bugün

rizzoli & isles' in dedektif rizzolisi, csi miami' nin calleigh duquesne' si, behzat ç' nin eda'sı...
yakın zamanda eşim olacak yazardır .istemeye gidicez söz kesicez falan .
o değilde uludağ sözlük'te herkesi bu kardeşimiz karşılıyor artık.
resmi memur olmuş valla. sıcak ortama alıştırıyor insanları.**
son zamanlarda pek görünmez olmuş yazar. özletmesin bu kadar kendini. iki selam çakar insan değil mi?
dahtus neyolursung dön bidanem sensiz yabamıyom dahtuuğuus sevgiliiğiiim ....höööööööö....
şu anda mutlu olduğu ümit edilen, özlenen yazar can.
doğum gününce "nickaltı" hediye edeceğim yazar.
nickaltı manyağıdır da. nickaltı okur sadece. böyle ilginç bir insan. Ama muhabbeti de sarmıyor değil. Beni sözlükten kovsa da yaptığı hatayı anlamıştır. irtibatı koparma hocam *
ne yalan söyleyeyim beni sözlüğe bağlayan yazardır kendisi. bundan birkaç ay öncesine dayanıyor tanışmamız. ukte canavarıyla.*

başlangıç - volume 1
radyo play düğmesi

aylar öncesiydi...

sözlüğün içler acısı durumunu görünce vaz geçiyordum. bırakıp gidecektim ki zaten kimseyi tanımıyordum bu o kadar zor olmayacaktı benim için. o ana kadar hiç ukte doldurmamıştım. kendi kendime "len, dur bari birkaç ukte doldurup kaçayım." dedim. "tam olarak böyle mi dedim ya..." diye düşünüyorum şimdi. ama önemi yok ne yazsam aynı kapıya çıkacak... derken başladım "a" harfi serisi ukteleri doldurmaya. o kadar saçma ukteler var ki, doldururken gülsem mi, ağlasam mı, sövsem mi bilemedim. uktenin gelişine göre çaktım kelimeleri, gerek yok düşünmeye. ama aradan sıyrılan, hatrı sayılır sayıda ukteler vardı. onlar ne güzek ukteler ki, cevabı notunda gizli. ne çok sevinirdim onları görünce öyle ara gaz gibi gelirdi. arada gözlüğümü masa örtüsüne siler, yanda küçük kardeş naruto izlerken "dur len, onu bi geri sar bakiim!" der sonra devam ederdim doldurmaya. derken...

saatler ilerledi ama ukteler bitmedi. biter mi kanserli hücre gibi 2x bölünerek çoğalıyorlar. bir kahve kapmaya gittim mutfağa, o işi kendimce o gün bitirip bir daha girmeyecektim sözlüğe. döndüğümde varlığını unuttuğum göz kırpan bir ışık karşıladı beni. o kadar uzun süre olmuş ki görmeyeli, ben rengini mavi olarak hatırlıyordum. saatte epey olmuş 23:06 lar filan... gözleri ovuşturup masama oturdum hala sarı ışık yanıp sönüyor. kahvemi yudumlarken tek tıkladım kutucuğa. karşıma çıkan altlı üstlü iki ayrı yazarın mesajları arasında 8 koca ay var. ince ruhlu güzel yazar** teşekkür mahiyetinde bir mesaj atmış. teşekküre teşekkürle cevap verip devam ettim yoluma. bu benim ninja yolum dedim, durmak yok.* uktelerin bahanesine muhabbet ilerledi. bana gitar soruyor yazar ehehe... "ahha!" dedim içimden, "bana gitar soruyor", "tam da sorusu yani ben ne anlarım gitardan." dedim kendi kendime. neyse bir zamanlar piyanom vardı, gitar ile piyano ters ruhlardır. o an anlıyomuş gibi davrandım niye öyle yaptıysam. gitarda kaç tel var onu bile bilmem.

ama bir yandan da yaşanmış acı tecrübeler bana temkinli olmamı öngörüyordu. sanırım şuur altında önceden yaşanmış, densiz yazarlarla yapılan tartışmalar vardı. bilirsiniz dahtus'un "len" lerindeki tatlı üslubu. görüntüde serttir amma şeker damlar o üsluptan. ama ben anlayamadım. dedim ya şuur altı diye, işte beni sürekli uyarıyordu. insanları tanımadan yargılıyordum. bana adımı sorduğu an da aynı etkinin altındaydım. niye ters cevap verdiysem o zaman, halen hatırladıkça halime gülüyorum. halbuki, şimdilerde önüme gelene ismimi söyler oldum.* ulen, bir kişi de demiyor ki isimlerini sorduğumda; "ha ahmet ha mehmet, ne farkeder!" diye. farkedermiş şimdi anlıyorum. bana insanları tanımadan yargılamamamı öğretti bu güzel yazar.

