bugün

nazım hikmete ithaf edilen muhteşem kitap...
bana ödev için eleştirisi lazım olan kitap harıl harıl ınternette aradım ama sadece özetini buldum ve hep olumlu yorumlar var okusamda eleştiri yazacak kapasitem yok uleeeeyyynn alacaz 0'ı zaten sınavda 40 yok mu bir yardımsever.
9.nesiller koğuşu.
peyami safa dendiğinde ilk akla gelen roman. namını hep duymuştum ama hiç okumamıştım. fakat yapılan alıntılar içinde şu cümleleri gördüğümde kesinlikle okumam lazım dedim :

"beş dakika sonra hastaneden çıkıyorum. son not. bu odada başkaları inleyecekler. onları şimdiden iyi tanıyorum. üstümden çıkarıp yatağa attığım robdöşambr içinde, ebediyen aynı insan bulunacak: hasta."

hastalık ve hastane psikolojisini sadece yaşayanlar bilir, ve ancak bu kadar güzel ifade edilebilir.
tam 2 yıl boyunca kitaplığımda duran, ön yargılarımdan dolayı uzun süre okumadığım kitap. e okudum da noldu sanki? eksik basılı kitap zannettim.
serinin ilk 8 kitabını okumadığım için başlayamadığım kitap.
Biraz önce bitirdiğim şaheser.. Sarhoş gibiyim. Yazılacak çok şey var hakkında, ama kelimelerle anlatabileceğimi düşünmüyorum. En çarpıcı noktasından birisi de;

--spoiler--
"beş dakika sonra hastahaneden çıkıyorum. son not. bu odada başkaları inleyecekler. onları şimdiden gayet iyi tanıyorum. üstümden çıkarıp yatağa attığım ropdöşambr içinde, ebediyen aynı insan bulunacak: hasta."
--spoiler--
Mukemmel bir kitaptir .
peyami safa'nın kendi hayatını kısmen anlattığı romanı. kısa ve özdür. ruh tahlili bir huzur romanı gibi olmasa bile güzeldir. sonuçta peyami safa'da bir tanpınar değildir. okumaya değer güzel ağır olmayan içerikteki güzel roman. evet.
filmi tam bir facia olan peyami safa eseri.

kartal tibet başroldedir. ayağı sakat olmasına rağmen son sürat koşabilmektedir. film siyah beyazdı bu arada o kadar eski.
okurken kahramanın yaşadıklarını adeta yaşatan, burnunuza ilaçla karışık keskin hastane kokusunu çalan, insanı hasta psikolojisine sokacak kadar müthiş betimlemeleri ve psikolojik tahlilleri olan roman.
mükemmel bir kitap.
ilk başarılı psikolojik roman örnegimizdir. 2014 lys'de çıkabilir dikkat.
lise birdeyken bir günde başlayıp bitirdiğim kitaptı. Hoca zoruyla okumuştum ama fena değildi.
fox gibi dandik bi kanalda dizisinin reklamı yapılan, muhtesem psikolojik tahlillerle dolu olan kitaptır. bu kitabın bu kanalın eline düşmesine pek bi üzüldüm.
Lise 1'deyken edebiyat hocasının okutmaya zorladığı kitap. Sırf 'okuyacaksınız!' diyor diye okumak istemeyerek kitabı almıştım. Kitap bitince de kitabı alırken hocaya ettiğim küfürlerin hepsi için üzülmüştüm. Çok güzel kitap yahu.
adını her duyduğumda içimiz cız ettiği, tüylerimin ürperdiği tek kitaptır. *
peyami sefanın unutulmaz aşk romanlarından biridir.
otobiyografik roman.
ilkokul dördüncü sınıfta okuduğum için bazı güzel betimlemeler haricinde hatırlayamadığım peyami safa romanı. bir daha okumak gerek.
Peyami safa'nın sevilen romanıdır. Romanda baş kahramanın adı geçmemektedir.
Peyami safa resmen kendini anlatmistir.
Peyami safanın yazdığı en iyi ilk psikolojik romandır. Psikolojik tahlilleri ve kişi tasvirleri oldukça başarılıdır. Aynı zamanda otobiyografik roman olduğu kesinleşmiştir.
Peyami Safa'nın o güzel kitaplarından bir tanesidir , tek solukta bitirilesidir.
Zorla 1 gecede okumak zorunda kaldığımdan bana eziyet gibi gelen bir kitaptı.