bugün

yeni bir ihale istemeye yasal hakkı olmayan, imzaladığı anlaşmaya uymaya zorunlu olan kuruluş. acaba ne yapsakta feneri kurtarsak diye düşünenlerin sarıldığı bahane fener düşerse dıgıturk batar. batsın bizene sanki digiturk kurulmadan önce türkiyede futbol yokmuyudu?

not: bu ihaleler ben bu kadar vercem yaa demekle alınmıyor. teminat gösteriliyor sirket zarar bile etse tahahhüt ettiği parayı gösterdiği teminattan ödüyor. digitürk bir tane bile kutu satamasa paranın tümünü ödeyecek ve kimsede yeni ihale istemeyecek.
bilmemek değil öğrenmemek ayıp.
fenerbahç'nin bu hale düşmesindeki en büyük paya sahip olan kanal.

geçen sezon fenerbahçe'yle tertipledikleri oyunu son maçta trabzonspor bozmuştu. bu sezon da tertiplenen oyunu zekeriya öz bozdu.
gündemdeki fenerbahçe olayları ispatlanırsa, ödeme konusunda sıkıntıya girmesine ve bu yüzden ihaleyi yeniden düzenlenmesini isteyeceğine kesin gözüyle bakılan kanal.
maç yayın gelirleri düşer diye fener bostan taraftarlarının kaygılandığı şirket.

siz meraklanmayın çikolar! yan odaya yan odaya yan odaya digitürk alırız, zarar ettirmeyiz. hem ne belli yayın gelirlerinin düşeceği ? ben mesela çirkefliklerden bıktığım için almıyordum lig tv paketini. bir telefona bakar valla! siz düşmenize bakın gerisine karışmayın. daha bir izlenesi lig olur, keyifli, çekişmeli maçlar olur. devre arasında satın alınmayan, katakulleye getirilmeyen maçlar olur. izleyeni de, satışları da yukarı doğru çıkar meraklanmayın.
"3 temmuz 2011 futbolda şike soruşturması" sonucunu pür dikkat beklemeye koyulmuş kuruluş. zira fenerbahçe'nin küme düşürülmesi durumunda ligin değerinin düştüğü gerekçesiyle mevcut sözleşmenin feshi veya yenilenmesi yönünde bir karar alması kuvvetle muhtemel. hatta bu yöndeki açıklamaları şimdiden ayyuka çıkmış durumda.
eğer olur da fenerbahçe küme düşürülürse otomatikman fenerbahç'yle mahkemelik olacak kanal. yayın haklarından fenerbahçe'ye verdiği parayı geri alma hakkı sebebiyle fenerbahçe'ye dava açacakmış.
"fb olmazsa para vermez hee ona göre" diyen şişko nuri kılıklı fener'lilerin kullanmaya çalıştığı şirket.
gerçi kullanmaya çalıştığı diyorum ama zaten şirket onların, bunu bilmeyen yok. fb tv mübarek.
adamların takıldığı meseleye bakar mısın? adamların takım şike iddialarıyla çalkalanıyor, bunlar hala "fener olmazsa olmaz eki eki" peşindeler.
digitürk bank asya'nın yayın ihalesini alsın o zaman. bize ne amk. bizim derdimiz mi?
digitürk bugüne kadar fener'e verdiği paraları almaya kalkarsa görürüm ben sizin g.tünüzü o zaman.
aziz yıldırımın tek lafıyla en önemli çalışanlarından birini (bkz: erman toroğlu) işten çıkaran şirket. fener küme düşerse gitsin zararını aziz den alsın kardeşim.
(bkz: trt nin fenerbahçe maçlarını vermesi/#12340135)
bütün fenerlilerin sanki babalarının şirketi gibi karını düşündüğü batmasını istemediği şirket.
"ama fener yea, marka değeri yea, fenerbahçe olmadan nasıl decoder yea ?" diye düşünüyorsa bile, yıllık verdiği 300 milyon dolaresi azaltması değil arttırması gerekir; zira şikesiz, temiz bir ligin marka değeri daha yüksek olur.
az önce lig tv de yapılan kampanyayı bildirmek için cepten arayan operatöre "ben fenerbahçeliyim şuanda ne olacagımız belli degil o yüzden şimdilik yeniletmeyi düşünmüyorum" dedim. verdigi cevap çok manidardı. şuanlık kesin birşey yok zaten fenerbahçeyi düşürmeleride imkansız gözüküyor dedi. bende akabinde ozaman bir hafta sonraki basın toplantısından sonra görüşelim dedim oda bana grş dedi. kapattık. yani digitürke göre fenerbahçe ligden düşmeyecekmiş.
not: ölümüne fenerbahçeliyim.
arayıp lig tv aboneliğimi kapattırmak istediğim tv kanalı. operatör sordu;