sonra küstü bana, ben öyle deyince. anladım ki insanın üslubu değişirmiş küsünce. saf ben de sanırdım ki, ona kaktüs* dedim diye bana küstü. ehehe bi de üstüne atar yaptım, bu sebepten ne kadar mahçup olacağımı sonraları anlayacaktım... hımmm epey geç olmuş, yarın staj beni bekler. bi dahaki yazıda görüşene dek, kafa izni almazsam uykularım düzene girmeyecek...

son sözüm şu;
bu yazarı üzmeyin, o iyi kalpli, melek gibi bir insandır. gereksiz, densiz kelimelerinizle onu üzmeyin, kimseyi üzmeyin!...
ansiklopedi gibi yazardır. Bilgi doludur, yazmaktan çekinmez. Sevilir, sayılır, saygı duyulur.
an itibariyle beni yaran yazar. leşin teki olmasına rağmen bir o kadar da tatlı yazar lan bu. leş leş yerim olm seni.* seninle daha çok dedikodularımız olacak bundan eminim. lan valla seni bulduğuma kardeşimi bulmuş kadar sevindim. öperin
(#12313768)

imza.
ben yanına geliyim tokatlıcam seni. takı olayına gelince sergi açmayı düşündüm bak senin adına. ben senin kadar uzun yazamam biliyosun. ama doğru diyosun kardeşim giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir falan filan. (gülücük-gülücük) dediklerini dikkate alıcam. ama bak mesaj atınca bana 2 yıl sonra dönme.
işlerin yoğunluğundan dolayı görüşemediğim keçim.. acaba ders çalışıyor mu? merak etmekteyim.
akşam akşam beni yaran yazar. hocam sen hep yaz emi. *
4-4-2 SiSTEMiDiR.

ATTIM BAKALIM. TUTAR MI?
kaç zamandır görüşmediğim, özlediğim yazardır.
gördüğüm kadarıyla ukde vermeyi seven bir yazar.
dedikodu arkadaşım çok sevdiğim bir yazar. ayrıca çok da meraklıdır.
not: senin yüzünden eksiliyorlar haberin olsun.
harbidir. eğlencelidir. ablamdır. candır. (bkz: datluş) dur.
bana attığı mesajı yazmam yasakmış dolayısıyla modlar silmeden ben siliyorum. facede iki gündür dönen asker sayısı 50' yi geçerse hükümet düşecek o yüzden saklıyorlar saçmalığıyla ilgili bir mesajdı. bir de benim hükümet yanlısı olduğumu düşünüyor sanırım, tercihtir saygı duyarım. kendisine anayasayı okumasını tavsiye ediyorum. hepsini okumasına gerek yok ctrl+f yapıp şehit sayısı yazsın zaten öyle bir maddenin yer almadığını görür.

(bu kısım silinmiş olan entrynin devamında anlamlıydı aslında)
vallahi sabahtan beri yazdığım tüm entyler boşaymış onu anladım. sözlükten soğudum, ülkeden soğudum, hayattan soğudum. son kez bir boka yaramayacağını bilerek diyorum ki böyle bir madde yoktur anayasada. neyse ben kedi beslemeye gidiyorum.

(bkz: #13443347)
(bkz: ukte canavarı)
şu aşağıdaki saçmalığı yazmıştır.

--spoiler--
kesinlikle yazma gereği duyuyorum bunu. biricik vatanseverlerimiz böyle bişey yok ihihi siz anca devleti kötüleyin ihihi diye geziyor çünkü. hepinizi sikerim ya çok tatlısınız. ciddiyim . neyse
--spoiler--

kimi sikiyorsun lan sen ?
psikoloji sorunların olabilir bu bir derece , ama bu sana insanlara küfretme hakkını vermez.
otur edebinle. akıllı ol!
dobra yazar. * *
faşist beybi yazar.

edit: evlenme teklifimi reddetti. ayıp etti. faşizan veletlerimiz olacaktı.
bildiğin unutkan yazar. yaşlanmış, aklında bir ismi 5646418514 kez söylememe rağmen tutamayacak vaziyette olan yazar.

yazık lan sana.*
ama yinede seviyorum seni bebeim.*