bugün

orijinal Dark Souls'un yeni nesil için yenilenmiş sürümüdür. Yalnız özellikle pc sürümünde ilk oyunda olan fps sıkıntıları ve sorunları aynen durmaktadır. Sadece oyunu güncelleyip salmış piyasaya adamlar. Neyse.

Edit:
Özellikle Blighttown haritasında Fps çok ciddi anlamda düşmekte. Anor Londo da tavanda kısayolu açmaya ilerlediğiniz bölge fps konusunda sıkıntılı yerlerden biri. (Painted world of ariamis'in girişinin olduğu oda) Gravelord Nito ve Gwyn Lord of Cinder bossları yine fps'in dipleri gördüğü yerler. Oyunu ilk defa oynadığım için exploitleri deneyemedim ama sanırım onlar da yerli yerinde duruyor. Keşke birazcık el atsaydınız be From Software.
--spoiler--
you died.
--spoiler--
stresli bir insansanız uzak durmanız gereken oyun.
oyunu oynamak için değil oynamaya devam edebilmek için bilgisayar aldıran oyundur.
ng+ da oynamak isteyen varsa mesaj atılmasını beklediğim oyun.
Karantina sebebiyle tekrar bir run yaptığım oyun. Ve diyececeğim şu ki gerçekten bu oyun zor değil.

ilk defa bir soulslike oynuyorsanız evet oldukça sizi zorlayabilir. Dark Souls 1'in belli başlı kuralları var, onlar çok bariz uygulanması gerekiyor. Eğer düzgün bir şekilde uygularsanız oyun o kadar kolaylaşıyor ki bir anda gerçekten Dark Souls 2 yi ilk oyundan kolay bulurlar, ben ikinci oyunda bu kadar rahat oynamadım ki defalarca Dark Souls 2 oynamışlığım var. Bazı bosslara nerdeyse tek attım diyebilirim, o derece. Hoş Dark Souls 1 daha çok bossa giden yol üzerinde zorluyor. Çoğu bossu o kadar zorlanmadan geçtim ki bu muydu lan noktasına geldim. Can havuzu yüksek olanlarda da biraz Humanity harcayıp kindle ederseniz de 20 tane Estus Flask ve hepsi canınızı anında doldurduğu için estus harcayarak bir bossu geçmeniz olası.

Bu oyunun aslında başlangıçta çok ciddi sıkıntıları var, yeni giren birisi için sıkıntılı şeyler. Öncelikle sizi çok hızlı şekilde advanced combat'a sokuyor. Daha ilk bölgede doğru düzgün equipment loadınız, staminanız yokken size bir kaç düşman aynı anda yolluyor ve eğer zırhla oynarsanız baya baya fatroll dışında bir kaçış yolu sunmuyor. Oyunun başını bence zırhsız oynayın. ilk bosslar zaten oldukça basit. Oyundaki birincil görev olan çanları çalma bosslarının önünde ise summon signlar var ve o summonlar o kadar güzel bir şekilde tanklıyor ve hasar veriyorlar ki çoğu zaman sizin bir şey yapmanıza gerek kalmıyor.
Özellikle ikinci oyunda baya size zarar burada yarar olan şey ise poise. Düşman poiseleri o kadar düşük ki ciddi bir silah ile düşmanlarınızı stunlocka sokabiliyorsunuz. Ben iki runda da Zweihander kullanmıştım ve ikisinde de ya düşmanları ki bosslarda dahil stuna soktum, ya da yere yapıştırarak baya baya avantaj sağladım. ikinci oyunda genelde poiseler o kadar yüksek ki düşmanı stuna sokmanız nerdeyse imkansız. Genelde siz stun yiyen taraf oluyorsunuz. DS1 de hele ki eli yüzü düzgün bir zırh giymeye başladığınızda düşmanlarınızın sizin ataklarınızı kesmesi baya imkasız hale geliyor.

DLC'lerde bir zorluk bekledim işin aslı ama onlarda da bu çok geçerli bir beklenti olmadı. Sanctuary Guardian dışındakiler aslında zor fakat hani imkansız seviyesinde değiller. Artorias ve Manus özellikle keyifli ama, inkar edemem.

Hızlıca oynamak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken aslında mini bir farm. Silahların nerdeyse minimum gereksinimleri kadar statlarınızı biriktirin ve sonrasında silahınızı hızlıca upgrade edin. Oyunun daha yarısında ben pure warrior build yaptığım için silahımı +15 yapmıştım, direkt karakter zaten çok güçlü hale geldi. Armor tercihlerinizde de sınırlı kalmayın, bölgeye ya da bossa en uygun zırh ne ise onu tercih edin, upgrade etmeseniz de özellikle biraz adaptation verdiyseniz düşmanların hasarları baya baya azalıyor. Sonrasında da zaten hızlıca oyunu bitirebilir hale gelirsiniz.