bugün

hiç bi açıklaması olmasada ders çalışacam diye odana girdiğin anda hiç anlaşılamayan bi neden de kendini odayı toplarken bulma durumu.özellikle bu vize döneminde çok başıma gelen olay...
masanın üzerindeki notları toplarken kendini kaptırıp elektrik süpürgesi ile haşır neşir olma drumu.
(bkz: drum)
genelde bayanların istemsiz olarak oda toplama, ortalık temizleme daha sonra da bahar-yaz-kış temizliği yapma hareketlerinin bir sebebidir. su içmek için mutfağa gidip yemek yapmaya başlayanlar da mevcuttur. *
(bkz: ders calısmak icin odaya girip gitar a kaptırma)
odayı toplamakla kalmayıp temizlik yapmaya,makyaj malzemelerini düzenlemekten dolabı döküp tekrar toplamaya kadar varan eylemler silsilesi.
en güzelide ders çalışmak üzereyken odayı toplama girişiminde eski yazıları filan bulursun,fotoğraflara bakarsın saatlerce,mektupları filan okursun.sonra aa napıyo acaba bilmem ne diye telefona sarılırsın saatlerce eski arkadaşlar filan...çok nostaljik bi gece yaşarsın ve sınav tamamen gitmiştir aklından...hayırlısı olsunnn...
o yorgunlukla uyuyakalınır,aynı şekilde hiç ders çalışmadan günler geçebilir.
mantıklıdır. şayet dağınık bir oda demek dağınık bir zihin demektir. insan masa başında duramaz, kalkıp gidesi gelir oda dağınıksa.
bir de bunun telefonla konuşulan bölümü vardır. *odaya ders çalışmak niyetiyle girilir ve telefonunuz çalar mecburen açar konuşursunuz...kendinizi uzun bir konuşmanın içerisinde bulursunuz hele de telefonun ucundaki sevgilinizse olay bitmiştir... *
(bkz: ders çalışmak için odaya girip sözlüğe girmek)*
ders çalışmak için odaya girip de ders çalışmaktan başka yapılan herşey den sadece birisidir.*
(bkz: odayı temizlemek için girip ders çalışma)
Ders calısmadın diyerek kızacak olan anneye karsı kazanılan bonus.Eger bunu bir kız yapıyorsa o kız için ''bu kız okumayacak kocaya kaçcak evinin kadını olacak''denmektedir.Eger bunu yapan erkekse ''bU KILIBIK OLCAK evine bakamayacak karısının calısmasına muhtac kalcak''denir.Tek cozum odaya girmeyip, sittiret aga sınava 2 gun var counter kasalım demektir.
ilk önce kitabın yanında yamuk duran kalemle başlar ve elbiselerin toplamasına doğru devam eder. genelde öss' ye hazırlanan öğrencilerin yaptığı küçük kaytarma harekatıdır.
bir sorumluluğu yerine getirmek yerine diğerini yapıp vicdanı rahatlamktır.
+ ders çalışmak için odaya girip odayı toplama!
- ya ne yapayım?
+ ders çalış, bırak dağınık kalsın.
- haklısın, akıllı insanın hali bir başka oluyor canım. ben bunu neden daha önce düşünemedim(!)
+ haklıyım tabi. en zeki adamların odaları hep dağınık olur, hiç duymadın mı?
- duydum da ben aradığımı bulamıyorum böyle olunca.
+ işte ondan zeki diyorlar onlara, o dağınıklıkta bile aradıklarını buldukları için.
- yaaa...
+ hı hı yaaa!...
aman ben ders çalışmayayım da ne yaparsam yapayım mantığının sonucu ortaya çıkmış eylemdir. aynı başlık altında vize haftasında ders çalışmak yerine ders çalışamamakla ilgili başlıklara entry girmekte gösterilebilir...
odayı toplamakdaki asıl amaç ders çalışma durumundan mümkün olduğunca kaçmak olduğu için, odayı topladıktan sonra 'yoruldum yahu, en iyisi biraz dinleneyim sonra çalışırım.' şeklinde bitecek eylemdir.
dünyanın en sıkıcı işlerinden biri.
ders çalışamamakla sonuçlanacak eylem.
ders çalı$mak için odaya girip * toplu olan odayı dağıtmaktan daha iyi olan durumdur.