1. 1.
  "kısa film senayrosu dersini geçmeli, uzun metraj film senaryosu dersten iyi not almalı dizi senaryosu ise sınıfını geçmelidir."

  (bkz: öktem başol)
  1 ... zlatan1937
 2. 2.
  çocukluğunu yalan rüzgarı, cesur ve güzel, hayat ağacı hadi daha gerilere de gideyim dallas, şahin tepesi benzeri amerikan dizileri ve marimar benzeri brezilya dizileri izleyerek geçiren ve büyüyüp senarist olduğunda brezilya-amerikan karışımı tarzda senaryolar yazan bir kuşağın etkisindeyiz kabul de ben hep belgesel, hep belgesel diyen ailelerden çıkacak yeni kuşak senaristlerin gelecekte çekeceği dizileri merak ediyorum asıl...
  1 ... buzz
 3. 3.
  dış gece yazılmadığı zamanlarda tadından yenmez.
  ... konusamamki
 4. 4.
  senarist olmak ya da senaryo yazmak hele ki dizi senaristliği yapmak aile yaşantısı ya da aile kavramı gibi konular ile ilgili değildir ve hiç olmamıştır. dizi senaristliği tamami ile Yapımcı ve halkın istediğine Yönelik yapılmaktadır. burada önemli olan yeni nesil yapımcıların Kafası ve halkın isteğine karşı kendi isteklerini yedirmeleri. Hayırlısı artık.
  ... fakat muzeyyen bu derin bir tu
 5. 5.
  "Türkiye'de dizi senaryosu, artık aşk karmaşası olmasın, daha çok mantığın hat safhada olduğu senaryolar olsun" dedirtir insana bazen.
  ... mevlutovska
 6. 6.
  geçmişte bir çok dizi oynadı tv.lerde. 1973 - 75 yılları arası, kaçak, çarli'nin melekleri vb filan.. en beğendiğim dizi, 79 yılında oynayan kökler dizisiydi. birde kabak tadı veren dallas. onları, şahin tepesi, vb bir çok dizi izledi. daha sonra brezilya dizileri başladı. en ünlüsü, "yalan rüzgarı" dizisiydi, yıllar yılı sürdü. sonra, yerli diziler tutundu piyasaya ama inanılır gibi değil.

  geçmişte oynayan yabancı dizilerin en uzunu bile 40 - 45 dakikayı geçmezdi. şimdi bakıyorsun, saat 20.00 de, özet diyerek, geçmiş bölümü komple oynatıyorlar. saat 21.00 gibi dizi başlıyor, filim arası gibi reklamlar, saat 23.30 a doğru dizi bitiyor, ondan sonra uyku zamanı. yani, insanların akşamını tamamen o dizi ile eritiyorlar.

  o kadar kaliteli diziler, en fazla 40 dakika sürerken, bu osuruktan dizilerin en kısası, 2 saatten fazla nasıl sürüyor? dizileride izi olsa gam yemez insan. "osuruktan tayyare, selam söyle o yare" misali, yok, hakime hanım, yok bakan bey, cart, curt, saçmalık yarışması olsa, ancak bu kadarı olur. madem izlemiyorsun, nereden biliyorsun bunları diyen olacaktır elbet. hatun izleyince, ister istemez kulak misafiri oluyor insan.
  ... ufkun