmeye ve yardıma duyulan açılığı beraberinde getiriyor.
şubat ayiyla birlikte lisans hayatımı sonlandirdigimi düşünürken yüksek lisans kapılarına dayanarak bu aşkın bu kadar kısa sürmemesi gerektiğini anlayarak şuan öğrencisi olarak devam ettiğim nadide eğitim yuvası. eğer mühendislik bölümlerinden birini seçecekseniz ağır bir eğitim hayatı geçireceğinizi garanti ederim ilk 2 yıl alacağınızı matematik ve fizik dersleri üstüne kitap yazma potansiyeliniz oluşacaktır. 3 ve 4'te ise daha çok bölüm dersleriyle uğraş vereceksiniz. lokasyon olarak istanbul'da bulunan bir çok üniversiteye karşın çok iyi bir konumda bulunmaktadır. acıbadem'de e-5 üzerinde konumlanmış olup kadıköy-kartal metrosununda bitmesiyle popüleritesini iyiden iyiye arttıracağını düşünmekteyim.
okulun yanında olan cami, zamanında yıkılması istenilmişse de rahmetli necmettin erbakan bu duruma karşı çıkmış ve yıkıma engel olmuştur.
sivas katliamı'nın tüm acısını yüreğinde hisseden bir insanın, faşizmin korkunç yüzünü bilen bir insanın ne gibi bir sebeple ticarethane olduğu açık olan bir üniversitede akademisyen olma arzusu taşıdığını merak etmedim değil.
sen bu üniversitenin özel sektörün açtığı bir üniversite olduğunu biliyor muydun? tabiki de evet. türkiye'de hangi üniversite tamamen düşünce özgürlüğüne destek verdi de özel sektörün kurduğu bu üniversite senin düşüncelerine onay verecek.

solcuyum diye geçinip bulduğu ilk fırsatta özel üniversiteye kapağı atan ve sonrada nerede benim düşünce özgürlüğüm diyen insanlar eleştirilmeli öncelikle.

özel üniversite bir ticarethanedir en nihayetinde. sen de bu ticarethaneye ve onun fikir yapısına bağlısın. bunu bilerek sözleşme yapmışsın. sonrasında çıkıp bu ticarethaneyi eleştirmek neden?
içerisine girmeyenlerin ticarethane dediği eğitim yurdu.
korku imparatorluğundan yeterince nasibini almış, bir sayfa dolusu kem küm açıklamalarıyla, aslında hiçbir şeye açıklık getirememiş, sözde özel ama mevcut devlet ve hükümetin taraflı ve ayrımcı politikalarından bağımsız davranamamış aciz bir üniversite.
basın açıklamasında "bugüne kadar siyasi tartışmalardan kaçınan doğuş üniversitesi" dedikten sonra, her ne derse desin, kendini aklayamayacak kurumdur.
yoz bir kararla gündeme gelmiş üniversitedir.
dün polisler tarafından kuşatılan üniversite. sözde protesto olabilir muhabbetine. peki protesto oldu mu? yok öyle birşey.
ileri ingilizce eğitimi, sağlam hocaları, cern'e öğrenci göndermesi, burslu öğrencilerini hiçbir sıkıntıya sokmaması, ulaşımın kolay olması gibi güzel özellikleri olan üniversite. önyargılarımın hepsini yıkmıştır ayrıca. kampüs gibi bir sıkıntısı olduğunu söyleyenler avcılar'daki istanbul üniversitesi kampüsünü inceledikten sonra bir daha düşünsünler derim.
eğitimini binasını öğretmenlerini geçtim ama şu sanat tasarım fakültesi tuvaletlerinin hali okula gelmemek için bile yeterlidir.