1. 1.
  http://www.dkos.org/ adresine konuşlanmış, hayatlarını karıncaları inceleme ve depremle ilişkisini belirlemeye adamış güzel insanlar.
  1 -1 ... antilopyawrusu
 2. 2.
  "deprem ve karıncaların organik sistemi" şeklinde açılımı vardır.
  1 ... themanwhowatchlost
 3. 3.
  8 mart 2010 elazığ depremini 3 gün önceden "120 saat içinde olacak" diyerek tahmin eden sitedir.
  (bkz: bismillah falan oldum)
  6 -1 ... mudahil
 4. 4.
  inanılmaz tahminleri olan, takip edilesi site.
  3 ... caga aykiri dusunceler
 5. 5.
  yeni bir deprem uyarısında bulunmuştur.

  Gelecek 24 Saatlik Süre için Deprem Tahmini No:123

  "09.Mart.2010 saat 08:00'den yarın saat 08:00'e kadar ML=5.0+ bir deprem işareti"

  akdeniz bölgesi için, yarına kadar, 5 şiddetinin üzerinde deprem beklemektedir.
  ... otrivine
 6. 6.
  bir çok depremi bulutlar ve karıncalarla doğru tahmin edebilen bir insanın kurduğu internet sitesi.
  1 -1 ... domdom kursunu degdi
 7. 7.
  akdeniz için yaptığı deprem tahmini galiba tutacak.inşallah tutmaz tabii. akdeniz de 19.48 de bir deprem meydana gelmiştir.

  2010.03.09 19:48:32 5.0 3.2 -.- -.- KAŞ AÇIKLARI-ANTALYA (AKDENiZ)

  (bkz: depremden psikolojisi bozulan yazar)
  ... bizans imparatoru kahpe antuan
 8. 8.
  kadir sütçü denen vatandaşın kurduğu oluşum. başta ben bu adamı gördüğümde hassiktir lan nereye tahmin ediyon diye taşşak geçmiştim. ama son depremden sonra insan ister istemez acaba mı diye soruyor. bi de bilimsel değil eleştirii yapmak abuk, çünkü yeni farkettim ufacık ta olsa yazdıklarımız bilimsel değil diyorlar. bakalım tahminleri tutmaya devam edecek mi ki inşallah devam etmez tabi.
  ... caez
 9. 9.
  kıyametin ne zaman kopacağını bildiren site deseler, onun nerede yazdığını bulana kadar kıyametin kopacağı site. hiç anlamam bu bilimsel işlerden, karıncalardan, böcüklerden ama arkadaş bir site yapıyorsunuz, biraz düzgün olsa da anlasak bir şeyler.
  2 ... grotesquee
 10. 10.
  tahmini depremlerin buyuklugunu siddet olarak degil, magnitud olarak veren site.

  simdi soyle bir durum var;

  deprem araştırma enstitülerinde depremlere ait bilgiler (magnitüdü, derinliği, lokasyonu) toplanır ve belli parametrelere göre deprem katalogları hazırlanır. bu deprem katalogları kullanılarak her bir bölge için Gutenberg-Richter ilişkisi ile a, b ve a/b modal değerleri, Gumbel Uç Dağılım yöntemi kullanılarak beklenen maksimum magnitüd (MMax), şiddet (IMax), zaman/periyot, ivme (accMax), hız (VMax) ve yer değiştirme (DMax) değerleri hesaplanır. yani, geçmişteki veriler kullanılarak gelecek hakkında yorum yapılabilir.

  ki yapılıyor da.

  şöyleki, bu hesaplamalar sismoloji dersini alan öğrencilere ödev olarak veriliyor. hoca bir bölge seçiyor. öğrenci kandilli'den ya da usgs'den o bölgedeki deprem kayıtlarını alıyor. belirleyeceği deprem oluş sıklığı (periyot) ve deprem büyüklüğüne göre hesaplamalar yapıyor ve "belirlenen bölgede x kadar süre içinde, y büyüklükte deprem olacak." diye sonuç yazıp veriyor ödevini hocasına.

  deprem risk analizinde "karıncaların davranışları", "kuşların çırpınışları", "sıcak su kaynaklarındaki kimyasal madde oranlarındaki değişim" gibi etkenler de söz konusudur ama bunlar analizi/sonucu sanıldığı kadar çok etkilemezler.
  ... komsu kizi duriye