bugün

bursa efsanesi witness grubu konseri:

https://youtu.be/VAwd38f7FlY
içini, sahnesini, ses sistemini falan değiştirdiler yeni yerinde. umarım eski havayı tekrar yakalarlar...
bu yoklukta gider, ben de giderim yarın. ayrıca yoklukta ben de giderim.
badigardlar bir ara canı sıkıldıkça adam dövüyodu.

saçma sapan bir mekan zinciri.

sulu bira içtiğimiz dönemler, sağımızda şebnem ferah, solumuzda pentagram üyeleri falan bir ruhu vardı ancak ne zaman bir kurumsal kimlik kazandırmaya çalıştılar ruhu sona erdi.

tırt. deep purple konsere gelirse ancak girebileceğim "elit rock bar"
kalitesiz mekan. ilk açıldığında bir dönem iyiydi, artık değil.
Yeniden açılmıştır taksimde. Arada güzel şeyler de oluyor fani dünyada. Özlemim büyük. Kadıkoydeki versiyonu ılıklara hitap eden ısımamadığım ama gittiğim mekandı. Yine giderim o ayrı, ama gönlümüz her daim taksimde olucak.
Çok bozdu son 3-4 senedir. ilk zamanları iyiydi.
insanların piyasa yapmaktan ziyade, canlı performans izlemek/dinlemek için gittiği mekan diye biliyorum ben kadıköy'deki dorock xl olanını.

ama elbette her yerde olduğu gibi burada da karşı cinsle bir şeyler yaşama peşinde olan insanların varlığına şahit olabiliyoruz.

örneğin en son yalnız bir erkek olarak gaye su akyol 'u dinleme sebebiyle mekana teşrif etmiştim. kimseye zararım dokunmasın, uzaktan uzaktan müziğimi dinler sahnemi izler giderim diye düşünerek sahnenin karşısında, en arkada kalan barda, atarinin yanında oturarak biramı yudumlayarak organizasyonu takip etmekteydim. bu süreçte farklı zaman dilimlerinde iki farklı hanım gelip benimle tanışmışlardı. ikisinin de amacı konseri takip etmekten ziyade benimle dışarıya çıkmak gibiydi. tabi performansı takip etmeye devam edip, kendilerine zerre değer vermediğim için beni rahat bırakıp başımdan gittiler, orası ayrı.

yani diyeceğim o ki, karşı cins meraklısı yalnızca erkekler de olmayabiliyor bazen.
kadıköy versiyonuna gitmek kısmet olmadı ama istiklaldekinde 18 yaşındayken sevgilimle rahat rahat... karanlık olması sebebi ile avantajlıdır. public alandayken kimse görmeden rahat rahat bira içip, müzik dinlemek ve sevişmek isteyen herkes için idealdir. evet seni duydum, leşim evet. evet karanlık barlarda sevişiyorum evet.
Kadıköy de bir mekan.

Sözümüzün de geçtiği bir yerdir ayrıca.
iri bir erkekle tek başına karşılaşmaktan tırsan ezik sünepelerin mekanı.
istiklal caddesinde uzun süredir gitmediğim yer. ara ara gidip içeyim desem de;
''siktir et'' otur evinde al alkolünü iç'' iç sesiyle vazgeçiyorum.
nothing else matters gibi bardır. kullanırsınız ama bir yandan bok atarsınız.
Taksimde sevilen bir mekan adı. Leş bir ortam var ama müzikleri fena değil.
(#30392290)

Defalarca ilk kendi mesaj atıp kendisinin bu mesajlarına karşılık yanıt verince de sülük gibi yapıştığımı söyleyen deli raporlu yazar..
istersen mesajların capslerini atalım halk oylaması yapalım halk karar versin kim kime sülük gibi yapışmış acaba..
genellikle xl mekanında takılırım.
Ben bunu Nasıl ciddiye alıp muhattap olmuşum.
Çocukmuş bu daha. Bide benim çıktığım kızları görsen filan diyo beyaz yakalı plaza çalışanı havalarında takılıyo.

Bir yazar.
yakında istanbul kadıköy'de 3. şubesi açılacaktır. anadolu yakasını metal müziğe doyuracaktır.
"hem dünyanın en güzel kızları bile aşırı dozajda makyaj yaparken, çirkin türk kızlarının makyaj yapmaması ne hadlerine ki ?"

zamanında türk kızlarından çok red yemiş bi kürt muhtemelen.
(#26650795)
Kaale alınıp cevap bile verilmeyecek değersizlikte bir yazarımsı.tanimam etmem sorunlu mudur? Nedir!
Mekanın güzel olmasına karşın içinde ne yazık ki ergenlerin de görüldüğü yer. Etrafta salak salak snap atmayan insan görmek mucize gibi.
dün akşam eve giderken yol üstünde uğradığım ve Barbarians diye bir gruba denk geldiğim mekandır. Türkçe metal yapan bu guruba internet aleminde arattığımda hiçbirşey çıkmıyor , dün bir rüyamıydı yoksa gerçekten ordamıydım ordaysam da o grup gerçekmiydi demişiliğim vardır. Dorock güzel bir yerdir ama cumartesileri. *
muzikler efsane ortam les fiyatlar cuzi sapina kadar heavy metal.
gündüzden takılıp sonra eve gittiğim arayan arkadaşımdan opethin sahne aldığını öğrenmem ve arka odada ağlamama sebep olan mekandır çok uzun olmasada uzun bir zaman önce murder kingli geceler yaşatmıştır.
istanbula gittiğimde ilk uğramamda mekanik'i dinleme şansına eriştiğim mekan.