bugün

edward norton un başrolünü oynadığı 6 ay önce vizyona girmiş ancak türkiyeye gelmemiş ve gelmicek olan * film. çok iddialı bir film olmamasına karşın edward norton u yine bir kimlik çatışması içinde görüyoruz. isteyen izlesindir.
edward norton'ın hatrına izleyeyim dediğim, benden iki saate yakın zamanımı çalmış 2005 yapımı film.
ben yine edward ağabeyimizin açısından konuşacağım, zira kendisi sevdiğim bir aktördür. güzel filmlerde, başarılı rollere imza atmıştır. ondandır ki, bu filmi kendisine hiç yakıştıramadım. karizmasını hafiften dağıtmış burda. gerçi, yine kendi içinde tutarlı ve filme göre oldukça başarılı bir grafiği var. ancak film yine de, ona rağmen, trt 1'in eskiden öğleden sonraları yayınladığı gençlik filmlerinden öteye geçememiş.
edward norton un başrolde oynadığı bir "modern zaman" westerni... çok allengirli bir albenisi olmasa da, edward norton un oyunculuğu, ana konunun western tabanlı olması ve filmdeki blues parçalar izlenilesi kılmıştır filmi...
--spoiler--
edward norton (harlan) , evan rachel wood (tobe) , david morse (wade) , rory culkin (lonnie) başrollerde oynamaktadır.
tobe 16 yaşında, babası ve küçük erkek kardeşiyle san fernando vadi'sinde yaşayan bir genç kızdır. benzin istasyonunda çalışan asi ruhlu, kovboy şapkalı harlan'ı sahile davet eder ve aralarında duygusal bir ilişki başlar.

ancak tobe'nin babası bu ilişkiye karşı çıkar ve kızının harlan'la görüşmesini yasaklar. buna rağmen harlan bu yasağı dinlemez çünkü tobe'nin kendisinin ruh eşi olduğuna inanmaktadır. sevgilisi ve babası arasında kalan tobe, zor bir karar verecektir.

psikolojik çatışmaları olan karakterleri oynamayı seven edward norton, harlan karakteriyle yine dengesiz bir profili başarıyla canlandırmış. taksi şoförü' filmine de göndermeler yapan aşk vadisi, izleyenlere sürükleyici ve gerilimli bir aşk hikayesi sunuyor.

bir çok kişi tarafından beğenilmese de ben çok da kötü bulmadım. tabi bunda evan rachel wood'un güzelliği ve küçük kardeşiyle kurduğu güzel ilişki bunda etkili oldu. filmi de evan rachel wood'u izlemek için almıştım zaten.
--spoiler--