bugün

samimi değildir.

arkadaş dediğin seninle söver, seninle ağlar, seninle güler.

ne lan o öyle? yüzeysel insan ya.
belkide konuyla ilgili yapılacak bir şey olmadığını farketmiştir ve sen daha üzülme diye konuyu değiştiriyordur.
başından savmaya çalışan kişidir.
kafaya takılmaması gereken arkadaştır.*
Ardından şu cümle gelir" bak aynı şeyi bende yaşadım" ve başlar kendi dertlerini anlatmaya...
Niye böyle arkadaşlarınız var? Neden böylelerine arkadaş diyorsunuz?
Hiç arkadaşınız olmamasına üzülün.
Anlattığınızı duymuş Lakin dinlememiştir.
Siz ona güvenip derdinizi açarken,
O umursamayıp düşünmemeyi tercih etmiştir.

Siz de onu dinleyin,
böyle insanlara hayatınızda yer vermeyi boşverin kuzum..
oyle arkadasi skeyim afedersin.
Dert anlattığına pişman olduğun arkadaştır.
söylediğini ilk oracıkta kendisine uygulayıp, o arkadaşı boşvereceksin hemen önce.
Anlatmanın dinlemekten daha kolay olduğu bilen, empati yoksunu,bencil kişidir o kişi.
Karşı tarafı da mütemadiyen ağlama duvarı olarak kullanıyordur.
Uzun zaman evvel, "neyin var?" Sorusuna "birazdan geçer" cevabını vermeyi öğrenmiştim;

O gün bu gündür bu model arkadaşlarla muhatap olmuyorum.

Tavsiye.
Anlattıklarınızı ciddiye alan insan iyi kötü çözüm arayışındadır. Böyle boş boş takma diyene sizde kafayı takmayın. çünkü gözlemlerim bu tarz insanların bencil olup başkalarının acılarından mutlu oldukları yönünde...
Ya yüzeysel biridir ya ilgisizdir ya da derdinizi dert olarak görmüyordur. Üçü de o kişiye bir daha derdinizi açmamanız için haklı birer sebep olabilir.
Mecburiyetten derdinizi dinliyordur yardım ya da destek amaçlı değildir.
Herkes yine en büyük derbeder olmuş sözlükte. Ne desin aq sen güçlüsün yaparsın diye yalan mı söylesin? Sonra da gider en yakın arkadaşım beni arkamdan hançerledi diye entry girersiniz iyi olur karma falan kasarsınız hem.
Napacakti sizi teselli mi etseydi ezikler.