bugün

vahiy gelmesini beklemeden girişilen eylemdir. ama en kötüsü de götünden ayet uydurmaktır. o sınav kağıdının okunacağını sınav sürecinde kestiremeyen öğrenciler, gelecek derste sınıf ortasında sıra dayağına çekilir. nedense en güzel dayağı da din hocaları atar, iman kuvveti derler ya böyle birşey olsa gerek.
kopya cekilmeye hep en musait ders olmustur. zira yöntem cok kolaydir. sinav baslamadan once hocanin masasina bir adet zaman ve bir adet akit gazetesi konur, sonrasi ver allahim ver. eger ki hoca yemezse, iste o zaman verme allahim verme.
(bkz: aa mahmut hoca)
hoca tarafından kafir , münafık , zındık , sabetayist gibi ithamlara gark olunabilecek kopyedir. Diğer tarafta cezası büyüktür*.
(bkz: islam dan sınava sokulan budist)
bu dünyada kopya çekerde öbür taraftada herhalde din kitabını yanında götürür ona bakar:)))
(bkz: alışkanlık)
tam anlamıyla şeytana uymaktır. yakalanıldığında "hocam, şeytana uydum" demek sizi kurtarmayabilir ama.
doğaldır. nerdeyse her öğrenci din dersinde kopya çeker/kopya çekmeye çalışır.
sene 2004...

din hocamız "kopya çekenin alacağı puan haram olsun" der ve ben apışıp kalırım. hoca da gazete okumuştu sınav boyunca, peeeh.

ama bizim '246 berk'* çatır çutur çekmişti. sonradan öğrendim ateistmiş çocuk, saygı duydum ama bir kor bir sıcaklık kapladı kursağımı.
dersin amacına ulaşamadığının kanıtıdır bilakis o dersin adında ahlak bilgisi de vardır.
kaldı ki 100 alınsa da boştur.
caiz olmaması gereken davranışın umarsızca yapılması ve dünya işlerini bir an umursama.
pek caiz olduğuna inanmadığımız davranış biçimidir.
yakalanıp hocadan vaaz dinlemekle sonuçlanması muhtemel davranıştır. yaşanmıştır, affoladır. *
allaha yakın olmak.
(bkz: din dersi sinavinda kopya cekmek farzdir)
öğretmen tarafından hırsızlıkla suçlanır, imana getirilmeye çalışılırsınız.
di dersinden sınıfta kalmanın din dersinden kopya çekmekten daha günah olduğunu düşünen öğrencinin yaptığı doğal bir davranıştır.
çok tatlı bir din hocamız vardı. çok akıllı, çok bilgili, çok aydın bir adamdı.
3 sene girdi dersimize ve özellikle son 2 sene çok kolay sordu sınavlarda. hep de test yapardı. zaten öss diye yoruluyorsunuz bir de ben yormayayım derdi. nilüfer milli piyango anadolu lisesinde okuyanlar bilir. ramazan hoca.
bir gün sınavda bir soru; işte birşeyler anlatıyor parantez içinde "kopya çekmek vs" yazmış, nedir diye soruyor, şıklar da sevap, günah, mekruh falan. öyle kolay sorardı. yanlış hatırlamıyorsam ama şıklarda bir ikileme düştü herkes, çünkü hem günah hem haram vardı. birkaç kişi yardım eder diye hocaya danıştı ama cevap vermedi.
sınavın sonlarına doğru ramazan hoca, her zamanki gibi sınıfın tam ortasına geldi ve konuşmaya başladı, arkadaşlar lütfen kopya çekmeyin, bakın "kopya çekmek günahtır", alacağınız not "haramdır", lütfen o yüzden çekmeyin bakın "günahtır".
bu cümleyi iki kere falan söyledi tırnak içindeki yerleri vurgulayarak.
herkes doğru yapmıştı o soruyu.*
tanım: günahtır.
cekeni hadım eden okullar vardır.
din kitabının üzerine oturma stili ile yaptığım bu aktivite eski din hocama çok yaratıcı gelmiş ve bi daha beni dersinde görmek istemediğini söylemişti. çekemediğinden yaptı bunu biliyorum. lan. yoksa. hasktr.
çok fena haramdır.
gözlerine mil çekilip o kalemi tutan el ve ayakları(işte artık, ekstradan) çaprazlama kesilmesi gereken insandeğil, hayvandanaşağı. zaten din dersinde kopya çekilmemiştir tüm insanlık tarihi boyunca. zira ilahi müdahale tecelli olmuştur bu kopya teşebbüslerine hep. kopya çektim diyen de yalan söylüyordur, apaçık bir gerçek olan ilahi müdahale yoktur diyordur. o yüzden derin devletçi komünist mason'un tekidir o. inanmayınız. ayrıca böyle bir iddiayı kanıtlayana 10 trilyon vereceğim. görmezler mi ki...*
din dersinde hata yapmak istemeyen öğrenci davranışıdır. çekilen kopyayı öğretmen görmüyor da allah da mı görmüyor? her neyse. ha kopya çekerken yakalanırsanız din kültürü ve ahlak bilgisi dersinden 0 alıp ahlaksız damgası yemek de var tabi işin ucunda.
hocadan:' bari din sınavında kopya çekmeyin çocuklar keh keh keh.' sözünün duyulacağının habercisi olan eylem.
günahtır.