1. 1.
  ön açıklama:
  bu hayvanı araştırırken esinlendiğim slogan: biz insan taşıyoruz
  hepimizin bildiği gibi bu slogan 2007 yılı itibariyle iett nin kullandığı slogan olup altında derin anlamlar yatan bir cümledir.

  şimdi metrobüse binen bu hayvanı yakından tanıyalım.
  yaşı farklı ortalamalara tekabül eden ve belirli bir kıstasa uymayan bu hayvanın en belirgin özelliği metrobüs doluyken binip "beyler arka boş ilerleyelim bi zahmet" demesi olup tamamen bu hayvanlığı üzerine değerlendirilmiştir.

  bu adamın hikayesi 2 dk da bir metrobüs geçmesi, yol da trafik olmaması, en uzun mesafenin bile 30 dk da alınması, metrobüsün çok geniş araç olması gibi faktörlere rağmen, ilk gördüğü metrobüse dolu veya boş olmasını gözetmeksizin binmesiyle başlar.

  "arkadaşlar ilerleyelim" sloganıyla binen bu zat aslında hayvan olduğunun bilincinde değildir, çünkü iett insanlar biraz rahat etsinler diye milyonlarca dolar harcayarak metrobüs getirtmiştir ,ki bu hayvan hala "ben hayvanım, boş otobüs bekleyecek kadar vaktim yok" düşüncesiyle her gelen metrobüse binmeye endekslemiştir kendisini.

  "orta boş ilerleyelim" diye diye ilerleyen bu hayvan aslında rahat bir ulaşım sağlayan yolcuların rahatını kaçırdığının farkında değildir. 2 dk daha beklese bir arkadaki boş metrobüse binse insanlar "hayvan mı taşıyorsunuz insan mı" diye veryansın etmeyecek ve iett nin sloganını daha iyi anlayacaklardır.

  bu adama bunları söyleyince de metrobüste dünyayı kurtaran adam kılığına bürünüp sövmeye başlar.
  "benim acil işim var"
  "eşim hastahanede kan bekliyor"
  "evde çocuklar aç hemen gitmem lazım"

  zaten bu siktiğimin otobüsüne bir ben işim gücüm olmadığı için biniyorum, zaten bir tek benim yetişeceğim bir yer yok, o kadar acilse git taksiye bin gavat.

  bakın iett ne demiş; "biz insan taşıyoruz"
  meali: bakın biz rahat yolculuk yapın diye size tüm imkanları sağlıyoruz ama hayvanlık sizde, bizim yapabileceğimiz bu kadar çünkü biz insan taşıyoruz.
  5 -3 ... bildiginandaval
 2. 2.
  otobüsün ortalarında telefonla muhabbete dalmış veya oturan arkadışına göbek bağıyla bağlı olduğu için ilerleyemeyen hayvan türünden de hiç bir farkı yoktur.
  1 ... babili
 3. 3.
  tramvay ve metro aygirlariyla aynı familyadandır bunlar.
  (bkz: tramvay ve metro aygirlari/#2596354)
  2 ... irfy
 4. 4.
  ardı ardına geçen 3 metrobüsün de ağzına, hatta burnuna kadar dolu olduğunu görüp "eeh yeter ulan" diyerek çileden çıkan ve bundan sonra gelen ilk metrobüse dolu da olsa kar da olsa hiç siklemeden binen canlı. *
  3 ... pvh19
 5. 5.
  metrobüsün ortalarında tacize maruz kalan liseli kızın , tacizcisiyle arasındaki olmayan mesafenin de sıfıra inmesine neden olan kişidir. lakin hayvan dememek lazım. dolu metrobüse binmeyi kimse tasvip etmemektedir. maalesef, " biz insan taşıyoruz " deyip de insanları hayvan gibi istifleyip taşıyan zihniyetin kurbanıdır, tıpkı ben gibi siz gibi. asıl sorumlulara rahat rahat hayvan diyebilirsiniz. hatta üztüne fazlasını da kondurabilirsiniz.
  1 ... vicissitudes
 6. 6.
  kendisi hayvan olduğundan, çevredekilerin korkup yer açacağından emin olan hayvandır.
  1 ... sandalye