Atatürk e sovenlerin ertuğrul gazi 'nin mezarını kurtardığını bilmeden izledikleri dizi.
Bu gun yeni bolum yokmus. Sebebi zorlu hava kosullari. Orta marmara -10 larda. Hele ki cadir gibi bir yerde adamin kani donar valla. Dizide Milletin neden hemen öldüklerini simdi daha iyi anladim.
Gündüz kaçırıldı neymiş hristiyan olarak yetiştirilecekmiş. iyice Tarkan filmine döndü. Evet.
her türk dizisi gibi bokunu çıkardılar.

söyleyeceklerim bu kadar...
Tarih bazında en iyi dizi evet orası açık ve net . Her ne kadar zaman zaman saçmaladığı doğru olsa da . Fakat gıcık olduğum iki şey var bu dizide . Daha doğrusu itici bulduğum . Birincisi , Halime’nin konuşma şekli. Bu kadın hep karnından konuşuyor adeta , sesi içine kaçmış adeta . ikincisi de gündüz denen velet. Ne zaman çıksa sebepsizce gülüyorum lan . Noyan en efsane karakterdi şimdiye kadar.
Selçuklu sultanı üçünçü alaeddin keykubad tarafından anadoluyu mogollardan kurtarma görevi verilen fakat bu görevi suistimal edip selçuki sultanlığına son veren haçlı ajanı bir selçuklu pasasını kahramanmiş gibi anlatan sözde dizi.
Babamı her çarşamba ekrana kilitleyen dizidir.
Hiçbir tarihi gerçeğe dayanmayan akkıl dizisi.

Ertuğrul'un babasının adından tut, noyan'ın tarihi kişiliğine kadar her şey yanlış.
kemalist bir yapımcı ve oyunculara sahip olsaydı övülürdü, tam tersi olunca çomar dizisi deniyor.
bu diziye laf eden ya kürttür yada stalinin penisine tapan bir komunisttir. ötesi yok.
Trt 1 de ki dizi tv tarzında ki programda bugün 20.00 da diyordu ama karar versinler artık.
Eskiden izlediğim artık saçmalamaya başladığı için bıraktığım dizi.
Dedem ne zaman izlerse kesici aletlerle bir sempati besliyor adam ya. Hak kalacak bizi kesmeye resmen.*
Hakkında 2 cümle tarihi kaynak olmayan Ertuğrul gazi'yi kurgu yaparak anlatan dizi.

Yani bunları gerçek sanarak izlemeyin.

Tarihi hatalarına falan girmedim daha tonla var.
bir haçlı ağlıyor gözleri yaşlı!
bir bizans korkuyor hakikata karşı!
Ağlama ey gözü yaşlı kefere ,
Nasılsa elimizden ölecen bi kere.
tşkler.

kefeleri derinden üzen dizidir.
Destansı ve epik anlatımıyla şu ana kadar çekilen muhtemelen en iyi Türk tarihi dizisi.
Ayrıca Türklerin örf ve adetlerini gayet güzel yansıtan ve saygı duyan öyle muhteşem yüzyıl gibi boş beleş bir dizi değil. Yaşanılan olaylar/Kişiler in bir kısmı kurgu dahi olsa yapılan epik anlatımıyla Türklük duygusunu canlandıran bir dizi. insanı araştırmaya ve öğrenmeye sevk eden bir amaca sahip olan dizi. Türklerin bu kadar onurlu ve şerefli bir millet oluşunu çekemeyenleri bayağı kudurtan bir dizi olarak da bilinir ayrıca.
https://scontent.fbkk5-6....20bd1f172&oe=5AE83662
tarihi öğrenmek isteyenlerin izleyeceği kaliteli dizi. vatanım sensin denen dandik şeyi izleyen ezikler anlamaz tabi bundan. kesinlikle.
Beni en çok keyiften dört köşe eden, Engin Altan Düzyatan in tamamen koyu bir CHP'li olmasıdır.
Akp gençler de bu diziyi izliyip mest oluyor zaaa.

Tanim: hiç Türk dizisi izlemedigim için izlemedigim dizidir.
iki hafta önce tv kanallarını değiştirirken bu diziye denk geldim.Engin Altan Düzyatan çadırda bir adamın kafasını kesip kılıcının üstüne takıp çadırda geziyordu.
Her yeri kılıçla fethedebilirsiniz. Ama aslolan orayı yurt yapmanızdır, sözü geçen, core almanın başka bir haliyle izleyicile sunulduğu dizidir. (bkz: make core)
bugün günlerdendir. aynen.
Dizide olsa hainlerin kafasının uçtuğunu görmek biraz rahatlatıyor tez vakitte daha fazla uçan kelle görmek istiyorum.
görsel
görsel