bugün

arjantinli unutulmaz orta saha oyuncusu. hem hücuma hem de savunmaya yaptığı katkı ile tam bir dmc idi. gözümde futbolu hakikaten bilen bir topçu olduğunu başarılı teknik direktörlük kariyeri ile kanıtlamıştır kendisi.
tam adı Diego Pablo Simeone. lazio nun en parlak döneminde takımın yükünü çeken futbolculardan biriydi.
çok zeki ve kaliteli bir futbolcuydu inter ve lazio da çok parlak yıllar geçirdi.
atletico'yu bundan daha sefil bir hale getiremeyecek hoca, eski topçu. ama ilerleyen yıllarda ilk 4'e sokar mı, işte muamma burada. bence hayır!
Kuşkusuz chelsea teknik direktörü (bkz: roberto di matteo) ile birlikte 2012 yılına damga vurmuş teknik direktördür. Biri şampiyonlar ligi finali oynayacak, diğerinin takımı ise şu anda uefa kupası final maçında 2-0 önde ve kupaya yakın olan taraf. Jose mourinho'nun veliahtları olarak görüyorum bunları.
''iyi futbolcular kötü antrenör oluyor hacı'' geyiğini bi 20 sene için bitirir.

edit: pep guardiola'yla ilgili mesajlar geliyor zaten onunla bitmedi mi diye. haklısınız yahu haklı adama ne denir.

ama pekişmesi için iyi seçenek simeone. 90lara damgasını vuran adamlardandı çünkü.

edit 2: atletico madrid gibi girdaba girmiş bir takıma 6-7 ay sonra chelsea karşısında şu futbolu oynatan adam bence büyük hocadır.

atletico madrid hep böyle iyi top oynamıyordu, yakın geçmişi unutmamak lazım. zaten iyi top oynasa simeone kurtarıcı diye getirilmezdi.
görsel
bugün doğum günü olan ünlü arjantinli futbolcu.
(bkz: tom waits)
ıspanya'nin en yakışıklı teknik direktörü seçilmiş.
şu maçı ilker yasinin anlattığını öğrense istifa edecek adamdır.
şimdi fark ettim de hafif kellik varmış bu adamda.
geçen sene mou gibi bir karizma varken bu adamın neyini yakışıklı bulmuşlar merak edilmeyecek gibi değil.
atletico nun havasını değiştiren teknik adam. Kesinlikle işini iyi yapıyor. Bu sene şampiyonlar liginde iyi bir sonuç alacaklarını düşünüyorum.
real ve barca'nın en iyi dönemine denk gelmesi şanssızlığıdır.
atletico madridin efsane teknik patronları arasına geçecektir. Şimdi yazıyorum bak, hak verin bana, atleticomun başına gelmiş en iyi şeylerden biridir.
elindeki fazlaca rotasyona uğrayamayacak olan kadrodan alınabilecek verimi tamamıyla elde eden teknik adam.
kesinlikle takımına oynattığı oyun ve kazandırdığı başarılar ile adını altın harflerle yazdıracak olan teknik adam.
Bilbao maçında takımı öne geçince rencide edici bir şekilde kahkaha fırlatmıştır. Bibaolu olsam inerdim o sahaya.*
Bay jöle 2.
bir röportajında arda turan'ı ilk gördüğümde aşık oldum ona çok özel bir çocuk diyen teknik adam. hacı atletico kulübünde sıkıntı var galiba...
adam öyle böyle çıktı kişisi. ulan bizim adamı sana yedirir miyiz? ayrıca teknik direktörden çok meksika sınırından yeni geçmiş uyuşturucu baronuna benziyor.
Bir takımın üzerinde bir teknik direktörün en fazla ne kadar etkisi olabilir, sorusunun cevabı olan adam.
bu geceden sonra hakkında sadece bir tane entry girilmesine şaştığım t.d..adam tarih yazıyo bu sezon
dün gece oynanan fc Barcelona maçında sadece takımında ki futbolcuları değil tüm stadı bi maestro gibi yöneten ve seyircilerin takımı 90 dakika boyunca desteklemesini sağlamış teknik direktör.

bu sene şl de kupayı hak ediyor.