-neden kapattırmak istiyorsunuz beyfendi sebebini öğrenebilir miyiz?

hiç mübalağa yapmıyor, aynen yazıyorum.

+ fenerbahçe'yi küme düşürmedikleri için.
- beyfendi soruşturma devam ediyor, henüz net bir durum yok.
+ işte bu yuzden. hala beklenmesini protesto ediyorum. iptal edin üyeliğimi.
+ beyfendi 10 gün içinde bazı önemli net kararlar çıkacak, erken davranmamanızı öneririm. üstelik uzun zamandır üyemizsiniz, birçok fırsatlardan yararlanamayacaksınız. biraz daha bekleyin isterseniz.
- peki öyle olsun.

konuşma bu şekilde gerçekleşti.

yok fenerbahçe küme düşerse lig tv nerden para kazanacakmış? banane lan! küme düşmediği taktirde üyeliğimi iptal ettiriyorum o kadar. üstelik fenerbahçe'nin küme düşürülmemesi durumunda 45.000 abone hazırda bekliyor. komple iptal ettiriyoruz üyeliklerimizi.

oldu yavrum. federasyon fenerli, kulüpler birliği fenerli, lig tv fenerli, emniyet fenerli, başbakan fenerli... bu ne amna koyayım!
2 saat müşteri hizmetleri telefonda bekletir sonra açar. 2 yıldır digiturklusunuzdur paketinize 14 lira ödüyorsunuzdur. sözleşmeniz biter ve digiturku ararsınız. 2 saat sonra telefonu açarlar aynı kanalları aynı ücretten izlemek istediginizi söylersiniz. hayır derler yeni sisteme göre aynı kanalları 35 liraya izlersiniz. kardeşim 2 yıldır 14 lira bide üstüne cihazla uydu verdiniz çılgınmısınız siz cevabına ise sözleşme yaparsak 2 yıl daha 25 lira ödersiniz aylık ilk ayda bütün kanalları izlersiniz derler. sonra sinir olursunuz. fatura kesim tarihide yarın oldugu için iptal et güzel kardeşim dersin iptal et öpüjem dersin. fax çekin olmaz derler. tamam o zaman paketime müdahele etmeyin aynı pakette devam edicem 1 ay sonra iptal ettiricem dersiniz hayır illaki bi pakete geçmek zorundasınız derler. o zaman derim siz bana şu dakikadan itibaren ulaşamıyorsunuz bende telefonu suratınıza kapatıyorum ben onay vermeden beni bir pakete geçirin sizi mahkemeye veririm dersiniz. öyle diyince bir saniye bekletiyorum der artık birilerine danışır eder. sonrasında 17 liraya bu paketime devam edebileceğimi söyler. hah şöyle adam olun dersiniz. mümkünse dsmart ve tivibu hakkında bilgi verebilirmisiniz hangisi daha iyi dersiniz müşteri temsilcisini daha da dumur edersiniz. haliyle bilgi veremiyoruz der sonra intikam almaya devam etmek için mynette okeye nasıl giriliyor diye bir soru sorarsınız adamın ses tonu değişir. beyfendi digiturkten google a girip gazeteleri okuyabiliyormuyuz diye sorarsınız daha da dumur olur. neyse sizde de hiç bir şey yok muş diyip suratlarına kapatıverirsiniz telefonu. ohh. fresh.
geçen sene ortasına doğru üyeliğimi iptal ettirdiğim digital platform. üyelik iptalinden sonra 4-5 kez aradılar, keşke bu ilgiyi üye iken de gösterselerdi diye düşünüyordum.
görüntü kalitesi diğer uydu alıcılarına göre daha kötüdür. belki hd sini alsınlar diye kendileri oynuyordur bilemem. her şey beklenir. 3 yıldır müşterisiydim. artık değilim.
(bkz: dreambox)
ilk ay 9.90, sonraki aylar 39.90 dan abone olduğum platformdur. gelgelim ilk aydan 43 lira fatura gönderdiler. aradık kavga ettik bakalım ne olacak sonu. demişlerdi digitürk'e hiç bulaşma diye ama dinlemedik.
bütün gün dısney junıor ve baby fırst seyretmek zorun da kaldığım dijital platform.
şikeli ligimizin reklamını nasıl yapacak bakalım.
iptaller her geçen gün daha da artıyor..

