1. 1.
  bildiğimiz süzgeç. istediğimiz şeylerin bir yerden geçmesini veya geçmemesini sağlayan alet. çok farklı kullanım alanları vardır. otomotiv sanayiinde, fotoğrafçılıkta vs. bilgisayarda virüs programları da bir tür filtredir.
  3 ... aabi
 2. 2.
  Çekim esnasında ışığı kontrol altına almayı sağlayan en büyük yardımcı.
  ... sulh
 3. 3.
  içinden geçen ışığın özelliklerinde çeşitli değişiklikler yaratan cam, jelatin ya da asetattan yapılmış, çeşitli renklerdekiaraçlardır. Fotoğraftaki son görüntüyü değiştirmek amacıyla objektifin ön kısmına takılan her şey filtredir. Filtrelerin, dairesel polarize,ısıtan, yıldız, yumuşatıcı çeşitlerinin yanında fotoğrafın tamamen rengini değiştiren çeşitleri de bulunmaktadır.
  ... piri reis
 4. 4.
  elektronik devrelerde, akımı süzen devredir. küçük akımlarda kondansatör'lü olurlar ama daha büyük akım ve gerilim gelen devrelerde bobin kullanmak en iyisidir.
  ... nickimicinotuzharfgerekiyormus
 5. 5.
  kamera da filtre; kameraya giren ışığı yumuşatan bir cam veya plastik parçasıdır.
  ... fashiondesigner
 6. 6.
  (bkz: sünger filtre)
  (bkz: kutu filtre)
  (bkz: şelale filtre)
  (bkz: kumaltı filtre)
  (bkz: canister filtre)
  ... petit
 7. 7.
  sinyal ve sistem analizinin temelini oluştururlar. aynı zamanda elektronik ve haberleşmenin temelini oluşturan bu filtreler frekans seçici filtrelerdir. özellik olarak fır* ve ıır* olmak üzere iki çeşittir. süzme özelliği açısından ise low pass, high pass, band passve band rejectolmak üzere 4 çeşittir.
  ... prison freak
 8. 8.
  profesyonel kamera cihazlarında 4 aşamalı filtre sistemi bulunmaktadır. bu filtreler, insanoğlunun gözbebeğinin ışığın şiddetine göre genişlik çapını ayarlamasından esinlenerek yapılmıştır. bu filtrelerin standart kullanımı şu şekildedir efendim:

  filtre 1: Kapalı, yapay ışığın olduğu ortamlarda ve ışığın çok az olduğu yerlerde kullanılır.

  filtre 2: Güneşli havada ve bol güneş ışığı alan kapalı bir mekanda kullanır.

  filtre 3: bulutlu ve puslu havada kullanılır.

  filtre 4: Gün ışığının çok güçlü olduğu ve göz aldığı zamanlarda kullanılır. Özellikle kar yağdıktan sonra güneşin açması durumunda ve çöl gibi ortamlarda kullanılır.

  bunu dışında bazı kameralarda ND filtre sistemi vardır. Bu sistem yukarıdaki filtreleme sisteminden daha basittir.

  yine 1 ile 4 arasında olan ND filtrede, ışığın şiddeti azaldıkça 4'ten 1' e doğru gidersiniz. Işığın şiddeti artıkça da 1'den 4' doğru gidersiniz.
  ... byherald
 9. 9.
  ayıklayıcı, çeper.
  ... kagit helva