bugün

kadıköy anadolu lisesinde kurulan müzik grubu. üyeleri tümer güçlüer(elektro gitar-vokal), alican demiralp(bass gitar), erkin can özer(elektro gitar- geri vokal) ve 2006 mezunu uğur gezen(davul)'dir.
ayrıca ingilizce hızlı koşmak; kısa mesafe koşmak; vurmak, çarpmak, kırmak, parçalamak; atmak, fırlatmak; sıçratmak; bozmak; karıştırmak, katmak; atılmak, kendini atmak, saldırmak, çarpmak; sıçramak. dash off acele gitmek, fırlamak. dash off a letter bir mektup karalamak. dash one,s hopes bir kimsenin ümitlerini klrmak, hayal kırıklığına uğratmak. dash to pieces çarpıp paramparça etmek anlamlarına da gelmektedir.
(bkz: dash 8)
(ing.) tire,çizgi;koşmak,fırlamak.
sözlük ortamında pek fazla dikkat çekmesin diye (hani hatun süper olur ... gibi deriz)
kullandığımız (bazı yazar arkadaşlarım isim verip rencide etmeyeyim) kalıp.
bumblefoot şarkısı.
kelimede hece eksik kalmış ''-shak'' diye devam etmesi lazımdı.
(bkz: dash berlin)
Favori parcam: Till The Sky Falls Down.
fiyatı en stabil olan para birimi, bunun sebebi ise anonim para transferi sağlaması özelliği ile çok ciddi bir gelecek vaat etmesi.
An itibariyle ethereum'u da koltuğundan etmiş cryptocoin.

görsel

Dash: 302$
Ether: 297$

Monero ve litecoin ile birlikte güzel bir çıkış ivmesi yakaladılar.
24 gün önce.

(#38154833)

Şimdi.

görsel

Gerçi şu sıralar hafif bir düşüş yaşadı ama bir sonraki pumpında 1000$ barajını aşacak olan ikinci altcoin olacağa benziyor.
popüler para kripto para birimlerinden biri olan dashcoin, dünyadaki şu anda en kullanıcı dostu olan para birimidir, zincir olarak ölçeklenebilir olmayı düşünen ve bu kapsamda gerçekten çalışmalarına hız kesmeden devam eden dasch, p2p kripto olarak sunulan bir para birimidir
Bilgisayar oyunlarında kısa mesafeli olmak üzere ani bir şekilde bir yere fırlamak, anlık yer değiştirmek.
PC oyunlarında kısa mesafeli ileri atilma hamlesi...

Mesela LoL de Fiora q su .
139 TL'DEN 1000 DOLARLIK ALIP KENARA KOYDUM. DÜNE KADAR NERDEYSE 2 KATI GÖRDÜ. vaziyet aldık yaz aylarını bekliyoruz.
Blockchain teknolojisini kullanarak çalışan kripto paralardan birisi olan Dash, dünyanın en kullanıcı dostu coini olarak tanımlanmaktadır. Açık kaynak kodlu P2P kripto paralardandır. Sistemi tarafından sunulan hızlı ve özel işlem seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda kendi kendini yöneten ve öz kaynak model olarak işlem gören kripto paradır. Buradan da canlı fiyat takibini yapmak mümkündür: https://piyasa.paratic.com/kripto-coin/dash/
Joe biden in ortaokulda kekeme olmasından dolayı lakabı.