1. 1.
  * beşiktaş-liverpool maçında beşiktaş taraftarlarının 132 desibel ile elinde tuttukları rekordur. the sun gazetesi bunu "avrupa'nın en gürültücü taraftarları" şeklinde yorumlamıştır.
  2 -1 ... prisoner
 2. 2.
  ayrıca (bkz: kartal gol gol gol!)
  ... forzabesiktas
 3. 3.
  evet sayin seyirciler gizli izleyiciler, kirilmis bir rekordur. lakin her ne kadar the sun gibi prestiji bol, bulvar gazeteleri sayesinde fiyaka yaptirsa da, kulaklarda hasara meydan vermis, calinan dudukleri duymama gibi goturuleri olmustur.
  ... chabert
 4. 4.
  cığırtkan oldugum zmanlarda egale ederim diye dusundugum rekordur kendileri lakin sadece bir dusunce .
  ... my angel kurabiye
 5. 5.
  "çarşı sessiz durmaya da karşı" şeklinde pankartlaşacak rekordur.
  ... never neverland
 6. 6.
  halk arasında "kıçını yırtmak" olarak da tabir edilen bir durumun çarşılı gençler tarafından yaşanması sonucunda ortaya çıkan rekor. ilginç olanı ise bu böğürerek kendinden geçip ses tellerine ve kulaklara zarar veren durumdan övünmeleri, lan yırtınmışsın işte tüm kabile olarak, rekor rekor diyorsun, gerçi sonra rekorun kralını tüm dünya gördü.* * *
  -2 ... dendroaspis polylepis
 7. 7.
  kartal gol gol şeklinde, takım oyuncusu strese sokan deli saçması bir tezahüratla kırılıp da 8-0'lık mağlubiyetin ardından savunulup gurur duyulabilecekse, kırılmasındır.
  ... der meister
 8. 8.
  şahsi kanaatimce fenerbahçe - schalke maçında appiah'ın 3-3 beraberliği getiren golü attığında kırılmış olabileceğini düşündüğüm rekordur. şimdi o maçta atmosferi yaşayan birisi olarak bunu çok da fazla fark edememiştim ama aradan yıllar geçmesinin üstüne ilk defa golü izleyince taraftarlardan çıkan "gooool" sesi çok dikkatimi çekti.
  http://www.youtube.com/wa...O_3Lg&feature=related+
  1 ... confi
 9. 9.
  Bir spor stadyumunda tezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekoru 131.76 desibel ile galatasaray'a aittir.
  (18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçı)
  -1 ... piri reis
 10. 10.
  bir ölçüm esas alınacakss bu konuda stadyumdaki taraftar sayısının eşit olması gerektiği aşikar olan rekordur.bir 30 bin kişinin bağırması var bir 50 bin kişinin bağırması aradaki 20 bin fark eder.
  not:oldham atletic taraftarıyım
  2 ... de jong