bugün

doktorlar hiç olmazsa iş yapıyor. hiç iş yapmadan milyonları götürenler var. mecliste bulunur kendileri...
halimize şükretmeyi bilmemiz lazım. karın tokluğuna çalışanlar var onları düşünüyor musunuz hiç.

(bkz: nazar etme ne olur çalış senin de olur)
Bir garip zavallı beyanı.
doktorlara verilen para az bile sanirim. elektrik faturasini yada ev taksidini odeyememis stresli bir doktor beni ameliyat etsin istemem acikcasi. doktorlarin hayatini garanti altina alicaksin ki , huzurlu ve mutlu bir sekilde calissin. tabi ki hepsi icin gecerli degil. iclerinde haddini bilmez yattigi yerden para alanlarda var , her meslek grubundaki gibi.
okurken çektikleri sıkıntılara şahidim .evimde bir tane var üçü bitirdi .çekilir dert değil .
veterinere muayne olan bünye serzenişi olmalı.
o değilde bazılarının evet o kahrolası bazılarının dövelmesi şarttır aga. müstehaktırda.
Sadece doktorluk mu kutsal diye sorarım sadece doktorluk mu?
2 sene açıktan okuyup bi bok olamayanların beyanıdır.
abd doktorları 60.000$ la işe hep çok moralli başlıyor.
Yüksek olan doktor maaşları değil işçi ücretlerinin ve asgari ücretin çok düşük olması insanların aradaki uçurumu görünce "ulan bu doktorlarda yatarak parayı kırıyor avradını sikiyim' tarzında serzenişte bulunan çok insan görüyorum. Doktorlar yıllarca okuyor efendim helali hoş olsun işçi maaşlarının yükselmesi tek isteğimdir.
son kuruşuna kadar hakettikleri bir durumdur.
Uzman doktorları bilmem ama profesör maaşı az efendim.
Öğretmenlerden sonra sıra doktorlara geldi.

Genç işsizler ve lise bebeleri rahatsız bu durumdan.
aşırı çok yüksek olmasıdır. en iyisi doktorluk mesleği lağvedilip, parası olanın istediği üfürükçü hocaya gitmesi şeklinde bir sağlık sistemi yapılanmasıdır.
özel sektörde sadece kaliteli doktorların değil, aynı zamanda hastane karına yüksek katkı sağlayan doktorların (fazla tetkik, tahlil konsültasyon talep eden, günlük hasta sayısı yüksek, mesaiye kalan vb) gelirleri yüksek olur. Yani iş sadece iyi bir cerrah olmanız değil, sermayeye, beklentisine uygun-doğru hizmet sunmanız ile de ilgilidir.

örnek olarak;
- 50 yaş üstü kadın ve erkek tüm hastalara katarakt yapan doktor çok kazandıran doktor olduğundan, çok kazanandır.

- sadece şikayete yönelik reçete düzenleyen, tahlil ve tetkik istemeyen doktor kazandırmadığı gibi kazanamayan doktordur da.

yere batsın sisteminiz, kan emiciler diyerek çatır çatır sektör değiştirmiş, kimsenin hakkını yememeyi seçmiş eski bir hastane müdürü konuşuyor shhhhh.
bu sözleri yaz odana as. grip olunca bakarsın hatırlarsın.
Yeni mezun bir doktorun aile hekimi olmazsa maksimum 5500 tl alacağını bilmeyen salaklar tarafından abartılmış önergedir. Yüksek felan değil, yaptığımız iş daha fazlasını haketmektedir.
Adamlar bir ömür boyu okuyorlar. Sen ise yat yat sonra bir fabrikada işe gir, sonra da, oha doktora bu kadar para verilirmi de? Sen az Paraya çalışıyorsun, doktor yüksek ücretle çalışmıyor. Bu ücret emeğine göre az bile.
Ygs yi kazanamazsam diye tıp okuyan erkekleri şimdiden sosyal medyadan takip etme sebebimdir.
Hukuk okuyan birisi olarak ben de doktorları ayrı bir yerde görüyorum. Bir kere okulları aşırı zor. ikincisi 6 sene okuyorlar. Üçüncüsü mesleği dünyanın en ücra kosesinde bile kabul görüyor. Çok kutsal bir meslek. Bence tam kararında alması gereken ücreti alıyorlar. Hakediyor yanı bir çoğu.
adam gibi, insana insan gibi davranmayı bilen doktor olsun, insanları başından savmak için değil gerçekten dertlerine derman olabilmek için onlarla ilgilenen bir doktor olsun o zaman isterse maaşı 100 bin lira olsun. ortaokul mezunu milletvekillerinin aldığı maaşları sorgulamak daha mantıklıdır, doktor sıfatını elde edebilmek için yıllarca uğraşan bir kişinin maaşını değil.
Sonuna kadar hakediyorlar. Yalnız bazı hastanelerde döner sermayenin sadece doktorlara verilmesi gibi bi durum var işte o noktada farkında olmadan hakka girmekteler.
Birkaç gece herhangi bir devlet hastahanesinin acil bölümünde durun bakalım nasıl olacak. Siz sadece durun. Yine de psikolojiniz alt üst olacak. Ama o doktorlar o işin içinde oluyor bir de. Nasıl bir savaş veriyorlar düşünün. Hala yüksek geliyorsa maaşları adalet duygunuzu yoklayın derim ben. Yoklamazsanız da siz bilirsiniz. Ama herkesin maaşına laf etmekten vazgeçin artık. Herkesin kazandığı kendine sonuçta aynı sofraya oturmuyorsunuz.

Not: doktor değilim.

Tanım: üstüne vazife olmayanların yakınmasıdır.
''maaşını benim vergimle ödüyorlar kimsin sen, yapacağğsın'' diye aşağılanan doktorların aşağılık hastalarının; ya da gıybetçi, kıskanç komşularının abarttığı yanlıştır.

yıllarca okuyacak, hayatın onun elinde olacak, sana daha sağlıklı bir dünya yaşama imkanı verecek, öğretmen maaşı almasını falan mı isteyeceksin? hayırdır canım?

doktor maaşlarının iyi olmadığı ülkelerde, kolum kırılacak diye korkarım. bir kere omuzdan darbe aldım, acilde 4 saat bekledim, en sonunda pamuk sarıp gönderdiler beni. kan vermeye gittim, tablo yine kötüydü. diş hekimine gittim, dolgu yaptırdım. türkiye'ye geldiğimde milattan önce kalma teknolojiyle yapılmış dolgumla doktorlarım dalga geçti.

doktorların maaşı iyi olmasın. zaten iyi muamele de görmüyorlar. ara ara da cinayete kurban veriyoruz falan. beyin göçü rahatlatacaktır herkesi. artık siz de iyi bir doktora gitmek için yurtdışına çıkarsınız canlarım.

hayır yani burada özel hastanelerin varlığını eleştireceğimize, muayene ücretlerini eleştireceğimize, ilaç paralarını eleştireceğimize, eleştirdiğimiz şeye bakın amk.