bugün

görsel
simdiki cipslere on basar.

(bkz: pekos)
Sulu göz sakız, leblebi tozu, dokuz kat plastik top unutulamayacak ürünler arasındadır.
keçi boku dediğimiz çikolop topları.
Sulugoz ve tup cikolata unutulamayacaklar arasindadir efendim.
hem lokumu hem bisküvisi satılırdı. alır böyle yerdik mahalle maçlarından sonra, okul çıkışında, yaz tatilinde...
görsel
görsel
sabah sabah gözleri dolduran mevzudur. açmayın lan şöyle başlıkları zaten hasretiz 90 lı yıllara iyice yüreğimizi dağlamayın zalımlar..

bizim bakkalda açık gofret vardı la böyle poşete doldurur verirdi yirken aklımız uçar giderdi maç aralarında falan..
Benim direk aklima sporcu kartlari geliyor ya ya da sulugoz.
Beş kiloluk teneke de vita margarin. Margarin dediğime de bakmayın bildiğin kağuçuklu beyaz geresle aynı işi görür. Artık masıl iğrendiysem çocuk aklıma yer etmiş.
görsel

en marjinal sakızdı. bakkala gittiğimde kolalı turboyla bunun arasında kaldığım kadar hiçbir şeyin arasında kalmadım. ama hep bunu alırdım vay be.
turbo sakız.

kayış gibiydi.
efsane cips "timsolar" görselini bulamadım özürlerimle.
görsel
Unutursak kanımız kurusun.
panço diye bir cips vardı doritostan çok daha lezzetliydi.
Cino vardı sarı paketli.

Bide patsito vardı fakir cipsi 100 bin liraya satilirdi
Eti Bumbo.Hala tadı damagimda.
görsel
Tofita.
Cino.
Bak şimdi anılarım depreşti canım istedi olsa da yesek.
leblebi tozu ve lezzetli gazozlar.
portakallı isminde turuncu ambalajlı bir bisküvi.çok severdim halbuki niye kaldırdılar piyasadan bir de piknik bisküvi vardı.
küçük üçgenimsi ambalajda satılan, kırmızı, yeşil, sarı, mavi renkli tek kullanımlık kolonyalar. kokusu burnuma geldi şimdi yeminle.
Çatapat, kızkaçıran, meybuz diye devam eder gider.
(bkz: cino)
Böyle altın yaldızlı çikolatalar ve leblebi tozu.