bugün

terbiyesizlik.
haberturk denen internet sitesinde kendine yer bulamamış haberdir. (!) samsung'un apple'a verdiği ayar yok bilmem neler giriyor o ilk 10 habere ama bu haber giremiyor öyle mi? işin ilginci anasayfanın hiçbir yerinde yok, e bu orospu çocukluğu değil de nedir?
(bkz: 29 ekim 2011 törenlerinin iptal edilmesi)
hedef 2023 ün temelleri atılmaya başlanmıştır.

2023'te de saltanatı ve halifeliği geri getirecekler sanırsam. * *
sadece cumhurbaşkanı, başbakan ve genelkurmay başkanlığınca verilecek olan resepsiyonlar iptal olmuştur. sebebi malum geçirdiğimiz kötü günlerdir. saçma sapan gerekçeler aramaya gerek yok.
vallaha tatil olsun da, köşk'te balo verilmiş verilmemiş, çocuklar bu ayazda toplanıp aynı şiirleri okumuş okumamış, akşamına boğazda havai fişekler atılmış atılmamış kimsenin çok da sikinde olduğunu zannetmiyorum. olan varsa da akıl hastasıdır zaten, geçmiş olsun, ay aman pardon, kutlu olsun!

edit: ÇOK ÖZÜR DiLERiM LAN BEN nasıl yediği kaba pisleyen bir insanım böyle, allah benim belamı versin! ah keşke bu sene de benim verdiğim vergilerle köşkte balo verilseydi, ah keşke istanbul büyükşehir belediyesi bu sene de benim ödediğim çöp vergilerinden kısarak boğazda havai fişek patlatsaydı, ahh ne kadar aptalım ki bu soğukta küçücük ilkokul çocuklarının statlara doldurulup askeri nizamda geçit töreniyle garnizon komutanını, valiyi ve belediye başkanını selamlamasını angarya olarak görüyorum. evet lan aydınlandım, keşke bunlar olsaydı, niye olmadı ah ırzını sikeyim, nasıl kutlanmaz bu bayram, bu cumhuriyet!
bayrak direğinde direk dansı yapan kızlarla falan bayramın kutlandığını sanan bir zihniyetin ürünü olmakta heralde.
cumhuriyet bayramı iptal edilmiştir. o'nun yerine başka bayram atanacaktır;
(bkz: 14 kasım dinci riyakarlık şakirt ve türban bayramı)
üzmüştür ve sevindirmiştir demek de yanlıştır. ortada üzülecek bir durum var o da bizim için şehit olmuş erlerimiz ve van depreminde her şeylerini kaybeden insanlar.

cumhuriyet, bir balonun kutlamanın iptal edilmesiyle yok sayılacak ya da küçümsenecek bir durum değildir. cumhuriyet biziz zaten.
ama bizden olanlar bunu van' da kutlayamıyorken bizim başka şehirlerde kutlamamamız da 'bir' olmak demektir.

bunu hükümeti karalamak için kullanmak da yanlıştır.

ayrıca cumhuriyetle kurbanı bir görenlerin hay ben mantığına...
niyet göstergesidir. fırsattan istifade etmişlerdir. güle oynaya iptal etmişlerdir zannımca.
--spoiler--
88.yılda bir ilk !
atatürk ölüm döşeğinde iken iptal edilmedi !
atatürk öldü iptal edilmedi ! i̇kinci dünya savaşında ve üçüncü ihtilal sırasında iptal edilmedi !
kıbrıs savaşı sırasında iptal edilmedi !
1999’da 18.373 ölü ve 48.901 yaralı verdiğimiz marmara depriminde iptal edilmedi.
--spoiler--
cumhuriyet neferi:
iptallerin devamını bekliyoruz!

