bugün

üst solunum yolu enfeksiyonlarında, en çok da bademcik iltihabı sendromunda

(bkz: kriptik tonsillit) doktorun başvurduğu son çare, son derece etkili bir

iğne olup 21 gün boyunca bünyeye kıran sokmama garantisi veren, amma

velakin malum yerinizi hayvanlar gibi ağrıtan * , evet

demeden önce bir kez daha düşğnmenizi gerektiren iğne şeysi.
güçlü bir antibiyotik iğnedir . tarafımca 5 - 15 yaş arasında her ay 1 kere olmak üzere kullanılmış olup ; acısı , penisiline göre oldukça fazladır . vücuda girdiği andan itibaren vurulan yeri yakmaya başlar . bir diğer özelliği de toz - sıvı karışımı yapılırken bekletmeden vurulmasıdır . belirli süre geçtikten sonra enjektor içerisinde donabilme özelliğine sahip acayip bir ilaçtır .
allahın cezası bir iğne olup allah yine de kendisine ne muhtaç etsin ne aratsındır. bir başka ineyle kokteyl halinde uygulandığında bir günde ayağa diktiğini biliyorum ama damarlarınız boyunca geçirilen bir inşaat demiri hissine katlanabilirseniz...
1.200` luk versiyonunun etkisi bir hafta surer, bunun. igneyi kabaya yerken birde donmasi vardir zaman zaman, o an gozden yas getirir.
(bkz: başa gelen çekilir)
"citardan sesu cikaran penadur". karadeniz ağzına göre.
romatizma geçirmemden sonra, doktorun tavsiyesiyle 10 sene kullanmam gerekirken 5 sene boyunca kullandığım, her ay oturma organlarımı kalbura çevirmeme neden olan penisilin iğnesi. 1.2 ve 1.6 milyon ünite diye 2 çeşidi vardır.
içeriği benzatin penisilin olan iğnedir. akut romatizmal ateş sekonder proflaksisinde de 3-4 haftada bir kullanılır.
iğnenin vurulduğu taraf komple gidiyor arkadaş. ben hayatımda böyle yakan bir ilaç daha görmedim. orta okuldaydım vurulduğumda, direk ağladım zaten ne kasacağım kendimi. babam da vuruldu bir ara o da ağlayayazdı. *
çocukluğumuzun korkulu rüyası olan iğne. çocuklar arasında şehir efsaneleri dolaşırdı bunun hakkında. son derece güçlü bir ilaçtır.
penadur iğne tek dozluk flakon sodyumsitrat tamponuiçinde1.200.000 ünitetoz benzatin penisilin g içerir. vurulmadan önce test yapılan iğnedir. toz karışımıyla yapılır. penadur diğer iğnelere rahmet okutan çok etkili bir iğnedir. ve zerk işlemi 40 saniye kadar sürer. vurulduğu anda kendinizi kasmamanız lazım. yaklaşık yarım saat yerinizden kalkamazsınız. adeta kısmi felç geçirmiş gibi olursunuz. sanki kıçınızda beton etkisi yapar. ve ağrısı en az 15 gün sürer. şayet doktor penadur iğnesinden birkaç adet yazdıysa.allaha dua etmeniznden başka çaresi yoktur.
Bu iğneyi yedikten sonra götünüze beton dökmüşler hissi uyandirir.böyle bir acının tarifi olamaz.zaatüreden gebersem yanina yaklaşmam bi daha.
Bu öyle bir şeydir ki iğneyi yapan hemşire adriana lima olsa yine küfürü yer. Dünyanın eli en hafif insanı da yapsa o iğneyi farketmez. O zerkedilen ilacın içinde kesinlikle çimento var, Aksi mümkün değil.