tüm uzmanlar sıcak hava gelince virüsün öleceğini düşünüyorlar ama şu anda yazı yaşayan güney yarım küre de virüs var. bu virüs ister misiniz dünyanın 3 te ikisini ahirete götürsün.
bence bu tüm uzmanlar hakkında ilginç bi detay.

harbi hepsi oturmuş böyle bi konsensusa mı varmış?
ilginç olan virüsün yaza biteceği iddia ediliyor, daha ilginç olan şu an bizim yazın bile ulaşamayacağımız sıcaklıkta olan ülkelerde vakaların olması. umarım tez zamanda aşı veya tedavisi ilacı falan çıkar ve kurtuluruz virüsten..
virüs mutasyona uğruyor ve sanıldığı gibi havaların ısınması ile salgın durmayacak.
Yazın öleceğinin düşünülmesinin en önemli sebebi, virüs salgınlarının genellikle kış aylarında pik yapması.
Yani tecrübelere dayanılarak yapılan bir öngörü.
Gerçeği bekleyip zamanla göreceğiz.
doğrusunu ALLAH bilir gençler öğrendiklerim tarafımca dikkatlice düşünsel süzgeçten geçirilmiş istifadenize sunulmuştur. kaynağım internet. valla başka yerden değil.

virüsün yapısı (yani şu günlerde bilinen haliyle) yağlı bir kılıfla kaplıymış. bana ilginç geldi.
sonra dedim ki kendi kendime; limon, ananas organizmadaki yağı ve bazı proteinleri parçalayan özellikte iki besin. araştırdım.........yesssssss!!!!!!!

limon; canlı ya da canlı hale gelmiş organizmaların yağ dokularını parçalıyor. kanserin bir numaralı düşmanı. ama tüketilmesi dikkatli olmalı. bir doktorun deyişiyle; evet limon kanser hücresini parçalıyor ama çok tüketilirse başka hücre gruplarını da parçalama riski var.

ananas; limonun özelliklerine ek olarak - bromelain ihtiva ettiğinden protein enzimlerini eriten bir meyve. haftada en fazla bir tane yenilmeli. dikkatli tüketilmeli. protein parçalaması covid 19 virüsün alveollere yerleşmesini kolaylaştıran ace2 proteinine tutunma olayını baltalaması demek. ace2 proteini de mevta olacak tabii. bu da akciğerde başka sebeplerden iltihaplanma riskini getiriyor ama bunu da limonun iltihap önleyici yapı taşlarıyla dengeleyebiliriz diyorum.

uzman arkadaşlardan bilgi teyiti alabilirsem mutlu olacağımdır.....
hiç bir şeye ilginç diyemiyorum artık bilader. şu an en ilginç şey kıyametin kopması olurdu.
hiç bir şeye ilginç diyemiyorum artık bilader. şu an en ilginç şey kıyametin kopması olurdu.
1-kac gundur kolonya icmekten helak oldum,
viruse kesin onlem dediler ama ....... insan merak ediyor
gene de hijyen onemli hergun bir sise kolonya.

2-bu virusun yazla bir alakasi yok, zira singapurda hic kis yokken bile orlari bile zaptetmis

3-bu cinli ibislerden supheleniyorum
onlarin isi olsa gerek bu.
Sadece bir varsayım. Amerikalılar da salgının 18 ay sürebileceğini düşünüyor. Öbür yandan aşı bulunması, geliştirilmesi, virüsün vakadan vakaya aşıya karşı direnç oluşturup oluşturmayacağı gibi konular hemen çözülecek gibi görünmüyor.
yaza kadar yok olacak söylemi, sıcak havanın virüsü engellemesi değil, virüsün diğer virüsler gibi mutasyona uğrayıp bulaşıcı özelliğini yitirecek olmasından kaynaklı.

yani uzun vadede virüs yeterince alana yayıldıktan sonra mutasyona uğrayarak diğer virüslerin akıbetini yaşayacak.
1. Sakınırsak,
2. Temas etmezsek,
3. Tecrit edersek, tez kurtuluruz kanımca.