1. 1.
  90'lı yıllarda televizyonda yayınlanan, birbirinden farklı özelliklere sahip dinazorların olduğu yarışma proğramı (tükürükus, ezergeçerus, ateşikus, kafakoparanus). *
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  çiçek dilligil tarafından sunulan, yarışmacıların telefonla programa katıldığı, hugo benzeri çocuk programı.
  ... oylumunelumune
 3. 3.
  cicek dilligil sunardı, hugo ve tolga abi kadar meshur olamadı ama.
  ... ne diyosun anlamadım
 4. 4.
  ateşaçarus, tükütükus falan vardı güzel bir çocuk programıydı. kafakoparnausu hep kapapaparanus olarak anlamışım çocukken şimdi farkettim.
  ... omnibus
 5. 5.
  bir de haftalık dergisi vardı bunun *
  ... hangar
 6. 6.
  kafakoparanus ve ateşikus'tan kurtulmak için eğilmek gereklidir(8 tuşu), ezegeçerus ve tükürükus'tan kurtulmak için zıplamak gerekir(2 tuşu). tüm oyun bundan ibaretti ama nedense genelde bitirilemezdi.
  1 ... regulus
 7. 7.
  90larda çocuk olmak sürecinin başaktörlerinden olan süper ötesi, genelde çocuk yarışmacıların katıldığı yarışmaydı. benim favorim her zaman tükürukus ve kafakoparanus olmuştur.* Ayrıca yarışmanın o dönem çocuklar arasında son derece popüler olmasıyla birlikte, aynı ad altında dergisi de çıkmıştı. Hiç unutmam ilk sayısında dinozorus'taki karakterler olan ezergeçerus (turuncu renkli, yatay olarak yürüyen), tükürükus (sarı ve dikine uzun boylu), ateşikus (ejderha özellikli kuş şeklinde dinozor olan),kafakoparanus 8daha çok bir timsaha benzeyen) vs. karakterlerin şeklinde sabunlar ve büyük boy bir dinozorus karakterleri posteri vermişlerdi. ilerleyen sayılarda ise karton düzlemli, zar atma ve piyona dayalı değişik konulu oyunlar vermişlerdi.* Ahn ulan valla çocukluğumu özledim feci halde.
  1 ... faithful lover
 8. 8.
  servisten inerdim, ana caddeden 5 dakika kadar yürür, bu arada yolumun üstündeki mis kokulu büyük ama süper olmayan marketten -sene 93 zira- yeşil küçük boy ülker antepfıstıklı çikolatamı alır, apartman kapısının girişindeki,üstüme atlayarak okul formamı toz içinde bırakan 2 mini boy köpeği sevdikten sonra, eve ulaşır, üstümü başımı çıkarır ve saat 16 itibarıyle tvnin karşısına kurulurdum. hayaller içinde alman olaydım keşke diye çok dua ettiğim intertoy-barbi reklamlarını izler ve nihayet dinozorusuma kavuşurdum.
  çiçek ablanın çiçek gibi narin olduğu zamanlardı. hugoyu pek sevmezdim. en çok kafakoparanusla karşılaşırdı oynayan kişi. bayıla bayıla mest içinde her gün izlerdim.
  evet çocukluğumun en güzel anlarından biri de dinozorusu izlemekti. bir diğeri için (bkz: ninja turtles)
  aradan tam 17 sene geçmiş. şaka gibi. o mutluluk dolu anlar dün gibi aklımda şimdi.
  ... supertavuk
 9. 9.
  vakti zamanında, 90'lı yıllarda hugoya alternatif rakip olarak tasarlanmış; telefon tuşlarına basmak suretiyle tvden oyun oynamaya imkan tanıyan interaktif programdır. sunuculuğunu o zamanlar çıtır olan çiçek dilligil yapmıştır. pisagor adında sarı bir veledi yöneterek oynanır idi. karşımızdan gelen dinazor düşmanların ezergeçerus, tükürükus, kafakoparanus gibi ilginç isimleri vardı. tamamen türk yapımı olma özelliğini taşır. çizimleri salih memecan tarafından yapılmıştır. program çok tutmasa da aynı isimle basılan dergisi muazzam satış grafikleri yakalamıştır. çocukluğumuzdan kalan güzel bir anıdır.
  ... ugurak
 10. 10.
  https://www.youtube.com/watch?v=2feYA1WcsI0+
  ... battaniyesini arayan cocuk