bugün

günlerdir haberleri izlememem sebebiyle bugün tam olarak çözebildiğim mevzu. tamamiyle danışıklı dövüşten ibaret.

şöyle ki, yanlış anlamadıysam chpliler tayyip babadan özür dilemesini istemişler, tayyip baba haklı olarak çıktı özür dileyecek olan biri varsa o ben değil sizsiniz. çünkü o partiyi kuran kişinin ayıbıdır dercesine bi açıklama yaptı. topu başta atatürk olmak üzere chpye ihale etti.

bu sözü söylerken cumhuriyet mi dediniz derkende partideki bozulmayı gözler önüne serdi.

chp'de kemal kılıçdaroğlu çıktı yine her zamanki gibi muhalefetide beceremeyip konuyu saptırdı sağa sola çarptırdı. salladı durdu.

peki şimdi noldu. dersim; soykırım olarak tarihe geçirilecek ve bide üzerine atatürk faşist bi diktatör olarak gösterilecek. kimin yararına? akp. tüm ülkeyi el birliğiyle istedikleri yöne doğru sele verdiler, sürüyorlar. vay anasını arkadaş. vay anasını. şimdi dört gözle bekliyorum olmayan dersim soykırımını ne zaman kabul edecekler. yada ermeni soykırımını ne zaman kabullenecekler? eyvah eyvah.

boşuna uğraşmayın akp ile falan. atatürk'ün kurduğu parti bile atatürk'ün yaptıklarını sorguluyorsa, illaki ipimizi çekerler bizim. hadi gençler geçmiş olsun. savaşlar beyinlerde kazanılır. adamlar galibiyetlerini ilan ettiler bile.

şimdi buradan okkalı bi küfür etsem olmayacak. etmiyorum, teğet geçtim.

edit: dersim için katliam diyenler, ölen 3-5 yaşındaki bebeleri masum diye örnek gösterenler, pkklıların katlettiği sivil halkımızı diriltip karşımıza getirsinler, ölen bebekleri diriltip karşımıza getirsinler, katliam görmemiş insanlar olarak dersimi katliam sanalım. pkklıların 10-15 yaşındaki piçlerini görüyoruz ellerinde molotoflar veya taşlar, bunların 3 yaşında olanıda bir 10 yaşında olanıda, 40 yaşında olanıda. yine olsun yine yapılmalı. ama adı kesinlikle katliam falan değil. zevk için adam öldürülmedi neticede.
dersim'de yaşananların tam adı katliamdır.

ister kız ister darıl. bu ülke yakın tarihini bilmek ve yüzleşmek zorundadır. şuan itibariyle kendi tarihiyle yüzleşmekten korkanların yaptığı yüzsüzlükler de tarihe geçmiştir.

masum sivillerin öldürülmesinin hiç bir açıklaması olamaz. bazıları da o dönemin şartları içerisinde değerlendirmemizi söylüyor. Yani dönemin şartları içerisinde türkleştirilmek istemeyenlerin katledilmesi gayet doğal.

Malesef, içerisinde biraz insan sevgisi olan veya iman eden kimseler 3 yaşındaki çocuğun dahi öldürüldüğü o kanlı olayların hesabının görülmesini isteyecektir.

bu yüzleşme bir siyasal rant işi değildir, insan hakları için mücadele etmektir. siyasetten de insan haklarından da bir haber olanlar içi boş sözlerle akılları sıra vatanperverlik yarışına girmesinler.
güncel Önemli Başlıklar