sıçtınız amk türk futbolunun içine!
(bkz: türk futbolu/#12875703)
dream tv ve mtv türkiye'nin gitmesiyle baştan bozulmuş kanaldır. hani yine mcm top, vh1 gibi kanallar vardı idare ediyorduk. şimdi onlar da takılıyo, bozuluyo. yabancı müzik yok digiturk'te. internet de olmasa demet akalın'a kaldık.
şimdiden hükmü vermiş dijital yayıncı. hüküm verdiği alan futbolda şike soruşturması. alex li bir reklam yapmışlar. alex in kafasını kullandığı ve kafasını kullanarak asist yaptığı şeklinde bir zırva. alex in zekasını futbola kanalize ettiği, futbol için yaşadığı ve gelecek sezon için lig tv ekranlarında boy göstereceği iddialarında bulunulmuş.

tabi adamların güvendikleri şeyler vardır mutlaka. "sen bu kulüpleri düşürürsen benim onca yatırımım boşa gider o zaman ben de seni dava ederim", "denetimsizlik bir suçtur" minvalinden salvolar yapıyor olabilirler. hatta bu salvolara gerek kalmadan 'büyük insanlar' yatırmıcıyı üzmemek için elinden geleni yapıyordur zaten.

sonuç olarak 2011-2012 sezonunda fenerbahçe küme düşerse ve/veya alex şike ile ilgili herhangi bir ceza alırsa digiturk ün başı açılan davalarla sağlam bir şekilde ağrıyacaktır. birçok kişi de bu yoldan güzel paralar kazanabilir. dava açmaktan korkma ey halkım!
asli görevi futbol maçlarını yayınlamak olmasına rağmen asli görevini aşıp türk futbolunu idare eden platform.
(bkz: dişi türk)
farkı bir sebepten dolayı arayıp faks numaralarının meşgul olduğunu, numarayı değiştirip değiştirmediklerini sorduğumda çağrı merkezi çalışanı bana, "iptal için mi lazım" diye soruma soruyla karşılık verdi. ben de, "yok başka bir belge göndereceğim" cevabını verdim ve akabinde, "sanırım iptal için faks gönderen çok kişi oluyor" diye sordum, yine çağrı merkezi çalışanı, "bu konuda bilgi veremem" diye bir karşılık verdi. anlaşılan deli gibi iptal ettiren var, fiyatlar da sezon öncesi olmasına rağmen kişisel kullanıcı olsun, kurumsal kullanıcılar olsun epey bir düşürülmüş durumda.

cine5 veya tele on gibi olmasın yeter.
üyelik iptal etmek istediğinizde akla ziyan sorularla sizi kararınızdan vazgeçirmeye çalışan bir firmadır.