bugün

beyrut'un beyrut olduğu zamanda ilk kez beyrut için söylenmiştir kanımca. güneydoğuda biraz kent milliyetçiliği yapmak için ideal sıfattır, onu bunu bilmem ama batının gaziantep'i paristir.**
erzurum için söylenen söz.acaba paris için de fransa'nın erzurum'u diyen var mıdır sorusunu akıllara getirebilir(niye getirsin ki lan).
malatya'dır efendim.
(bkz: erzurum)
(bkz: gaziantep)
(bkz: adana)*
birden çok paris vardır doğuda.
(bkz: malatya)
(bkz: elazığ)
(bkz: ceylan avci)
(bkz: entep sen jermen)
paris'e benzer özellikler taşıyan doğu şehridir.

(bkz: tac mahal)
shanghai'dir. gerek shanghai waitan'daki fransiz mimarisiyle olsun, gerek shanghai'lilarin 60-70'li yillardaki fransizca ve fransa duskunluguyle olsun, tartismasiz shanghai'dir. ankete gore yeterince dogu sayiliyorsa elbette.
malatya, erzurum ve van 'ın sahip olmak için uğraştığı üvan. ama gel gör ki üçünde de bi eifel kulesi yok.*
bunu malatya için demişlerdi bana ve aileme. 93 yılında tayinle eskişehirden oraya giderken. yıllar sornas bakıyorum da eskişehir yetiyormuş bize.
gogu delen otelleri ve is merkezleriyle shanghai.
(bkz: beyrut)
m.k.atatürk kars için söylemiş zamanında.
(bkz: bülent karpatların maradonası)
bu kıyaslama mantıklı bir şey ise;
istanbul olsun o zaman
malatyalıların malatya için,
mardinlilerin mardin için,
diyarbakırlıların diyarbakır için,
urfalıların urfa için,
erzurumluların erzurum için,

ülkenin doğusunda kalan daha birçok şehrimizin, kendi insanları tarafından,

oo bizim orası doğunun parisidir şeklinde söylediği hede.
(bkz: paris in doğusu)
olaya plaka kodlarından bakarsak kesinlikle ardahan'dır. (bkz: 75)
doğu anadolu bölgesi için van diyebiliriz. gelişmiş birçok ille mukayese edilebilecek yapıya sahip, ılıman iklimli aranılan herşeyin bulunabileceği güzel bir şehir.
avrupalilar tarafindan beyrut icin sarf edilen tanimlamadir. bana gore dogru bir tanimlamadir.
bi doğuda 10 tane paris mi olur seçin birini kardeşim.
(bkz: elazığ)
(bkz: malatya)
(bkz: diyarbakır)
(bkz: gaziantep)
(bkz: hakkari)
(bkz: ardahan)
(bkz: van)
(bkz: kars)
memleketim diye söylemiyorum ama ardahan dır. hatta plaka numaraları bile aynıdır. ardahan ve paris in plaka kodu 75 dir.
karstır tabi ki de incelenirse mimarisi bakımından özellikle bu durum geçerlidir.