1. 1.
  nesli tükenmiş bir kuş türüdür. çabuk hareket edememesi ve görünüşü itibari ile ismi aptallıkla eş tutulmuş bir hayvandır.
  2 ... azorka
 2. 2.
  kendini maradona sanan bir çocuğun lakabı.
  1 ... komikimben
 3. 3.
  Genellikle Doğa veya Erdoğan isimli kişilere arkadaşları tarafından yakıştırılan lakaptır.
  ... rtus
 4. 4.
  Eskisehir doktorlar caddesinde bir ara isletilmis olan internet cafe idi.
  ... reun 7
 5. 5.
  nesli insanlar tarafından tüketildiğine inanılan, salak görünümlü kuşlar.
  ... timebreaker
 6. 6.
  fr. 1- uyku *
  faire dodo: uyumak
  2- yatak.
  Aller au dodo: yatağa girmek

  ayrıca:

  (bkz: metro boulot dodo)
  ... myosotis
 7. 7.
  doğan hakyemez'in lakabı.
  2 ... kanye
 8. 8.
  gayet salak görünüme sahip zeki ve yırtıcı gagaya sahip kuştur.. soyu 17. yüzyılda tükenmiştir.
  1 ... nakata
 9. 9.
  Pek çok yerde dodo türü olmasına rağmen Mauritius adasındaki Dodo'lar simge haline gelmiştir. Dodolar uçan kuşlarla akrabadırlar. Ancak bir süre sonra hayatın son derece kolay olduğu Mauritius adasına geldiler. Adada hiç avcı olmadığından kaçmaları gerekmiyordu. Bu nedenle kanatları küçülüp işlevsiz hale geldi, bacakları kısaldı. Pençe ya da dişler gelişmedi. Adadaki diğer canlılarla mükemmel bir uyum içinde yaşıyorlardı. 15. yy sonlarında ada insanlar tarafından keşfedildiğinde dodolar zorlukla tanıştı. Dodolar çok akıllı yaratıklar değildi. Bu nedenle insanlara kolayca yakalanıyorlardı.insanların adaya getirdiği kedi, köpek ve domuzlar; dodo yumurtalarını mahvetti. insanlar da acıktıklarında bu 1 metre boyunda iştah açıcı kuşları yerdi. Acıktıkları zaman; uçamayan ve koşamayan dodoların kafasına sopayla vurmaları yeterdi. Dodo soyu, evrim geçiremeyecek kadar hızlı sürede, 200 yılda tamamen tükendi. insanların vahşet ve değişim hızını vurgulayan bu olay hala hayvanseverlerin başlıca davalarından biri olmaktadır.
  2 ... yapma niyazi
 10. 10.
  taksim'de bir prova stüdyosu.

  en güzel yanı "prova" ve "davul prova" şeklinde iki ayrı fiyat tarifesine sahip olmasıdır. o yüzden tek başına gidip çalışmak isteyenler için ideal bir yerdir.
  ... karin