ulan sanki zorla çalıştırıyorlar

aç doktor gördünüz mü?

eşine çocuğuna bakamayan doktor gördünüz mü ?

ben görmedim...

ama zam için pasif direnişe geçmişler hasta bile kabul etmiyorlarmış

o zaman da askerler zammı beğenmeyince pkk lı teröristlerin geçip gitmesine göz yumsunlar.

açın okuyun rezalet dolu başlık:

https://eksisozluk.com/do...olmasi--7301529?a=popular
bizim hasta profilimiz normal değil, o yüzden doktorların da isyan etmesi anormal değil.

biz bu insanlara sağlığımızı emanet ediyoruz, o yüzden onlara güvenmek, kibar olmak bizim görevimiz. sen doktora 3 kurus para verip üstüne bir de babanın uşağı gibi davranırsan karşındaki insan da insan olmanın gerceğiyle sana ağam paşam demez.

bunu askerle kıyaslamak da abesle iştigal. benim babam bu devlete 31 yıl subay olarak hizmet etmiş adam, bırak rütbesi albayken ve görevdeyken, daha gençken bile hekimlere saygıda kusur eden adam değil, binbaşı iken karşısındaki üsteğmen hekim subay kendisini muayene ederken tabip subay kendisine komutanım derken "hocam burası sizin mıntıkanız burada komutan sizsiniz" diyen adam. biz düzgün insan olalım, devlet doktora hakkını versin bakın bakalım o zaman o insanlar da nasıl işlerini severek yapıyorlar.
kaç maaş alıyormuş bakiyim..

yahu bu ne biçim iş.

çoğu okurken burs alıyor zaten sıralamadan dolayı.

ayrıca ülkede asgari ile çalışan ın hali ortadayken kendisine he rne pahasına olursa olsun maliyeye ne

yük getirirse getirsin beklediği zammı şart koşan vatan hainidir.

suriyeli berber,inşaat işçisi geldi neden suriyeli doktorlar yok.

namertlere kaldık.
sadakat dizisini, doktorlar dizisini izleye izleye bizim neden jipimiz yok, neden 8 bin tl lik kiralık dairede oturamıyoruz diye iç geçiriyorlar

neymiş doktorun çocuğu devlet okulunda okumamalıymış.

e madem doktorların hayatında böyle bir üstünlük benimsenmiş neden bizi tedavi etmekle uğraşıyorlar. boyle bir kibire girmiş meslek sahipleri zaten insan yerine koymaz ki hastayı.

bir de bu penceren bakın
corona virüsü sayesinde olmuştur.
Bugün benim de sinirimi bozdular ya.
Normalde 8.40' a randevu aldım ama doktor nerdeyse saat 9.30 a kadar gelmedi. Hadi sistem yanlış 8.40 çok erkendir dedim de normalde bu doktorların en geç saat 9' da işe başlaması gerekmiyor mu? Bunun bir günlük bir sorun olduğunu da sanmıyorum. Danışma sanki çok normalmiş gibi konuştu.
Sorun sistemde mi doktorda mı yoksa her ikisinde de mi çözemedim.
Doktorlara bir garezim yok açıkçası. Aile hekimimizi de çok severim ama hastanede işler farklı yürüyor herhalde.
avrupa'da ücretli kesim arasında en yüksek maaşı alanlar doktorlar olur çoğu yerde. bir uzman 10 000 eur üzerinde pekala kazanabilir. ve doktorlara da talep vardır, çünkü avrupa'da sağlık sistemi ciddi bir krizden geçiyor. bir türk doktor gerekli dil gerekliliklerini yerine getirirse kolaylıkla iş bulur avrupa'da. ve türkiye'ye kıyasla çok çok daha az çalışırlar. benim iş arkadaşlarımın birinin ev arkadaşı acil doktoru. acil diyorum bak, en yoğun olması gereken bölümlerdendir. uzmanlığına birkaç ay kalmış türkiye'deki sevgilimden daha az çalışıyor adam ya. ne zaman sosyal bir aktivite yapsak (içme, piknik şu bu) bu herif mutlaka gelir. sen ne zaman çalışıyorsun diyesim geliyor bazen. biz sevdicekle bir plan yapacaksak bir ay önceden plan yapmak zorundayız. fark bu işte, avrupa'da yaşamak için çalışırlar, çalışmak için yaşamazlar.

imkanı olan gitsin arkadaşlar. çok ciddi söylüyorum. hayat bir avuç insanın köleliğini yapmak için gerçekten çok kısa.
iş yerimizdeki bir abimiz, sırt ağrısı ve lenf bezi şişmesi şikayetiyle hastahaneye gitmişti. Adama üşürmüşsün deyip bir kaç ilaç verip gondermislerdi. Şikayetleri geçmeyince, başka bir hastahaneye gitmişti. acı gerçek orada ortaya çıkmıştı akciğer kanseriydi. Bu iki teşhisi de koyan doktor. Sen önce işini adam gibi yap, saygı kendiliginden gelir zaten.
adam avrupadaki doktorla türkiyedeki doktoru kıyaslıyor.

ve diyor ki türkiyedeki doktor zor durumda.

avrupa nın neyini kıyaslarsan kıyasla zaten türkiye den üstün. iyi durumda.

kimi kandırıyorsunuz siz, kimsiniz tarikat mısınız????

türkiye de sosyal bilimler alanında doktora yapan adam daha geçende tv de çıktı bardak bardak

çekirdek satıyor karnını doyuruyor. çocuğun ağzından bir sitem bile çıkmıyor.

yahu sağlık sistemini inşallah tamamen özelleştirirler. doktorlar bakalım nereye gidecekler o zaman.

milletin sırtına yok olmayın artık.