bugün

entry'ler (64)

dahtus

an itibariyle beni yaran yazar. leşin teki olmasına rağmen bir o kadar da tatlı yazar lan bu. leş leş yerim olm seni.* seninle daha çok dedikodularımız olacak bundan eminim. lan valla seni bulduğuma kardeşimi bulmuş kadar sevindim. öperin

sagopa kajmer den aforizmalar

''Neyin beni beklediğini bilmemekteyim her yerde bilinmezlik var''

tanım yapma özürlü yazar

tanım yapmak için kasan yazarın en sinir olduğu yazar tipidir. lan, o kadar tanım için kasıyorum. aman sözlük formatıdır falan filan kurallara uyalım girim silinmesin diyorum. bazı yazarlarsa hiç.. soru cevap yorum öyle takılıyorlar ve bunların girileri silinmiyor. ya da gördüğüm an silinmemiş oluyor. sorun silinip silinmemesinde değil zaten, madem böyle bir sözlük formatı var neden bir kısım kasarken bir kısım ben tanım özürlüsüyüm hiç kendimi kasamam tarzında takılıyor?! ben onu anlamış değilim.. o zaman hepimiz rahat rahat takılalım.. bak sinirlendim şimdi..

sözlük yazarlarından bakire kalabilmenin sırları

nefsine hakim olacaksın. bir anlık dürtülerinin kurbanı olursan, olup bitiverir..

sözlük yazarlarının bugün aldığı kararlar

''o''nun yaptığı, ettiği hiçbir şeyi takip etmeyeceğim. gerçi bu kararı daha önce de almıştım ama uygulayamadım. artık, tamam uygulama zamanı bugündür.

sözlükçülerin en eften püften başarıları

tc kimlik numaramı ezbere biliyorum. mesela; o numarayı herkes ezberleyemez. benim için büyük başarı.*

ameliyat öncesi hastaya görüşürüz diyen doktor

ameliyattan çıktıktan sonra ilaçlarını ya da yapacalarını söylemek için demiştir. hele ki bu doktor aşırı sempatikse tadından yenmez.*

sürekli kendinden bahseden insan

kendinden soğutan insandır. bir de bunların sürekli kendini överek anlatanları vardır ki evlerden ırak. ya arkadaşım biz seni görmüyormuyuz, bilmiyormuyuz ne diye anlatıyorsun. sen kendini anlatınca bizim bakış açımız değişecek mi? evet, daha antipatik görüneceksin gözümüze. insanın sürekli kendinden bahsetmesi gerçekten bir süre sonra itici hale geliyor. tamam, kendini biraz anlatabilirsin açıklayabilirsin insanların seni anlamaları için ama abartmamak gerekir. bunun kendini pohpohlamaya övgüye kaçmaması gerekir. bırakta bunu başkaları yapsın..

bihter geceliği geldi

bihter yüzüğü ve bihter kolyesinden sonra beklenen. bi nevi pazarlama yöntemi denilebilir.

sol frame in çok hızlı akması

başlıkların ardı ardına akması durumudur. dile kolay ki başlığı takip edebilesin.

çam fıstığı yerken hep ucu açık olanları seçmek

(bkz: şam fıstığı)

facebook ta gif resim modası

'' bi bu eksikti'' denilesi durum. artık herkes yanarlı dönerli profil resimlerini ekler durur. gerçi henüz profile eklenebiliyor mu bilmiyoruz ama ekleniyorsa işimiz iş..

rüyada sözlüğü görmek

özellikle ilk yazar olunduğu dönemlerde, istisnasız her yazarın başına gelen durum. yok entry yok statü yok kanka derken bu bilinç altınıza kadar işleyip rüyalara karışır.

gözlük takan insanlara söylenebilecekler

''gözlükle çok seksi görünüyorsun''

iltifat edilebilir. hep kötü şeyler mi söylenecek canım. gözlüğün yakıştığı bir çok kişi mevcut.***

aşık olunmaması gereken birine aşık olmak

kendi kendine küfretmektir. oysa olunmaması gereken kişidir ve bir bakmışsındır aşıksın bağlanmışsın. kimsenin suçu değil yine de kendine kızarsın..

torunu ile aşk yaşayan nine

torunu yaşlarında jigolo tutsaydı daha bi sindirilebilecek durum. oha lan torunuyla! gerçek olabileceğine hala inanamıyorum. yok yok olamaz canım! reklam yapıyorlardır. midesizlik lan bu!

çok mütavazi bir insanımdır

mütevazı olduğunu dile getirerek, mütevazıliği falan kalmamış insandır.

bir arkadaşa bakıp çıkmak için sözlüğe yazar olmak

(bkz: aa bu benim lan)*

insanı sinir eden şeyler

-kendini öven insan tipi
-kendini beğenmiş insan tipi
-boş konuşan insan tipi
-kimseyi tınlamam ben insan tipi

şimdilik aklıma gelenler bunlar. bu tarz insanlar beni son derece sinir eden tipler.

bir kadın söyleyince etkisi kat kat artan sözler

(bkz: seni istiyorum)