bugün

Yok kesin bir şey saklıyorlar, madem ciddi değil neden karantinaya alındı gibi şeyler söylüyor herkes.
Yok ilaç şirketleri bilerek çıkarıyor vb geçin bu komplo teorilerini. National geographic'in "salgın" adında bir belgesel serisi var, gidin onun zaire ebolası bölümünü izleyin.

Bu tür virüsler, hayvanlarda sıkça bulunur. Tespitini yapamadığımız için de mutasyona uğrar, uğrar... En sonunda da insana bulaşabilecek düzeye gelir. Çin'deki durum da budur.

Hayvandan insana geçebilecek düzeyde mutasyon geçirebilen bir virüs, insan vücuduna girdikten sonra değişmeye devam eder ve giderek daha çok insana bulaşmaya ve daha dayanıklı olmaya başlar. Ebola virüsünün bugün bile tam olarak bitirilememesinin nedeni budur.

Çin'de korkulan da budur. Virüsün dayanıklılığının artması -ki insan vücuduna adım attıktan sonra bu çok hızlı gerçekleşir- ve daha fazla insana bulaşması.
Bu yüzden çin karantina kararı ile çok doğru yapmıştır. Ama yabancı kaynakların dediklerine göre, virüsün ilk çıktığı hayvan pazarını sterilize edip (ki bunu yapmamalılardı), geri kalan şehri öylece bırakmışlar. Aksine şehirde büyük bir sterilizasyon başlamalıydı.

Çin hükümeti gibi dışarıya kapalı toplumların verdiği bilgilerin yanıltıcı olduğunu hatırlarsak ve daha hastalığın bulaştığı ama kuluçka döneminde olduğu kişileri de var sayarsak, ebola'dan sonraki en büyük salgınla karşı karşıyayız.

Ayrıca ebola afrikayı kavururken acil durum bile ilan etmeyen dünya sağlık örgütünün, söz konusu çin gibi bir çok avrupa ülkesi ve amerika ile sürekli olarak iletişimde olan bir yerde virüs çıkınca nasıl tutuştuğunu görmek yüzlerine tükürme isteği oluşturmuştur.

Yok çinliler onu bunu yiyor bunlar müstehak, yok uygur türkleri vb diyen gerizekalılar için en büyük temennim en yakın zamanda wuhan'a gidip bir daha dönmemeleri. Aq beyinsizleri.

Komplo teorisi kasan arkadaşlar hadi hiç plague oynamadınız, hadi belgesel falan da izlemiyorsunuz da sizin beyininiz de mi yok.

Çindeki salgından Bana ne diyenler sizi de unutmadım, siz mağaranızdan çıkmıyor olabilirsiniz ama golobal bir dünyada yaşıyoruz, her gün binlerce insan seyahat ediyor. Bu virüsü taşıyan bir çinlinin türkiyeye bulaştırması, sonra yayılması an meselesi. Bunu da öğrenin istedim.
dünya nüfus düzenlemesi için yapılan bir şey olduğunu düşünüyorum. yapay bir virüs, biyolojik silah.

istanbul'da çinli bir kadında tespit edilmiş, kadını özel ambulans ile çine göndermişler. görüştüğü 20 arkadaşı ise gözlem altındaymış. madem bu risk var neden hop diye ülkeye almadan önce kontrolden geçirmiyorsunuz yolcuları? kontrolden geçirme imkanın yok o zaman çin'e giriş-çıkışı yasaklayacaksın. bizim ülkemizde böyle bir salgın başlasaydı bize kimse kapısını açmazdı, hele ki çin. istanbul'da görülmesinin sorumlusu devlet. net.

ülkede zaten bir virüs var, ikincisini kaldıramayız. herhangi bir önlem alınmadı, alınıp alınmayacağı ise meçhul. anca kalkıp saçma sapan açıklamalar yapılsın. en fazla çoğu zaman olduğu gibi bundan da korkmuyoruz deyip kıllarını kıpırdatmazlar, olan halka olur.
Yılan yemekten oluşan bir bir virüsmüş. Yılan yiyen adamı hasta olsun ya da olmasın almayın ülkeye. Yeterince virüsümüz var zaten birde bununla mücadele etmeyelim.
harbi midenizi skeyim ya yılan yenir mi lan? hayvanlar bile neyi yiyip yemiyeceğini biliyor ama bu çinliler bilmiyor aq bunlar bi apocalypse filan olursa direkt bizi yemeye gelirler.
Çinde ortaya çıktığı söylenen hastalık. Evet.
avrupa'ya sıçramış olan virüs.
fransa'da en az 3 kişi tespit edildi.

abd'de ise hastaların en az 45 kişi ile yakın temas kurduğu ve bu kişilerin arandığı bildirilmekte.
ve niye seattle?
seattle'ın bizde bir yeri vardı halbuki..

