1. 1.
  "kısa film senayrosu dersini geçmeli, uzun metraj film senaryosu dersten iyi not almalı dizi senaryosu ise sınıfını geçmelidir."

  (bkz: öktem başol)
  1 ... zlatan1937
 2. 2.
  çocukluğunu yalan rüzgarı, cesur ve güzel, hayat ağacı hadi daha gerilere de gideyim dallas, şahin tepesi benzeri amerikan dizileri ve marimar benzeri brezilya dizileri izleyerek geçiren ve büyüyüp senarist olduğunda brezilya-amerikan karışımı tarzda senaryolar yazan bir kuşağın etkisindeyiz kabul de ben hep belgesel, hep belgesel diyen ailelerden çıkacak yeni kuşak senaristlerin gelecekte çekeceği dizileri merak ediyorum asıl...
  1 ... buzz
 3. 3.
  dış gece yazılmadığı zamanlarda tadından yenmez.
  ... konusamamki
 4. 4.
  senarist olmak ya da senaryo yazmak hele ki dizi senaristliği yapmak aile yaşantısı ya da aile kavramı gibi konular ile ilgili değildir ve hiç olmamıştır. dizi senaristliği tamami ile Yapımcı ve halkın istediğine Yönelik yapılmaktadır. burada önemli olan yeni nesil yapımcıların Kafası ve halkın isteğine karşı kendi isteklerini yedirmeleri. Hayırlısı artık.
  ... fakat muzeyyen bu derin bir tu
 5. 5.
  "Türkiye'de dizi senaryosu, artık aşk karmaşası olmasın, daha çok mantığın hat safhada olduğu senaryolar olsun" dedirtir insana bazen.
  ... mevlutovska