bugün

ilk oyundan 5 kat daha büyük bir dünyaya sahip, 18 ağustos ta raflardaki yerini alacak oyundur.

death ile oynayacağımız bu oyun ayrı bir heyecan taşıyordur umarım ve aceleye gelmemiştir.
http://www.youtube.com/watch?v=228kgJJ0Tws
gene muhteşem bir ana karakter çizimiyle gelen oyun. ailecek bekliyoruz.
combolar ilkiyle aynı. fakat "war" yok yerine prince of percia ve wampir karışımı bi eleman koymuşlar, adına da ölüm demişler.
bu oyun eğer devil may cry'ın zamanında çıksaydı, dmc yine de bundan daha çok satar ve daha çok oynanırdı. grafiklerle ilgili hiçbir gelişme yok. koca dmc'nin yeni oyunu geliyor o grafikler ile şu oyununkileri bir karşılaştırın allah aşkına.
olmamış. kamera dönmüyor, yukarı bakmak ayrı dert aşşağı bakmak ayrı dert. komboların bazılarını yapamıyorsun, yaparken ya zıplıyor ya 10 metre geri kaçıyor. hayır 4 saattir oynuyorum kestiğim slot 50 tane olmamıştır. sağa sola zıplamaktan oraya buraya taş ittirmekten ebem ağladı len!
ilk oyuna göre daha çok beğendiğim lakin kingdoms of amalur reckoning ' e fazlasıyla benzettiğim bir oyun olmuş kendisi.
serinin ilk oyunu bir solukta bittikten sonra merakla beklenilen oyundur.
bildiğin prince of persia'ya kingdoms of amalur reckoning'i katmışsın bu oyun olmuş. eğlenceli bir cumartesi gecesi pc başında tutar 3-4 saat, sonra sıkılırsın. başka bir extrası yok.
hikaye olarak aşmış olan 1. sinin yine çok güzel olan devamı.

lakin hikaye o kadar sağlam değil ilki 90 sa bu 65 dir.
zira oyunun yarısında olayı anca anlayabildim.
darksiders 1 in devamı değil. maalesef değil. daha ziyade war o ortamlarda takılırken death de bunları yapıyormuş hesabı takılıyoruz. ilk oyunun süper gaza getirici finalinden sonra bunu beklemiyordum açıkçası. ayrıca komik olan şeyler var o kadar guardian i çalıştırıcaz diye kasıyoruz yaratığın vurduğu damage cidden komik.

archon da hain çıkmayaydı iyidi. bok var sanki tüm karizmatik melekleri kesiyoruz. bir azrael kaldı anasını satim.
bi sürü para verdik steame download ettik yaptık ulan içinden prince of persia çıktı.
birincisine nazaran, daha çok rpg öğeleriyle sarıp sarmalanan oyun. ve daha çok bulmaca var. konusu, seslendirmeleri ve çizimleri gene harika olmuş.
final canavarını çok tırıvırı bulduğum fakat genel anlamda on üzerinden on verdiğimdir.

sırf hikaye sağlam olsun diye sona adam koymuşlar resmen. ilk oyunu da biliyoruz biz. yine şeytana neyim benziyordu.

hayır o eşşek kadar guardian ın yaşattığı heyecanı taşımıyordur şimdi o final şeysi. yok oraya geldim ve oynamadım günlerdir. oynamam. daha taş toplama görevi var.

ayrıca bu gnomad ler ne işe yarıyor acep. 4 te 2 topladım. birinin yerini bildiğim halde alamadım.
sinir krizi geçirdiğim oyun.. ilk oynadığımda oyunun sonlarına doğru save dosyam uçtu oyun hoşuma gittiğinden bir daha baştan oynamaya başladım.. bütün silahlar mevcut canavar bir karakter oluşturmuşum 6000critical damage'im var ama gel gör ki son bölümde mala bağladı oyun..

sinirlendim..
Mahşerin dört atlısından ölümün anlatıldığı oyun, karakterimiz Death, şahsen ben de ikinci oyunundan başladım bu oyuna, ilkini oynamadım, biraz ingilizce ile de gayet oynanabilir, tavsiye edilir, AC gibi duvarda koşma falan atraksiyonları var.
thq tüm olayını buna bağlamıştı. olmadı battı koskoca thq. bu seri de böylece sona ermiş oldu. öte yandan thq patentlerinde delicesine kapışılan bir oyundu kendisi kim aldı bilmiyorum ama lan devam ettirebilir.
ilk olarak ps3 için tasarlandığından dolayı, pc de görüntüleri ve kontrolleri bakımından beni biraz hayal kırıklığına uğratan oyun. sonra yamalarla anti aliasing filan getirilmiş fakat sadece pcyi zormalaktan başka görüntüye bir katsı bulunmuyor.