bugün

çok ayrı bir keyif bu adamın filmlerini izlemek...
dizinin yeni sezonunun her aşamasında rol almış bir deha. ancak sora falan bu adamla aynı görsel yaratıcılığı sergileyebilir!

yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları da en az yaptığı filmler ve diziler kadar garip.
https://www.youtube.com/shorts/TcNufbp_7Ho
yumurtali pazi kavurma yiyip manyak manyak filmler cekiyo.
Düşünsenize birileri size film yap diye bir bütçe veriyor siz ise bu bütçeyle saçma sapan, anlamını sizin bile bilmediğiniz anlamsız öylesine çekilmiş sallamasyon, nasıl olsa birileri anlamlandırır dediğiniz şeyler çekiyorsunuz. Bu adamın olayı tam olarak budur.

Bu adama film çek diye para bağlayan yapımcının aklına şaşarım.
Twin peaks'in 3 sezonunu izleyip bitirdim ve arkadaşın bir ruh hastası olduğuna karar verdim.
zizek okuyup dinleyerek düşünmeye başlar ve filmleri başka gözle izler, değerlendirirsiniz.
sanat, yaşamın aynası değildir. belki bazen öyledir, ama sanat ile yaşam illaki aynı düzlemde buluşmak zorunda değildir, en anlamsız görünen sanat yapıtı bile dikkatlice çözümlendiğinde öznesine göre anlam üretecektir. sanat yapıtı yaşayan bir şeydir, mutlak anlamı yoktur. sinema ardışık öyküler anlatmak zorunda değildi. yaşamın kendisi gerçekten de sandığımız gibi düzçizgisel ve anlaşılır mıydı? yaşamdaki sorunlarımızı çoğu zaman ya çözemediğimiz ya da anlamlandıramadığımız gibi sanat yapıtları da bu karmaşık psikolojiyi bir şekilde peliküle aktarmalıydı. postmodern sanat yapıtları okuru veya izleyiciyi de yaratım sürecine çağırırlar. metni ya da filmi yeniden yazmamız/çekmemiz istenir. david lynch filmleri de böyle filmlerdir işte.
Mulholland drive ve lost highway filmleri ile başladığım ve diğer filmlerini de izleyeceğim, kafası farklı çalışan yönetmen. Izlediğiniz zaman hikayet tam anlayamayabiliyorsunuz internetten bakmadan ama sizi içine çeken birşeyler olduğunu görüyorsunuz.
çok delikanlı bir akrabamdır. kendisiyle çok sayıda home party'de hatun düşürdük.
bugün doğum günü. 73 yaşına girmiş.

https://www.imdb.com/name/nm0000186/?linkId=62557782
”Yetişkin olunca kuralları anladığımızı sanırız ama aslında yaşadığımız, hayal gücümüzün daralmasıdır.”

görsel
amcaoğludur. psikiyatrik ilaçlarını ben reçete ediyorum.
Bu adam Sinemanın Salvador Dali'sidir.
David Lynch Filmlerini ne sanat için ne de halk için yapar Filmlerini sadece Kendisi için yapar yani bir nevi sinema onun Mastürbasyonu Zaten filmlerimi anlamaya uğraşmayın demiştir. Eraserhead bence Bir deha olan Üstadın kendi ruh dünyasının Kaotik bir yansıması. Filmi izlerken Resmen boğuluyorsunuz hatta Kapatan çok kişi var Çünkü filmin rahatsız edicilik boyutu Eraserhead > x5 a Serbian film düşünün o kadar rahatsız edici. Filmi izleyip hakkında çıkarım yapanlar belirtirse sevinirim. Film hakkında profesyonel birçok yazı mevcuttur... Üstadım Sürreal Film yapıyorsun bari Mind fuck olayına girme !
görsel
Kafkaesk labirentleri sinemaya en iyi döken yönetmen.
artık sinema filmi çekmeyeceğini açıklamış.
"Yetişkin olunca kuralları anladığımızı sanırız ama aslında yaşadığımız, hayal gücümüzün daralmasıdır."

görsel
kendisinin mükemmel bir yönetmen olduğu kadar mükemmel bir müzisyen olduğunu da an itibariyle öğrenmiş bulunuyorum.

https://open.spotify.com/...st/2Gu6Q05ExIGwHTF43kqLBI
saçları ultra beyaz yönetmen. elektronik müzik icra ettikten sonra çizdiği resimleri de sergilemiştir. on parmağında on marifet. yakında bir gurme olarak bile karşımıza çıkabilir.
twin peaks walk fire with me ve mulholland drive ı izleyip de buna sinemacı diyen bizden değildir...
--spoiler--
"Karanlıkta kaldığınızda, düşüncelerinizi bulup çıkarmaya başlıyorsunuz. Eğer korkularınız harekete geçerse, bir bilim adamı bile olabilirsiniz."
--spoiler--
filmleri genelde bir izlemede anlaşılmaz olan yönetmen. Bunu bilinçli yaptığını açıklamıştı da.
"Hayat bu kadar karmaşıkken filmlerin çok net konular içinde dönmesi beklenemez"
Filmleri kesinlikle ayık kafayla izlenilmemelidir.

Bilinçaltımı sikti. Oç.
sinemanin salvador dalisidir. filmlerini klasik yoldan anlamlandirmak hata olur.
klasik sinema dilindeki sebep sonuc ilişkilerini ve olay örgülerini, zaman ve mekan kavramlarını tamamen kendi bilinçaltı çağrışımlarına göre işler.
derki ;

“herşeyin ne anlama geldiğini ya da nasıl yorumlanacağını bilmemek daha iyidir, aksi takdirde olayları kendi akışına bırakmaya korkarsınız. psikoloji, gizemi ve büyü niteliğini yok eder. anlamlardan konuşmak beni çok rahatsız ediyor. çünkü anlam çok kişisel birşeydir ve herkese göre değişir...”
"Hayat bu kadar karmaşıkken filmlerin net, kesin ve basit olması gerçekten uzaklaşmasıdır" diye über bir açıklaması olan ilginç yönetmen.
Mullholand Çıkmazı filmini istersen 20 kere izle; yarısının kahramanımızın rüyası, diğer yarısınında gerçek hayatı olduğunu araştırmadan anlayamazsın.
güncel Önemli Başlıklar