bugün

lise ve dengi bile kurtarmıyo.
ücretsiz cografya dersi vermeyi teklif etmeme neden olan yazar ifadesidir.
örnekle izah edilebilir.

rahmetli dedem mtvdeki siyahi r&b şarkıcıları görünce; "değiştir heri şu araplari!" derdi.
bu yorum da aynen bunun gibi:
"- bakayım, gözü çekik! Hmm kesin çinli bu!"

(bkz: her sakallıyı deden zannetmek)
patlayan nükleer santralden sızan radyoaktif dalganın türkiye yi ziyaret ettiğinin belgesi niteliğinde başlıktır.şu durumda pek hoş bir başlık olmamış.
son mesajında, "burada durum çok kötü ama asla pes etmiycez" demişti. ama yine de kendimi onun yerine koydum. "ülkemde binlerce insan ölse ve radyasyon tehlikesi olsa ben nereye kaçabilirdim?" dedim. onun, çaresiz olduğunu düşünmesi bile moralimi bozmaya yetti.ailemin iznini bile almadan, japon arkadaşıma bizde kalabiliceğini söyledim.

umarım bu olayı en az zararla atlatırlar. çünkü bazı yavşak,uçkur düşkünlerinin sandığının aksine, bu olay, insanların hayatlarını ciddi şekilde tehdit ediyor. o insanlar 2. çernobil vakası yaşamak üzerine. lütfen dünyanın yalnızca sizin penisiniz etrafında dönmediğini anlayın artık.
"bu da mehdiyet döneminin bir alameti'dir" adnan oktar
uğur dündar'ın muhabirini 'son deprem nerede oldu? ve tokyo nerdedir ?' gibi sorular sormaya gönderdiğinde, bu yazara rastladığında bizi tv karşısında yaracak olan yazarın girdiği başlıktır. (bkz: tokyo nerede çin de)
bu japonya da hiç mi çinli yok kardeşim.
(bkz: olur öyle)
--spoiler--
depremde taşıyıcı kirişi yıkılmış ve oturulamaz raporu aldığım bir çinliyi daha misafir etmekten onur duyuyorum.
--spoiler--
(bkz: japonyayı çin zannetmek)
japonyayla çini karıştıran yazar arkadaşımızın abazanlık gösterisi.
(bkz: cografyada yemek tarifi ögrenen ögrenciler)
(bkz: abazalıkta son nokta)
(bkz: coğrafyanın anasını bellemek)
(bkz: tsunamiyi japonya da bir şehir sanan sarışın kız)
maksadı birilerini misafir etmek olan, bunun içinde işe çin'i alet eden yarmış yazar nidası.*
(bkz: her çekik gözlüyü çinli sanmak)
halbuki belki de eskişehirlidir.
olamaz mı? olabilir.
(bkz: abazan her yerde abazan)
dreammaker mübarek.
abazanlıktan coğrafyası şaşmış yazar dileğidir.
depremde çinliler zarar görmedi.

tokyo çinde değildir.

tokyoda evsiz kalan olmadı.

biraz geri saralım.
sonra sen uyudun 2. dünya savaşı oldu. japonlar yenildi falan.
sokakta gördüğü her bıyıklıyı babası zanneden zihniyetin,tam sıçarken konsantre bozukluğu sonucu yarıda kalması.
depremde "zarar" görmüş çinli kızlar.

tek elle yazmaya çalışmanın getirdiği sıkıntılar.
fntazilerini dile getirmektir.. gün gelir seni deprem alır götürür, kızın da afrikadaki zencilere sığınır.. hoş olur mu? olmaz.. o zaman konuşurken lafın nereye gittiğine dikkat edelim..

çin - japon olayını önümüzdeki haftaya bırakıyorum..
her türlü gideri olduğunu ilan eden düşünce. nefes alsa yeterlidir, coğrafya bilgisi sonra gelir.
japonya depremi kastediliyorsa çok beklenilmesi gereken bir durumdur.