bugün

bekir akoğul'un* yazdığı ironilerle dolu vasiyettir.
işte bahçeli'nin vasiyeti

--spoiler--
Ben tepenizden çekildikten sonra, Beş tepeye kesinlikle gitmeyin.

Ben yapabildiğimi yaptım, dağıta bildiğim kadar dağıttım. Gördünüz Kurultay , murultay komayıp kaldırdım.

Partide ne hacı nede hoca koydum. 70 yaşındakinin bile kökünü kazıdım anında çizip attım. Uzana bildiğim ocakları bahane bulup kapattım.

Ben onlara yani perde arkasındakilere, kapalı kapılar ardında söz verdim, daha neler neler yapacaktım. Ama ömrüm yetmedi.

MHP'nin ismi ve amlemi mutlaka değişsin, sıra ona gelmişti fakat; Olmadı gençliğede artık Ülkücü demeyin, yeni isim bulun. Yoldaş deyin, cart deyin, curt deyin ama, asla ülkücü demeyin.

Başbuğ'dan geriye birşey kalmasın, hatıra, matıra söküp atın.

Haa bunları yaparken Ülkücüleri ihraç ederkende sakın çekinmeyin. Tabandakiler nasıl olsa davar gibi. Ne derseniz he derler.

Bir kaç çatlak ses mutlaka çıkacaktır. Onlara deliler dersiniz. Sizlere sövselerde ses etmeyin sakın sesinizi çıkartmayın, böyle yaparkende etrafa bakın biz onları muhattap bile almıyoruz. Bir kelam dahi etmiyoruz. imajını vermektende aman ha geri kalmayın.

Olurya bu deli dediklerimizle bir ortamda karşılaşırsanız hemen oradan kaçın. Onlar çok tehlikelidirler. Ben neler neler denedim fakat olmadı . Onları inandıklarından döndüremedim. Sizlerde boşa kendinizi yormayın. Onlar inandıklarından asla taviz vermeyen taş kafalılardır.

Heyhat; Bunca yıl ne çabukta geçti, oysa ben bu saltanatı hiç bitmeyecek sanmıştım.
--spoiler--