bugün

Tek yükü şu maaş olsa keşke...
temel gelir giderlerini kendi cebinden ödemediği hâlde o kadar parayla napıyor da kendi kendine zam yaptı merak ediyorum.
Türkiye'de bütçe yapma yetkisi Cumhurbaşkanlığı bünyesindedir.

Şaşırmamak lazım.
81250 tl 'dir.
eski cumhurbaşkanları ise 32500 maaş almaktadır.
Çalışan hakeder,
adam zaten bir şeye para harcamıyor ki. bir de ne maaşı?
2022 yılı için 100, 750 lira (yazıyla yüz bin yediyüz elli lira) olması teklif edilmiştir.
reisin çok az aldığı maaştır. atatürk yokluk açlık yıllarında 1730 cumhuriyet altını parasına denk gelen maaş alıyormuş bugünün parasıyla 1 800 tl yapıyor yani bir milyon sekiz yüz tl maaş alıyormuş.

kaynak google araştıran bulur.
Atatürk ün maaşıyla kıyaslayanlar şu linkteki bilgileri iyi okusun.

https://www.avrasyahaber....aturkun-maasi-ne-kadardi/
Ulan frank. Atatürk ölünce parası yine milletine kaldı. Recep ölünce parası sana değil okçu pan oğul bhilal keltoşuna ve fifi sümeyye'ye kalacak. Ne boş konuşuyorsun, tamam; ama bu kadar da yapma be birader.
2018 den beri %90 oranında zamlanmış. Bu yalakalık yapanlara soruyorum aranızda maaşına 4 yılda bu oranda zam alan var mı?
bu maaşla istediği zaman tantuni yiyebilir. ne güzel !
muhalif kesimin çekemediği, kıskandığı maaştır. * e ama koskoca ülkenin cumhurbaşkanı yani ve popüler bir şahıs ve ayrıca sanatçılar daha fazla da kazanıyormuş.
asgari ücret 3 bin değil mi zaten. *
Bizim üretim müdürünün maası 220 bin lira. Bi üstü genel mudur yardimcisinin ve genel mudurun maasini bilen yok. Muhtemelen maas arti cirodan pay aliyorlar. 88 bin lira buyuk para degil.

Ha bu parayi hakediyor mu dersen zerre haketmiyor o ayri melese.
500bin lira olsa yetmez, adamın günlük harcaması değil bu paralar, sarayın elektriğini falan ödüyor sanıyorsunuz sanırım. Bir yüzükle başbakan olan adamın dünyanın en zengin cumhurbaşkanlarından biri olmasına şaşırmıyorsunuz da 88bin liraya mı şaşırıyorsunuz.
görsel
Maaş tamamen göstermelik bir konudur asıl sıfırlanan rakamlar önemlidr. ülkeden uçurulan paralar,cebe giren halktan çalınan paralardır.
1 ay önce zam gelerek 104.000 civarı olmuştur.
imelda çantalarını, ayakkabı kutucuklarını nasıl alır şayet o maaşa zam gelmezse?
atanın 1630 cumhuriyet altınına tekabül eden o zamanki maaşına bakarsak günümüzde rte nin aldığı 100 bin tl maaş tamamen traştır.
Erdoğan'a giden her kuruşun Hayra gittiğine emin olduğumuz için hiç sorun değil.
Bu millet ona boş çek vermiş istediğini yaz reis.
Biz senden razıyız, senin yaptıklarının bu dünyada karşılığı yok.
Rabbim öte tarafta cennettinin en güzel köşesini verir sana inşallah.
dolar kurunun azması ve fahiş zamlarla pul olmuş maaştır.
görsel
Bunun üzerine maaşın %40’ı oranında emekli maaşını da ekle, aylık 141 bin TL cik.
Ve bu maaşa hiç dokunulmuyor.
Örtülü ödenek var birde, kime verdiğin, nereye harcadığını allahtan başka kimse bilmiyor.
2023 yılında da 100.750 tl olacakmış.
https://www.sozcu.com.tr/...nda-alacagi-maas-7431210/
inan para bile değil. sizin sandığınız gibi türkiye de bürokrat maaşları o kadar yüksek değil. bu parayı ortalama bir şirket genel müdürü bile alabiliyor. hatta büyük holdinglerin yönetim kurulundakiler bu paranın kat be kat fazlasını huzur hakkı olarak alıyor. öyle sizin sandığınız gibi şirket ortağı falan da değil ha. sırf ismi ve itibarından dolayı yönetim kuruluna alınmış adam.

https://www.ensonhaber.co...arinin-haftalik-ucretleri
al, survivor da berdan mardini nin haftalık aldığı ücret.
ne genel müdürü, bu parayı normal 4a'lı çalışan yazılımcılar bile alıyor, bırak genel müdürü, bırak departman müdürünü.