bugün

artık doktarların reçetelere sıksık yazdığı ilaçtır.
ağrısı çoktur yakar, 2 gün * göt ağrısı yapar hatta belkide daha fazla. ama harbiden ilaç gibi gelir...
Penisilin grubu, depo formunda tasarlanmış, flakonlarda satılan ve derin kas içi enjeksiyon ile uygulanan mucize ilaçtır. Ağır hastalarda ilk seçenektir. her ne kadar penisilin allerjisi riski varsa da yarar/zarar oranı göz önüne alındığında sıklıkla tercih edilir. formları 6.3.3, 1.2 ve 2.4 mü olarak belirlenmiş olup bunlardan 1.2 olanı doğal türev, diğerleri sentetik türevdir. evet yakar, acıtır, ağrı yapar ama ertesi gün ayağa kalkınca dua edersiniz.
bunun bir de penadur diye muadili vardır. halk arasında her ikisi için kullanılan ortak ad depo penisilindir.
Çocukken 1.2 versiyonundan bol bol yediğim ilaç. Ne taraftan yediysem o tarafı felç ederdi.
(bkz: kriptik tonsillit)
olası bir yan etkiye karşı hastanede yapılması gereken iğne. tabi iğne yapmasını bilmeyen hemşireler, iğnenin yapıldığı tarafı felç eder kısa bir süre. öküzsünüz artı hayvansınız.

alırım evde kendim yaparım daha iyi. hastaneye kadar yorulmam en azından. *
götünüzün bir lobunu felç eden ilaç. geçicidir inşallah.
üretimi durdurulan an itibariyle bulunmayan ilaçtır.

bulabilen varsa ulaşması temenni olunur
Antibakteriyel etkili bir ilaçtır. Uzun sure kullanılması onerilmez.
Eklem romatizması korunması amacıyla ayda bir kez kas içine enjekte edilir.
Çocukken annemin bacaklarımdan kollarından tutup çığlık attırarak yaptırdığı lanet olası ama etkili iğne.
Vurulduktan sonra eşek gibi anırmanıza sebebiyet verebilecek ilaç. ayrıca enjeksiyondan sonraki süreç de oldukça zor geçer. 'vurdurma'dığınız göt lobunuzdan vurdurun.
not: erkek adam iğneden dolayı aahuhağovyavaşağ der mi , demeyiniz. bu iğne başka iğne.
not2: yazdıklarım sizi korkuttuysa kusura kalmayın. deposilin sağlam tedavi eder. ayağa diker adamı.
Jetokainle vurulması gerekir.
hemşirenin benim o masum yüzüme bakıp acımasıyla ağrı kesici ile birlikte yaptığı iğne. vallahide billahi de hissetmiyorsunuz bile. ama onu normal bir şekilde vurulmak her baba yiğidin harcı değildir

not: tonsilit = deposilin.

geçmiş olsun.
yahu nasıl olur da reçetesiz vurmazsınız. manyak mıyım ben kafama göre deposilin vurulayım, hemde 2.4 . dur sen hemşire hanım özellikle sana vurduracağım bu iğneyi. kapı gibi reçetemi bir bulayım da.
reçetesiz uygulanmayan ilaçtır. doğrusu da budur. deposilin penisilin grubundan olduğu için allerji yapma oranı çok çok yüksektir. kardiyak arrest geçirdiğiniz zaman, kimse demez ki "hastamiz ısrar etti, reçetemiz yoktu", tam tersi "hemşire/doktor reçetesiz ilaç yaptı, ondan öldüm" olur. O yüzden isyan etmemek lazım, bu uygulamalar bizim iyiliğimiz için.
Reçetesiz asla yapmadığım ilaç. Hızlı enjeksiyon yapılmaz oyanılırsa hemen donuyor ilaç aynı zamanda. Bir de baya küfür yedim bu ilaç yüzünden baya ağır bir ilaç olduğu için ayağı felç ediyor malum.
insanın totosunda atom bombası patlatan ilaç.
ağlattı, felç etti.
ama geçirdi. işin kötüsü her ay vurulmam gerekiyor.
tam şu an vurunduğum iğne. henüz bir acı vs yok ama bakalım. bekleyin, gitmeyin dedi. korkuttu piç.
Bir türlü geçmeyen beta mikrobuna karşı kurtarıcıdır. 5 gündür cliacil diye bir antibiyotik kullanıyorum baktım hiç etkisi yok soluğu özel hastanenin acil servisinde aldım. Hocam boğazımdaki bakteri plakları 5 gündür geçmedi deyince, bir deposilin yapalım rahatlatalım sizi dedi. Vurulurken Öyle ahım şahım bir acıda vermiyor. ilacı öğlende vurdular şu an saat 21:00 biraz önce boğazımı yeniden kontrol ettim boğazımda plak mlak kalmamış. Süpersin deposilin.

Bu arada yarın başlamam için acil doktoru augmentin bid 1000 lik verdi yarın başlarsınız dedi. Farklı yerlerde deposilinle başka bir antibiyotik kullanılmaz deniyor. Yarın işyeri hekimine danışayım bari.

Siz siz olun dondurma yiyecekseniz hijyenik yerleri tercih edin. Bir daha antalyada nur pastanesinin yanık dondurması mı. Asla! Hem kızım hem ben birer gün arayla hasta olduk.