bugün

Ne yapsam da su zaman gecse diye dusunur. yatar, olmaz. saga doner olmaz. sola doner, yine olmaz. sonra en ondeki kızlara takılır gozu. "bunlarda hocanın agzından cıkan her seyi yazıyo be" diye gecirir aklından. sıkıntıdan patlamaktadır. bir an sınav gelir aklına. sonra "bosverr umut kırtasiye diye bisi var heralde" cumlesini gecirir icinden. hocanın dersi bitirmesiyle o uyuklayan kisi birden canlanır, neselenir. bi dahaki derse kadar rahatlamıstır. sınavda bos kagıda bakarken bu durumu 45 dakika boyunca degerlendirecektir kafasında.
30 saniyede bir saate bakıp ''zaman da geçmiyo yaaa'' diyen öğrenci.
vize zamanı gelip catınca fotokopiciye bir servet bırakmak zorunda kalan sahsiyet.
dersine kitaptan çalışan öğrenci...
vize ve final donemlerinde "herkesin tuttuğu kendine tutamayana 10 misli" şeklinde geri dönen eylemdir.
yorum yapmaya dayalı, dersi derste dinleyerek ögrenilebilen bir bölümde okuyan ögrencidir. birazda genel kültür ve bilgi birikimi varsa gayet başarılı mezun olur.
vize ve final zamanı eğer sen not tutuyorsan kul köle olacak kişidir sana. güzel tehdit edilebilcek kişidir.
kafasına yazdığını sanıyordur. sınavda göt olacak; haberi yok.
kimlerden not alabileceğini daha birinci sınıfta öğrenmiş sonraki senelerde bu kişilerle ilişkilerini sağlam tutarak diplomaya orta açmış öğrencidir...
bu gayet ben de, şimdi ifşa olmayayım (bkz: tembellik)
(bkz: uykunun hastasıyım fotokopinin ustasıyım)
dersin 10. dakikasında "hocam bi ara verelim" diyen öğrencidir.
yanındakine "sen yaz ben dersten sonra senden alırım" demesi olası öğrenci. tabi yanındakininde "ulan ben inek miyim?!!" diyerek aynı hızla bir kafa atmasıda normal karşılanabilir.
kalem tasimayi sevmeyen ogrenciler de bu kategoriye girer.
arkadaş çevresi geniş öğrencidir.zira çok arkadaşı olan öğrenciler rahatlıkla not tutan birini bulup ondan ders notlarının fotokopisini alabilirler.
dersi derste dinleyerek anlayan öğrencidir.
çok zeki bir öğrenci olma ihtamali de vardır fakat göz önünde bulundurulmamıştır. ilginçtir. esefle kınıyorum sizleri...

(bkz: entrydeki şaka ekolü)
fotokopi icat edildikten sonra doğan etnik gruptur.*
o derse niye gittiğini çok merak ettiğim öğrenci tipi.
üniversirtede okuyor ise fotokopicilere güvenen kimsedir.
arkadaşını dışarıda bekleyip kıçını üşütmektense dersine misafir girip oturan tiptir.
(bkz: fazla kalemi olan var mı)
en arka sırada oturarak en önde oturan ve not tutan arkadaşlardan notlarını nasıl isteyeceğinin planlarını yapan öğrencidir.
muhtemelen uyuklayan ya da hayal kuran öğrencidir.
bir de ders başlayınca gözlüklerini takıp öğretmenden başka kimseyi görmeyen öğrenci modeli vardır.bunlar da not tutmazlar.allah göstermesindir.bir şey sorarsınız sunumun ortasında, kötü kötü bakar.zaten size fenalık gelmiştir.
not tutması için gerek olmayan öğrencidir. en ön sırada oturup hocanın azını gözetleyen kızlar ne güne duruyor ki. onlar bu günler için yetiştirildi diyen öğrencidir.