1. 1.
  bir faaliyetin usulüne uygun olarak yapılıp yapılmadığını kontrol etme eylemidir. aynı zamanda yönetim fonksiyonlarından biridir. *

  (bkz: iç denetim)
  (bkz: bagımsız dış denetim)
  ... jassemine
 2. 2.
  (bkz: denetçi)
  1 ... redwinemania
 3. 3.
  belirlenmiş yöntem, talimat, spesifikasyon, norm, kural, program ve diğer dokümanların mevcudiyetinin ve etkin bir şekilde kullanıldıklarının somut deliller, muayene, kontrol ve değerlendirme yöntemleri ile belgelendirilmesidir.
  ... forinternaluseonly
 4. 4.
  Türkiye 'de yeteri kadar mevzuata uygun bir şekilde uygulanmayan ve bunun neticesinde yolsuzlukların artışıNa sebebiyet veren yönetim fonksiyonudur.
  ... martyns
 5. 5.
  bugün itibariyle anamı hüngür hüngür ağlatıp, tüm sinirlerimi yay gibin gerip nihavent takılacak yönetim fonksiyonu. aman diyim sataşmayın çok fena olur.

  o değil de denetim evraklarının hazırla hazırla bitmek bilmeyen, derin bir kuyu gibi olduğunu düşünüyorum artık. onu da yapayım heh çizz üstünü. şimdi sıra bunda hoopp bir çentik daha. bitmiyor kardeşim. hazırla, yaz, imza al, pdf kaydet, hazırla, yaz, imzala, hazz..cozurt.
  ... mey
 6. 6.
  planlamada oluşturulan amaçlara ulaşıp ulaşılmadığının belirlenmesi, amaçtan sapmalar varsa nedenlerinin araştırılması ve alınması gereken önlemlerin belirlenmesi ve alınması etkinliğidir.
  ... buyuk resim gorucu
 7. 7.
  genellikle basit gibi görünüp ters köşeye yatıran derslerin başında gelir. iibf bölümlerinin ortak dersidir.
  ... piskolata erkegi
 8. 8.
  (bkz: teftiş)
  ... ultraviyole
 9. 9.
  alt kollarından birisi de hile denetimi'dir.

  (bkz: acfe)
  (bkz: fraud)
  (bkz: cfe)
  ... emmo
 10. 10.
  gıda
  gıda
  gıda
  Halkın sağlığını korumak için maltepe belediyesi faaliyet gösteren gıda firmalarına denetim gerçekleştirmiş.Ekipler 10 ayda bin 558 gıda işletmesini denetlemiş.
  Halkını düşünen sağlığını düşünen bir belediye helal olsun.
  ... kasiyomu