bugün

Hele bir yapın da ne diyeceğimizi düşünürüz.

Bu ne lan böyle? Kaç yaşındasınız lan siz? Mahalle bebelerinin atışması gibi "dılır bir lirı ılsı nıpıcıksınız" nedir estebanlar?

Yapabiliyor musunuz? Var mı öyle tesisiniz ve testisiniz?

Sırf lafsınız amınakoduklarım.
herif ciddiye alıp entry girmiş altına. öyle biri başa gelirse ülkede ona oy vermeyecek insan tanımıyorum.
" helal olsun akp 'ye " der. çünkü biz körü körüne siyaset yapmayız sizin gibi.
Doların bir lira olması için üretim yapmak gerekiyor ve üretim de inşaat yapmak değil. Fabrika açmak ve teknoloji yoğun üretim yapmak. Vestel gibi montaj değil teknoloji üretmek ve onu Japonya gibi silikon vadisi gibi satmak gerekiyor dolar kuru Türk parasına eşit olsun istiyorsak.

Yani Türkiye'nin en Gözde üniversitesine kayyum atar gibi yandaş atayarak bilim olmaz katma değerli teknoloji üretemez inşaat yapmaya devam edersiniz sonra da Trump geldi böyl oldu diyerek topu faiz lobisine atarsınız.
muhaliflerden ziyade makarnacıların ne diyeceğinin önemli olduğu mevzudur. başları olan kalpten gider garanti çünkü ülkede elinde en çok dolar bulunan o ama ya takipçileri ? her birisinin çuval çuval borcu var bankalara vs bir çoğuda dolara endeksli borçlar ancak sürü lideri kalpten giderse dolar 1 tl oldu diye bunlarda feryat figan ağlarlar sanırım kendi işlerine yaradığı halde.
olmayacak duaya amin denmez.
1 lira olması demek üretim ve ihracatın şahlanması demek, ama mevcut durum para meselesi değil.
Bir şey demeyiz. Hani dolardaki yükseliş tl'yi etkilemezdi amk.
Ancak laf yaparsınız zatrn. Bize laf değil icraat lazım. Dolar 1 tl olsun akp ye oy vermeyen ne olsun. Ama dolar 3,5 tl yi gecerse siz oyunuzu CHP ye verecek misiniz peki?
0:00 3:56
1 dolar 1 lira olduğu gün bu ülke de bir şeyler gerçekten olmuş derim.

çünkü dolay yükseldikçe ekonomik olarak geriliyorsak ve bunu hiçe sayan bir maliye bakanımız varsa;
sanırsam maliye bakanı ve ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı artık konuya el atmış demektir.

akp döneminde olmayacak olandır.
dolar'ın 1 lira'ya eşit olduğu son dönemde inönü iktidardı, o zamanın muhalifleri "din elden gidiyor" diyordu. şimdi o muhalifler iktidarda ve dolar 3,27 tl. ve ben bu sığırların dolar'ı aşağı çekip ekonomiyi düzelteceğine inanmıyorum.

gün gelir biz iktidar olup dolar'ı indirirsek bu sığ beyinliler yine "din elden gidiyor" der. sanki şimdi çok müslümansınız...

ekleme: çağdaş üretim iyi bir ekonominin ön koşuludur. öbür türlü imf'e borcu bitirirsin, başka yere 3 katı borçlanırsın. senden sonra gelenler de o borcu ödeyeceğim diye çırpınır durur; yıllarca osmanlı zevatlarının borcunu ödediğimiz gibi.
dolar 3,30 olduğunda "bu ülkemizin gücünün göstergesidir" gibi yarrak mantığıyla açıklama yapmazlar.