bugün

An itibariyle ben idim bi mesajla aşkımı öldürdü üstat alacağın olsun.
istediği bölümde okuyordur. Bazı dersler cidden zevk vermiyor mu ? *
Çalışmaya başladığım zaman kimse beni durduramaz. Günlük tekrar yapmam, sınavlardan bir gün önce çalışırım, ama iyi çalışırım. Evet fen lisesindeyim.
Bir şeylerden kaçmaya ihtiyacınız varsa ve bunun için başka bir şeye kanalize olmanız gerekiyorsa, üstelik finalleriniz de yaklaşmışsa insan bir şekilde seviyor gibi.
sistemin köpeği olmayı seviyordur.
ders çalışmaya başlamayı veya düzenli çalışmayı sevmiyor olabilirim ama başladığım zaman dersten zevk alırım. yeni şeyler öğrenmek, hayatınla bağdaştırmak güzel şeyler bence. diğer türlü zaten kendin için çalışmadığın için sistemin kölesi olmuş olursun.
(bkz: yok öyle bir dünya)
en yakın arkadaşlarımdan biridir ben de işte vizeye çalışmak yerine buralardayım.
ben.
başarılı bir insan değilim fakat; ders çalışmayı seviyorum.

peki bu nasıl oldu?

emek verdiğim zaman, kavrayabildiğimi ve sonuçlarının beni ne kadar mutlu ettiğini gördüm.
eskiden diyordum ki, "ben bu dersi yapamam." ve yapamıyordum haliyle,
artık bir şans veriyorum ve gerçekten gayret edersem başarabildiğimi görüyorum. bir şeyin meyvesini almak insanı öyle mutlu ediyor ki...

bölümümü ilk başlarda sevmiyordum fakat; artık gerçekten çok seviyorum.
biliyorum üç kişiden ikisi "işletme" mezunu ama olsun ben seviyorum bölümümü yine de.
alanımla ilgilenmek istiyorum, terimleri anladığımı fark ettiğim vakit mutlu oluyorum.

kendime hafif bir yaz programı yaptım şimdi, ve yemin ediyorum bir aktivite gibi sanki ders çalışıyorum ve çalışacağım...
içimden bu geliyor.

bir konu hakkında uzmanlaşma fikri beni mutlu ediyor.

herkese selamlar ve başarılar arkadaşlar.

ders çalışmayı seven insandır.
Öyle insan mı olurmuş la dediğim durum.
Bende işkolik bir insanım ama ders çalışmayı hiç sevmezdim. Böyle ders çalışmayı seven gençleri görmek duygulandırıyor doğrusu.
Ders çalışmayı ancak ve ancak Sergüzeşt insan sever zaten. Ders sevgisi öğrenci içinse ütopiklikten öteye geçmez.
bunun bir düzey ötesi araştırma yapmayı seven insandır.
inektir.