bugün

yapılan işlemi geri alan tuş takımı
can kurtaran müthiş ikili.
(bkz: undo last)
(bkz: geri vites)
yeni bir sözlük yazarı. *
günlük hayatta kendimi yapmaya çalışırken bulduğum klavye kısa yolu.
saatLerce bir afiş üzerinde çalışıyorsundur...mükemmele ulaşmaya az kalmıştır...ama bir hatan yüzünden canım afiş abLa olmuştur...paniğe gerek yok...hoooppp ctrl+z...bir bakmışsın hatanı kapatmış...* * *
herhalde ben butonunun ozelligi olmayan yazar.uzerine tikladigimiz da "Aslında böyle bir yazar yok!" yazisiyla karsilasiyorsunuz.ilginc sozluk yazari.hos geldiniz.
"hoşbuldum" diyerek giriş yapan "aslında böyle bir yazar var" diye devam eden ve uludağ sözlüğün kendisine neden böyle bişey yaptıını anlamayan ve gereğinin yapılmasını arzeden kibar yazar.
düzenden geri al olayının kısayolu.
pc basında olan herkesin kutarıcısı. ctrl-z olmasa yapılan işlemi geri almak diye bişey olmazdı, bulana tesekkür etmek lazım. Özellikle tasarım ve kurgu sistem kullanıcıları crtl-z uğrunda kurban keserler:))
sigara'nın icadından sonra en büyük icattır. insanın işi bu kadar kolaylaştırılmaz ayıptır kardeşim.

nejjla: ahmet hamileyim sıçtık
ahmet: ctrl+z yapsak para etmezmi?
nejjla: ahmetttttt
ahmet: tamam tamam
nejjla: ayı sın ahmet ayı. küçükken ayı ile yatardım hala bir ayı ile yatıyorum.
ahmet: gfdgdgfdgdfgfdgfdgd
yapılan hataya karşılık insana bir şans daha verir. sevgiyi hak eder. candır.
ctrl+y * ile müthiş bir 2 li oluşturur. öyle ki word sayfası * şebeğe döner.
Başımızdan eksik olmayasıca komut...
Her eve lazım denilesi...
kimi zaman keşke hayatta da olabilse denilen bilgisayar komutu.
mükemmel bir şeydir demek bile bazen kifayetsiz kalır.
masaüstünden laptoba geçince yapmakta zorlanılan hede. (bkz: fn)
spider solitaire de hızır gibi imdada yetişen kombo.
Almanca klavyede Strg+Z olan yapilan islemi adim adim geri alan tus kombinasyonu. Bilgisayar kullanip bilmeyenlerin cehaletidir.
Ctrl+s den sonra kullanmaya çalışırsanız office programlarında hiç bir halta yaramaz.

Fazladan ctrl+z kullanmışsanız üsteki oklardan soldan sağa doğru olanı tıklarsanız fazladan silmiş olduğunuz işlemleri tekrar geri getirebilirsiniz.. başka bir kısayol kombinasyonu yoktur ve aslında sadece bir kaç tıklama yapacağınız için kısayol kombinasyonlarından daha da kısa bir yoldur bana göre..