bugün

birbirlerinin alternatifi değillerdir.
her bilim adamı dinsiz olmadığı gibi her dinsizde bilim adamı değildir.
biliminde ilimin de sahibi ALLAH tır.
Emekli Doktor bir akrabamız var;

Bir hastası varmış, onu kurtarmak için adeta seferber olmuşlar. 3 ameliyat sonucu hayata döndürmüşler. (Hatta 3. Ameliyata diğer doktor arkadaş da boşuna masraf kurtaramayız demiş, bizim doktor yine de zorlamış )

Tedavi süreci bitmiş hasta çıkacak, bizim doktor da gururla gitmiş odaya 3-5 akraba da var.

Herkesin dilinde;

“ rabbim seni bize bağışladı”

“ dualarla kurtuldun”

Bizim doktora bir kişi teşekkür bile etmemiş.

“O günden sonra hiçbir hastama duygusal bakmadım, iş olarak baktım” der kendisi…
din ahireti bilim dünyayı kurtarır. hatta kurtaramaz binlerce ölü olur ondan sonra çaresi bulunur. fakat bir kere öldü mü bunun geri dönüşü yoktur. din düşmanları keşke bilselerdi.
görsel

http://m.liderhaber.org/s...laboratuvarda-539945h.htm
Tapınak şövalyeleri dünya nüfusunu 500 milyona indirme derdinde bizimkiler de hala dinle uğraşıyorlar. Şu işe bak ki çin ile aralarında ticari ekonomik sağlık v.s. pek çok konuda gizli anlaşmalar olan yahudi illuminat (siyon) kapitalist küresel sermaye baronlarının emri ve finansal desteği ile 2017 yılında wuhan da kurulan bsl-4 tipi labaratuarda toplumsal biyolojik silahlar üretmeye çalışırlarken bir anda bomba ellerinde patlasın. Virus tüm dünyaya yayılsın. Bilimde ahlak yok tabi, kimin eline geçerse onun silahı. Peki bu ahlaksızların elinden dünyayı kim kurtaracak? işte asıl soru o.
aşırı doğru bir cümle, ee ne demişler. (bkz: ben inanmak değil bilmek istiyorum)
Din bilime engel değil .
Dinsizlerin bildiği gerçek.
Din bence ilk zamanlarda, cahil ve fakir halkın başkaldiri yapmamasi, ota boka sukretmesi, şikayetci ve sorgulayan bir karaktere burunmemesi için uydurulmuştur.
Önce placebo etkisine en azından plasebo etkisi demeyi öğrenmesi gereken kimi yazarların da yazdığı başlık.

Plesebo ne aq yok höperler...
Din bir ruh hastalığıdır. Bilim ise doğanın keşfidir. Dinle elde edeceğiniz fayda plesebo etkisinden öteye geçemez.
--spoiler--
dünyayı kurtaracak olan bunlar değil; insanlık, merhamet ve vicdandır.
--spoiler--

KONU YiNE ANLAŞILMADI.

not: eğer insan denilen canlının dışında,
"bilim ve din"
yapabilen bir canlı varsa sen haklısın muhterem...
O dildoyu popondan çıkar.
din inanç sistemidir, bilim doğayı anlama. yahu arkadaş bu ikisini nasıl karşı karşıya getirirsiniz. benim iç huzurumu sağlayan şeyle telefonumun çalışmasını sağlayan şeyi nasıl karşı karşıya getirdiniz yahu. ayrıca bilim soğuktur, toplumsal normları yoktur. bilim hayatta kalmak için çalmayı meşru kılar, değerleri yoktur. din değer öğretir. hangi din olursa olsun hepsi değerler manzumesidir bir açıdan. bilim otizmli çocuk doğruma, muhakkak aldır der, dinler cana kıyamazsın der.
Dinle bilimi karşı karşıya getiren radikal ateist çomarların ettiği yobazca beyanname. Yanlıştır.

Allah‘a imanım tam. Almanya’da teknolojide bilimsel araştırmalar içerisindeyim. Hiç bir ateist yobaza ne inancımı ne de entelektimi sorgulatırım.
bak yine gayretullahı kızdırıyorsunuz. bu kez depremle değil virüsle dalacak(!)
Bilim candır gerisi heyecandır.
insanı bilim kurtarır din değil din sadece insanı gaza getirir. Nükleer silahlanmayi bilim üretir savaşan kişiler Allah Allah diye canlarını ortaya atar. Şehit olacağım tutkusu ile yaşamlarına son verirler.
Bilimin ne kadar iyi olursa eğitim seviyesi yani o zaman Avrupa ya Amerika ya üstün gelirsin "Bizim de Allah'ımız var " lafı ise yaramaz maalesef.
Tabiki, ortacagda kedilerin șeytan diye Ilan edilmesinden Sonra veba salgini avrupanin ucte birini göturdu.
Corona virüsü var.

Alayımız dua edelim bir halta yaramaz.

Çünkü sadece “ aşı” lazım.
hastaysan tedavi ol der islam.

bilim zaten ıslamin emridir. "oku" diye başlar kuran i kerim.

ben din olarak islami seçtiğim için bizde durumlar böyle.

sizin din bi değişik anladığım kadariyla buyrun islama davet ediyorum sizi.

gerçek islami araştırmak şartıyla.
sanırım konu anlaşılmadı...

--spoiler--
din ve bilim iç içedir.
--spoiler--

din ile bilim içiçe değildir. her ikisi de ayrı dünyalardır ve ayrı tellerden çalıp-söylerler...
din der ki: " hayır ve şer allahtan "

bilim der ki: şer kimden ve nerden gelirse gelsin; " tamir şart."
bu da belgesi...

görsel
kurtulmak istedigin ne? bi hastaliksa ilac muskadan genelde daha etkili ama sosyal yasantida bir takim sikintilarin varsa din psikiyatristin verdigi ilactan psikologun vidi vidisindan daha etkili olabilir...
bir tespit.
bu da belgesi...
hem de şeriatla yönetilen irandan.

görsel

not: bir coronavirüsü bin nasihatten evladır gibi bir durum olmuş.