bugün

gökhan dabakın yarattığı deli kahraman.benjamin isimli bir de hayali arkadaşı vardır...
sürrekli dimi benjamin falan diyerek bana nedense turgay şereni hatırlatır...

(bkz: dimi güntekin)*
penisine saat takıp gezebilen tek adam, ama adam gibi adam.
saatin konumu ve burnunun ucundan eksik olmayan sümük damlasıyla kahkahalara mekan hazırlayan ikisi de deli çiftkişilik.
ona saati soracak birini bekler duruuurrr. * *
hayali benjaminin sorularına sürekli evet diyerek cevap verdiği geniş insan.
mala takıtıgı saatle nam salmıs karikatür dizisi.
hububat fiyatları diye bağırıp duran, abajur fişini kandine sokarak ampülü yakan, yumurtasından boku çıkan bi adamdır delidir.*
benjamin isminde bir ikinci kişiliği olan adam.

-cevat abi..
-...
-cevat abi..
-...
-ceva... aahh uyuyormuş..
(bkz: hububat fiyatları hububat fiyatları)
meşhur tanımlamaları arasında:
-at balgamı kişilik
-iltihaplı potasyum
-manav adam
-iki kilo domatesler
-at paleti
-hedene de hanım gızlar hedene; al fistanı hönkürdüm de fedene
gibi tdk'yı çileden çıkaran ifadeler vardır.
lombak ın kasım 2006 sayısında diğer karakteri aleksandır ile yaptığı şu dialog beni yerden yere vurmuştur:

Aleksandır: Efendi cevat, marul ütüleme federasyonunda isyan çıktı. yalova kaymakamı duruma el koydu ve el marjinal şebekler tarafından öpüldü, koklandı, manikür edildi.
Cevat: Eminim durum balerinler tarafından tuhaf karşılanmıştır.
Aleksandır: Evet, cevat efendi. üç balerin fenalaştı. beş balerin intihar etmiş.
cevat: aman yarabbi işler çığrından çıktı demek ki.. imdaat diye bağırarak koş biraz aleksandır belki bir faydası olur..
aleksandır: imdaaat! **
tek varlığı skine taktığı saat ve çıplak bedeninin üstüne giydiği pardesü olan " hububat fiyatları " nidaları ile etrafta dolaşan efsane gökhan dabak karakteri.
saatiyle bütünleşmiş lemanyak karakteri.
gökhan dabak hakkında "hmm... acabaaa..." sorusunu akıllarda canlandıran müthiş karakter. nedense kendimden bir parça hissederim onda, hem parçalı hububat olarak da görürüm onu fakat asimetrik potasyumlarda kök yedisel patlamalar oluşmakta dimi benjamin*
fermuar adlı haftalık karikatur dergisine transfer olan karakterdir..*
d.c- deli olmadığımı ispatlamak için illa götüme üniveriste mi sokmam gerekiyor benjamin?!!
benj- hayır cevat aabi cetvel soksan yeter..
d.c- gerçekten mi.. ama kıllandım şimdi ibne mibne olmayalım cetvel sokarken?
benj- yok cevat abi standartları var bunun 20cm soksan yeter..
d.c- çok sevindim benjamin hemen bir cetvel bulmalıyım.
//bir evin kapısını çalar.. bir beyefendi kapıyı açar
d.c- merhabalar.. cetveliniz var miydi acaba acil lazım, götüme sokucam da.
beyefendi- ...
sanal kankası benjamin ile diyalogları ve maceraları bir zamanlar dillere destan olan, pipisinde saatle dolaşan şahane karakter. artık boku çıkmıştır.
"önem veririm bilime saat takarım sikime" sloganıyla da bir dönem ün yapmıştır.
kendine güveni tamdır.
(bkz: tabi tabi)
"hayrola benjamin üzgün gözüküyosun?.. karadenizde gemilerini mi sktiler.." lafının da sahibidir.
bir dönemde de sürekli "hububat fiyatlarııı, hububat fiyatlarııı" diye bağırıp gezmiş olan ulu üstadımız. (bkz: cevat özşizofren)
leman cafelerinde adına köfte yapılmış kahraman.
günlük hayatın stresinden kaçıp kendine; benjamin, timuçin, aleksandır ve nebahat ile ayrı bir dünya kuran efsanevi çizgi roman kahramanı.
kepçe kulaklara karşı gelen, bokunla resim yapan sayın kendim.
saatini burnunda değil ç.künde taşıyasıca insan. *
-kusura bakma ama cevat abi ütüyle balık avlandığını da ilk sende görüyorum.
-bu ne ki benjamin tost makinasıyla da yakalıyorum vantilatörle de.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar