bugün

kafalar pırıl pırıl. doların yükselmesini iktidara bağlamak vatan hainliğidir, teröristliktir, allahsızlıktır.
tabi zaten evde elektrik kesilince de muhtarı arıyoruz.
dinsizlerin işidir...
sana mı bağlayalım gebeş kaplumbağa.
soba borusuna mı bağlasaydık yani? 20 yıl önce neden düşüktü bunu sorguluyor musunuz? 20 yıl önce iphone telefonlar olsaydı o zamanlar 1400 dolar gibi bir fiyatı tlye çevirince 2100 tl filan civarı olacaktı ve max 1000 tl de vergi alsalardı 3100 tlye bir iphone pro max alabilirdik ama şimdi 67.000 tl o telefonun fiyatı. kimse kimseye suç atmasın gerçekler ortada sadece görmemek için kafasını kuma gömüyor halk.
Rahmetli aziz nesinin (saygıyla anıyorum) , 40 yıl önce köpek çektiği komik tip.

görsel
Haber bile izlemeyen tiptir.
görsel
Moralim bozulur diye tvyi açıp haber bile izlemeyen duygusal tiptir.

görsel
Ülkeyi muhalefet yönettiği için haklı bi başlık (!)
Ben direkt Allaha bağladım şahsen kafam rahat.
Dolar değil de Altın, dünya kurulduğundan beri insanlar için değeri değişmeyen tek emtia olarak önemini sürdürmektedir. Asgari ücretli biri Türkiye'de 1400TL. olan fiyatı ile 6 gr. altın alabiliyorken; Fransa'da 59 Euro olan fiyatı ile 21 gr. altın alabiliyor. itiraf edemediğiniz gerçek gibi gerçek budur. Neyin ne olduğunu herkes biliyor; fakat kimsenin işine gelmiyor. Ayrıca Osmanlı yıkıldıktan sonra neden bizlerin dedelerinin kıçlarında donu, ayaklarında çarığı yoktu da "azınlık" dediğimiz  insanların herbir şeyleri vardı; rica etsem biri mantıklı ve makul şekilde açıklayabilir mi?
Istersen filli boyaya baglayalim ha ne dyo 'n.
Muhalefetemi bağlayalım?
görsel
tamam vurmayın artık, itiraf ediyorum; doların yükselmesine ben neden oldum.
Doların artışının arka planını kısaca anlatmaya çalışayım dostlar. Ondan sonra size doların artışını nereye bağlamak isterseniz oraya bağlayın ama dolar bize göbekten bağlanmış haberiniz olsun.
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, toplumsal refahın artırılmasının hükümetin temel hedefi olduğunu belirtmişti. Bence mantıklı ve olması gereken bir hedefti. Şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uygunluk ilkelerinin Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönmesinde önemli olduğunu vurgulaması ise yıllardır duymak istediğimiz cümlelerdi. Şimşek'in bu açıklamaları, faiz artışına zemin hazırlanabileceği beklentileriyle birlikte Fransız bankası Societe Generale tarafından yapılan şaşırtan faiz tahminine yol açtı. Banka, önümüzdeki faiz toplantısında 650 baz puanlık bir artış beklediğini açıkladı. SocGen analistleri, politika faizinin mevcut yüzde 8,5'ten yüzde 25'e çıkmasını beklediklerini ifade ettiler. Bunlar bize oha lan bu kadar da olmaz gibi gelebilir ama maalesef global normlarda bu rakamlar olması gereken rakamlar. Bankanın analistleri, Şimşek'in atanmasının Türkiye'de para politikasının yeniden düzenlenmesini sağlayacağını ve yeni para politikasının kredi genişlemesini sınırlamayı ve döviz rezervlerini yeniden inşa etmeyi amaçladığını belirtmişlerdi. Faiz artışı ve turizmden gelecek döviz gelirleri, lira üzerindeki baskıyı azaltabilir, ancak uzun vadede dış dengesizliklere ve kredi genişlemesine yönelik düzenlemeler yapılmazsa liranın yeniden düşebileceği uyarısı yapıldı. Goldman Sachs ise dolar/TL kur tahminini 28'e yükseltti. ve şu anda dolar 22 TL'yi aşmış durumda.
Abi kimse piyasaya para sürmüyor herkez ev alip kiradan para kazanma peşinde kimse toprak almiyor tarim o yüzden ilerlemiyor bilmem kaç ortakli bir arsayi satiyoruz on yil oldu alan yok bu ev alma isine kisitlama gelmeli yoksa hiç birşey düzelmez.2dönüm yerde kimse çiftcilik yapamaz ondan tarim ilerlemiyor.
Nasıl bir vitaminsizlik adamım bu. Ceviz, balık, et bunlar mühim gıdalar.

Biraz da eğitim ile bunların cevabını bulabilirsin. Su an ki donanım maalesef eksik. ram bellek yetersiz.
Yarın dış güçlere bağlar.
Kime bağlayalım?
Bunlaaaar kendilerine bağladılar hortumu kendilerineeeee.