çin yeni yıl tatili bugün.
muhtemelen asıl yayılım bugünden itibaren başlayacak.
değişik bir virüs. bunlar bin yıllardır yarasa, yılan her boku yiyorlar. başka bir iş var bunun içinde.
virüsler mutasyona uğrayabilir. bu normaldir.
talihsizlik şudur ki, corona ailesi virüslere etki eden zaten hiçbir ilaç yoktu.
şimdi ölümcül hale geldiler.
bakalım ne olacak.
Emin olmamakla birlikte ben bu işin içinde cia parmağı seziyorum. Abd nin en çok korktuğu güç çin. Bilemem ama ebola olayını unutmadı bu millet.
aslında hep vardı bu virüs hayvanlarda ama insanlara geçmiyordu bilim adamlarıda tedavi aramadı zaten hayvanlarda olduğu ve ender görüldüğü için ama virüs mutasyon geçirip insanlara bulaşmaya başlayınca bir anda yeni bir hastalık gibi tıp hazırlıksız kaldı.
Arkadaşlar twitterda bir flood okudum durum gerçekten vahim görünüyor.
Bu virüs tam müdahale edilmek istenirken mutasyona uğrayıp farklı bir şekle bürünüyor o yüzden aşırı hızlı yayılıyor ve virüsün görüldüğü çinin ilgili şehrinde toplu ölüm olayı gerçekleştirebilir çin ordusu. vaka sayısı bahsedilenden daha fazla ayrıca doktorlara bile bulaştığına dair videolar var.
Hakkında komplo teorileri çıkmaya başlamış, söz konusu çin olunca ' yok artık ?!' da diyemiyorsunuz.

Ayrıca birinin çinlilere kıtlığın bittiğini söylemesi lazım, tebliğe çıkacağım.

Chopstickle canlı fare yavrusu yemek nedir ??
tek panzehiri üzüm sirkesiymiş marketlerdeki bütün üzüm sirkelerini aldım tuvalette silahla bekliyorum hadi hayırlısı.
virüsünü bilmemde birası lezzetlidir.
dünya nüfusunun yüzde yetmiş, seksenini almadan giderse üzülürüm virüsüdür.
bu virüs yada başka sebeple kaçınılmaz olan başınıza gelecek.
yaşlınızda, gencinizde, kadın, çocuk, erkek, eşcinsel olanınız da er yada geç bir sebepten öleceksiniz.
altı üstü öleceğiz lan ne panik yaptınız virüsüdür.
burada ayrıntılı anlatılmıştır
(bkz: tanrıya açılan savaşı kaybediyoruz)
Bir kızılderili atasözü der ki bir akarsu kimin arazisine toprak taşıyorsa yatağını o değiştirmiştir.

Bundan yola çıkarak bu olaydan kim fayda sağlıyorsa sebep odur. Virüsün Çin tarafından bilerek veya bilmeyerek ortaya çıkarıldığı iddialarının hepsini algı yönetimi olarak görüyorum.

Bu virüs, Son yıllarda Avrupa ve Amerika ekonomisine tehdit oluşturduğu için çin’e Karşı batılı güçlerce yapılmış başarılı bir biyolojik taarruzdur. Propaganda ile desteklenmektedir ve altında yatan amaç Çin orjinli ucuz işgücü ve emtianın Avrupa ve Amerika’ya girişinin önüne psikolojik bir set çekerek devlet destekli yandaş ve büyük kapital aile şirketlerini Çin’e karşı korumaktır.

(bkz: ters manyel)
https://youtu.be/rhxkxFTVQP4

Allah'ın gazabı zalimlerin üzerindedir..
3 gündür evden çıkmıyorum ama nedense bu corona virüsü gönderisine girdiğimden beri bi kaşıntı aldı beni internet üzerinden falan bulaşmaz dimi.ayrıca şu mk çinlilerinide almasınlar ülkeye ne yedikleri belli değil ibnelerin.
Çin bu dönemde de kapalı bir toplum devlet sayılır. Tam olarak ne olduğunu bilmiyorum lakin Avrupa ülkelerine tehdit olmaya başladığı zaman anlaşılacak gibi görülüyor. Umarım sevdiklerime, bana bulaşmaz. Hoş nasıl bulaşıyor bir bilgimde yok.
görsel
Son gelen bilgilere göre Çin halk cumhuriyetinin 60 yaş üstü nüfusu azaltmak için kendi ürettiği bir yapay virüs. Kontrolden çıkıp küresel bir salgın haline geldi. Bilinen vakalar ve ölümler basının verdiğinden daha fazla.
Yemedikleri bir bok kalan milletin yüzünden yayılan virüs. Kendi başınızı yiyin inşallah.
Video sanki resident evil Yada zombi setinden cekilmis gibi.
Hala saçma salak espiri kasanlar var.

(bkz: durumun ciddiyetini kavra sikik)

Evet, çin tabiki bir şeyleri gizliyor. Bunu biraz ekonomik sebeplerden biraz da halkı paniğe sevk etmemek için yapıyor aslında, çok da nefret kusulacak bir durum yok. Resmi rakamların doğru olmadığını wuhan gibi 11 milyonluk bir şehirdeki tüm hastanelerin dolu olmasından az çok anlayabiliriz.

Ama yok on binlerce ölü, yok kanlar içinde sokaklar falan geçin bunları arkadaşlar. Beyninizi kullanın. Hadi çin hükümeti gizliyor, e orada dünya sağlık örgütü, bbc, cnn gibi uluslararası kanallar var, on binlerce ölü falan olması mümkün değil. Maksimum 300 ölü vardır diye tahmin ediyorum, resmi rakam 60 çünkü.

insanların yere yığılmaları da beklenmedik bir şey değil, çünkü bu hastalık akut solunum yetmezliği belirtisi gösteriyor, 2-3 dk nefes alama sen de bilincini kaybedip düşersin. Düşünce de kafanı vurursun kanar normaldir.

Evet çok ciddi bir sorun bu, her şey toz pembe'cilere de, komplo teorisyenlerine de inanmayın. Kritik günlerdeyiz, bekleyip göreceğiz. Virüs daha fazla mutasyon geçirmeden umarım bir aşısı vb bulunur.