kız veya erkek fark etmez sağlıklı bir şekilde sağlıklı bir evlat doğurmuş olan hanımınıza alabileceğiniz hediyelerdir. siz baba olmuşsunuzdur, o an dünyanın en mutlu insanısınızdır. maddi imkanınıza göre bir takım hediyeler düşünebilirsiniz. ben araba alırdım mesela yalan yok.
Mücevherdir.

Güzel bi kolye olur, küpe olur.

Fakirseniz çocuk yapmayın zaten hiç o konuya değinmeyeceğim bile.
Kardes cocugu alir giderim yanina yani daha iyi hediye mi olur lan?
Meyve suyu al reyiz süt yapar.
Çocuk bezi.
en büyük hediye ona anlamlı dizeler okumak olacaktır.

böylece ruhuna dokunursunuz.

görsel
yeni Doğum yapan kadınların o dönemde ihtiyacı olan tek şey, eşinin ilgi ve alakası. lohusalık olarak bildiğimiz bu dönemde anne, birçok hissi bir arada yaşadığı için duyguları karmakarışık olabilir. alacağınız değil ama vereceğiniz en büyük hediye: bu dönemde onun maddi, manevi yanında olduğunu hissettirmek. bu dönemi güzel geçirmesine yardımcı olmak. bu hem anneyi hem de bebeği daha huzurlu hissettirecek. bakımıyla ilgili bir şeyleri paylaşın, yapamıyorsanız bile öğrenmeye çalışın, en güzel zamanların kıymetini bilin ve aile olmak için çabalayın.
spor salonuna en az 6 ay üyelik .
(bkz: tapu)
Dadı veya yardımcı.
Pek sevgili eşinize evlenirken tek taş almıştınız. ilk doğumda da 3 taş alınması hoş olur. ikinci doğumda ise 5 taş en münasibi. Onuncu evlilik yıl dönümünde ise bir tam tur yakışır.
gramofon.
Butcenize gore secilebilecek hediyelerdir. Alabiliyorsaniz kucuk bir otomobil aliniz, bebek arabasiyla otobus eziyeti cekmemis olur...
Safir, yakut veya Zümrüt yüzük, kolye de guzel birer alternatiftir. Ayrica Buna sevinmeyecek kadın tanımıyorum.
Bu da olmazsa, Bebeğinizin ayak izleri ve isimlerinizin yer aldığı çok özel gümüş kolye yaptırabilirsiniz.
Butcenize uygun herhangi bir hediye düşünmüş olmaktır esas olan.. Anne kisisi her şekilde mutlu olur.
cilt bakım kürü.
avukat. hanımefendiyi şu soruyu çoluk çocuğa soran adamdan kurtarabilirsin.
mükemmel bir hediye olur.
doğum kontrol hapı.
Eliptik bisiklet? Sonuçta o kiloları vermesi gerekli.
Ilk fırsatta askla ve sehvetle sevisin onunla.

Onu daha iyi hissettirecek bi hediye yoktur bence.

Samimi not: osbirci abazanim.
neden sürekli maddi şeyler yazılmış anlamıyorum. eşiniz hem çocupunuzu sizin hem kendi çocuğunu doğurdu. ne biliyim yoldan geçen biri size çok büyük bir iyilik yapmış gibi davranmanıza gerek yok. sizinle hayatını birleştirmiş ve sizinle ortak genleri olan bir çocuk yapmış. bu oldukça normal. 1500lerde yaşamıyoruz. o kadın ne cariyeniz nede parayla aldığınız bir mal. o yüzden maddiyatı aklınızdan çıkarın. doğum yapmış bir kadına eşinden gelecek en iyi hediye eşinin çocuk bakımı konusunda bilinçli ve sorumluluk sahibi olmasıdır.
iyi bir diyetisyenden randevu.
lohusa şerbeti almayın, bırakıyor sonra.*
tam tur yüzüktür. en azından ben öyle istiyordum. adam doğumdan sonra bebeyi emzirirken takmasın mı koluma 22 ayar bileziği. tam turu bozdurunca değeri çok düzermişmişmiş.
bizim buralarda adettendir, bilezik ya da taşlı yüzük alınır.

allahtan geleneklerine bağlı biri değilim!