bugün

dayak yediği anda halkın arasına karışıp herkesin ilgi odağı olan, ne oldu diye soranlara "yemeği yaktım hedecan kızdı, eve geç geldim hedecan sinirlendi, başka birine baktım hedecan kıskandı, gözümü morarttı" diye gururla cevap veren hatunlardır.
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
Gurursuz kızlardır. Asıl dayak yemeleriyle övünüp bunu millete anlatmaktan aptalca bir zevk aldıkları için hak ederler dayak yemeyi!
alt mahalleden huriye abla bakınızları,

(bkz: bazıları dayak sever)

(bkz: erkeğim beni tokatlamalı)
yediği dayak tarkan dan olursa eğer hiç de azımsanmayacak sayıda olacak olan kızlardır.
(bkz: daha görmedim)
kadının sesinde bol miktarda gorulen insan tipidir..
+ beyim diye söylemeyom alnının çatısına beele bi vurdu muydu samanyolu bok yemiş. rengareng yildiz doluveriyo ortalik.

- fahriye hanım iyi misiniz? buz koyalım isterseniz.

+ topuğuynan çeneme bi goduydu ahelooow. üç gün sevinçten gudurdum yiminle.

- vah vah vah. gitti kadın.

- de hadi sittir hordan feminik fare. sana vurmuyo da gısganıyon de mi?
gururla anlattıklarını sandıkları, ancak esasen bir gurura sahip olmadıkları ve kendilerine saygısı olmadıkları için bunu asla gerçekleştiremeyecekleri eylemdir..
anne eksenli yetişen kızlardır. annesi de, anneannesi de '' erkektir; söver de döver de'' veyahut '' kadın kısmı erkeği rezil de eder vezir de eder'' diye büyüttüklerinden bu kızcağızlarımızı ve tabii onlar da bir adım ileriye gidemediklerinden ne annelerinden ne de anneannelerinden, yedikleri dayağın içinde '' sevgi '' arayacak ve dahi bulduklarını sanacak kadar uyuşmuş beyinlere sahiptirler.

annelerinin dizinin dibinden ayrılmış kocalarının koynuna girmiş kızlar da diye tanımın tanımını yapabilirim.

tabii bir de postravmatik stres bozukluğu denen psikolojik rahatsızlık vardır ki; yaşanan olayın etkisinden kurtulabilmek için hasta kişiye defalarca seans seans anlattırılır yaşanılanlar... kimbilir belki de içgüdüyle bunu bulmuşlardır.

öyle ya da böyle acınacak halde oldukları gerçeğini hiçbirşey değiştiremez.
her kim ki şiddet uyguluyor; acınasıdır
her kim ki şiddete maruz kalıyor; acınasıdır
(bkz: gururundan ölen insan)
(bkz: mazoşizm)
kocamdır vururda kırarda severde diyip, kocasının nekadar iyi bi dövüşcü oldugunu herkese gösteren kadın modelidir.*
(bkz: o benim erkegim dover de sever de)
(bkz: deniz akkaya)
sadece kar$ı cinsten değil, hemcinslerinden de yedikleri dayakları gururla anlatan kızlardır. bizim mahallede vardı bi tane böyle kız, hep anlattıkları: "okulda kavga ettim bi kızla, gözüme yumruk attı gözüm $i$ti, morardı, o yüzden ray ban gözlük takıyom $u an" cinsindendi. sonra evlendi galiba, $imdi kom$ularıyla kapı$ıyodur heralde...
böyle yaptığı için tekrar dayak atılması gururla farz olmuş yaratıklardır..
ergenlik dönemini atlatamamış hatunlardır. bu kişiler arkadaş ortamında sevgililerinden nasıl dayak yediklerini ballandıra ballandıra anlatarak dikkat çekmeye çalışırlar. hatta kimbilir o dayağı yemek için de nasıl taktik uygulamışlardır.
Manyaktır bunlar, önce babasından, sonra abisinden, sevgilisinden, kocasından, kayınpederinden derken alışkanlık yapmıştır, zevk almaya başlamışlardır dayaktan, siz vurarsınız vurdukça vur laaaaaaaaaaaaaan diye bağırır, uzak durmak gerekir zira zararlıdır.
gerçekten sevginin ne olduğunu bilmeyen, sevgiyi abartı kıskanılma, hakaret edilme ya da dayak yeme sanan, ona gerçek sevgiyi gösterdiniz mi, ben sana layık değilim ayağına yatıp, ona layik bir ayıya giden gerizekalı kızlardır!!!!

evlenince görürler akla karayı ama geçen geçmiş, daha önceki onu çok seven sevgilisi, onu hakeden bir kadınla mutlu bir evlilik yapmıştır bile. ama napar bu kadın, dayak yemekten, kendine acı çektirmekten bıkmamıştır, bu sefer de eski sevgilisine sarkmaya başlar. çünkü ikinci kadın olmak ona zevk verir.

ayrıca bir de sevgilisinden şiddet görüp ona daha da bağlananlar vardır ki burada 4s kuralı devreye girer.

müstehak diyeceğim sizin gibi kızlara, diyemiyorum. hadi okumamış olursunuz, cahil biri olursunuz (bu durumda bile şiddet kabullenilemez!!!) ama sen liseyi bitirmişsin, üniversiteye başlamışsın hatta onu da bitirmişsin ama hala eşinden-sevgilinden dayak yiyip gururla anlatıyorsun ki bu durumda da eğitimin eşekliği almadığı gerçeği ortaya çıkar.

kabul edin, salaksınız işte!!!!!
"ben döverim! ama severim de!" ara beni 053....
- kız kamuran bir dayak yemişim var ya oy oy..
+ nası yani gıızz.. yine mi dövdü seni o herif...
- he ya dövecek tabi kocam deği mi...
+ aaaa olur mu hiç öle gıızzz...
- valla sevişmekten bile güzeldi..
Yediği dayağın hakkını vermiş kızlardır. Anlattığı kişilerin üstüne oh çok süper olmuş demesi farzdır.