hükümet:
- ne yapalım, emir büyük yerden!
"cumhuriyet" kelimesinden bile rahatsızlık duyan bir takım yöneticilerin, depremi bahane ederek iptal ettikleri törenlerdir. depremle cumhuriyet törenlerinin ne alakası var? sanırsın ki tüm bakanlar kurulu, millet vekilleri van'da yardım maksatlı bulunuyorlar da törenlere çıkamayacaklar o yüzden! yalanınızı s.ksinler. evinizde eliniz sikinizde geziyorsunuz, çok da umurunuzunda van. bırakın bu düzenbazlıkları.
şaşırmadığım hadise. neyin zeminini hazırlamaya çalışıyorlar ki yıllardır içinde cumhuriyet kelimesi geçen herşeyden rahatsız birileri acaba? birileri unutmasın ki bu bayram halkın bayramıdır, halk yine gerektiği gibi sokaklarda olacaktır.
Ne sebeple olursa olsun tören sayıları ne kadar azaltılsa o kadar iyi olur düşüncesindeyim. Cumhuriyet töreni yerine cumhuriyet şenlikleri, cumhuriyet etkinlikleri gibi sözler daha mı iyi olurdu? Tören sözü soğuk ve zorunluluk manası ihtiva ediyor sanki.
cumhuriyet bayramı iptal edilmemiştir, töreni iptal edilmiştir efendim.
ramazan ayında onlarca terör saldırısına karşın başbakanın fermanı olan " mübarek ayda operasyon yapılmaz" a biat edip kılını kıpırdatmayan hükümeti -esnaf lokantası mantığıyla devlet yönetilmez, şayet ramazan sebebiyle kapalıyız gibi bir prensip ediniyorsak biz devlet değil minik bir topluluğuz" diyerek eleştirmiştim. yaşadığımız felaketlerin ardından bizim bir ulus olduğumuzun alamet-i farikası olan cumhuriyet bayramının resmi kutlamalarının yapılmaması devletin nasıl bir kabile mantığına mahrum bırakıldığının açık göstergesidir.
şimdi tekrar soruyorum, biz günlük gelişmelerle asırlık onur günlerini es geçecek kadar basit bir topluluk muyuz, yoksa bir devlet mi?
alıştırmak diye buna denir.
bugün töreni iptal eden yarın bayramı tümüyle iptal eder. onun yerine filistin'in kuruluş yıl dönümünü kutlarız. gerçi milli şuurdan yoksun bir güruhun yaptığı şerefsizliklere şaşmamak lazım.
cumhuriyet bayramını kutlamanın kime ne zararı var anlamıyorum. Ben şehit yakını olsam bugün bu bayramı çok içten ve milli duyguları çok kabarmış bir şekilde kutlardım. Van'daki deprem zede olsam aynı şekilde kutlardım çünkü bu devlet bana sahip çıkmıştır her ne kadar eleştirsekte yapılan yardımların yetersiz ve organize olmamasından yakınsakta sonuçta devletimiz bize sahip çıkmıştır derdim ve benim gibi düşünen bir çok insan olduğunada eminim.
1937, Atatürk çok hasta. Doktorlar; "Gitmeniz intihar" diyor ama O "hayır" diyor. "Halkın morali bozulur, kutlamalar olacak ve ben gideceğim"
iyi ki gerçekleşti, yapmacık bir tören yapılıp tansiyonun yükselmesi önleneceğine; böyle daha belirgin engelleyici faaliyetlerle cumhuriyetin değeri üzerine belki bi nebze daha fazla kafa yordurulur. ne derlerdi... ak koyun, kara koyun belli olsun.
hala "eheh resepsiyona mı davetliydin lan ne diye üzülüyorsunuz?" diyenler var.

cumhuriyet kutlamalarının resepsiyondan ibaret olduğunu düşünüyorlar. sonra da gelip burada akıl veriyorlar. çok zekisin.

okullarda bile iptal edildi kutlamalar. sebep ne? van'daki deprem. ee ama başka resepsiyona katılınca, herşey normal.

öğrencilerin kutlamalarına izin verilmemesi tam bir skandal. o gösteriler gövde gösterisidir. işte atatürk gençliği burada demektir. cumhuriyet'in sahipleri burada demektir.

şimdi o engellenmeye çalışıldı. birilerinin hoşuna gitsin diye bu yapıldı.

ama hala söylüyorum cmhuriyet sahipsiz değil.
(#13528477)

iptal edilmedi, cumhuriyetin gerçek sahibi olan halk, zaten kutluyor!
Saçmalıktır. Bayram iptal edilmez.