bugün

Action* sinemasının önemli isimlerinden Tony Scott'ın 1998 yapımı başrolünde will smith'in oynadığı süper bir film.
(bkz: enemy of the state)
sınırlı bir düşmanlık için (bkz: klasik liberalizm)
will smith'in başrolünü oynadığı izlenilesi bir filmdir.
adamı paranoyak yapan bir filmdir. gerçi, telekulaklar, uydular, internet, filtreler, kredi kartı, cep telefonu gibi teknolojinin nimetleri(!) olduktan sonra, zaten paranoyak olmak için yeterince sebep vardır. hatta olmadıysak bir sorun var demektir.

(bkz: anne ben paranoyak oldum)
(bkz: biri beni takip ediyor)

o değil de; biri mi? hepsi hepsi...*
taksim gezi parkında ve ülkenin çeşitli yerlerinde kendini gösteren teröristler.
devlet halk içindir. dolaylı yoldan halk düşmanlığı yapmaktadır devlet düşmanları.
avrupa dan medet uman vatan hainleri
dün saçlarımdan tutup coplayan polisin bana uygun gördüğü sıfattır.
devlet halk için değil halk devlet içindir organik devlet anlayışdır türkiye de bu anlayıştadır eğer devlet halk görüşündeysen küba orda gidebilirsin yada kuzey kore kızlar güneş kum ohh mis.
''ABD’nin 20’nci yüzyıldaki en önemli yazarlarından biri olan James Baldwin’in dosyası tam 1884 sayfaydı. Richard Wright’ın dosyası 276 sayfa, Truman Capote’ninki 110 sayfaydı. Henry Miller’dan John Lennon’a kadar herkesin dosyası vardı. Bu edebiyatçı, oyuncu ve müzisyenlerin uzun uzadıya dosyasını tutan kurum bir edebiyat veya sanat enstitüsü değil FBI’dı.''

''Yazardan, aydından, sanatçıdan devlet düşmanı olmaz. Devletin en büyük düşmanı, kendi içindedir. Her zaman.''

Amerikan tarihinden ibretlik bir paylaşım:
http://t24.com.tr/yazarla...sanatci-ve-aydinlar,12616
devlet ile halkı iki ayrı kurum olarak gören birinin halka düşman olan devletin düşmanıdır.