bugün

tarkan'ın çok yakında piyasada olacak olan yeni albümünün adı. 15 şarkıdan oluşuyor ve içinde şıkıdımın ingilizcesi de mevcut. bi kaç şarkıyı dinleme fırsatı buldum gerçekten süper.

içindeki şarkılar ise şöyle:

1 Just Like That
2 In Your Eyes
3 Why Don't We
4 Mine
5 Over
6 Start The Fire
7 Shhh
8 Bounce
9 Come Closer
10 Don't Leave Me Alone
11 Shikidim
12 I'm Gonna Make U Feel Good
13 Mass Confusion
14 Touch
15 If Only You Knew
tarkan'ın muradına erdiği albümdür. yıllardır çıkarmak için uğraşmış ve sonunda tamamlamış ve bugün itibariyle piyasada satışa sunulmuştur efendim. umarız tarkan emeklerin karşılığını alır ve albümü tüm dünya da istediği ilgiyi görür.
albümdeki şarkılara şöyle bir göz gezdirildiğinde 11. şarkının gözünüze hemen batacağını sandığım albüm. bir de klip çekerse değmeyin keyfime ki sanırım üçüncü klip olur. inşallah güzel olur, ama yeter be abicim şıkıdım şıkıdım hissi uyandıran, albüm sahibine "sen de bir acayipsin ha" diyerek serzenişlerimi sunmak istediğim albüm.
sözleri de yazalım da tam olsun;

a wind is blowing and a fire's loose
i couldn't find the words to call a truce
and tore the temple down to let the spirit rise...ooo

in the sound of the storm
i can hear just one voice

all over
let us all come closer

there's nowhere to touch that doesn't hurt
there's nowhere that i can look that isn't blurred
with all the righteousness and all the holy words...ooo

in the sound of the storm
i can still hear one voice

all over
when the heart sinks lower
and the healing slower
let us all come closer

i will need a hand to reach for
a thread of peace and a seed of hope
i will raise my eyes to see more
speak a truth and we shall know...ooo

in the light of one choice
we will sing with one voice

all over
when the heart sinks lower
and the healing slower
let us all come closer

that is where we are
that is who we are
that is all we are *
"sen gel bakem buraya" anlamına da gelir. *
ilk dinlediğinizde bütün şarkıları birbirine benzettiğiniz albüm. daha sonra tabi farklı olduklarını anlıyorsunuz.
yine de tarkan daha iyisini yapabilirdi diyorum. aceleye gelmiş desem 10 yıldır bunu hazırlıyo. bi çok tarkan hayranını tatmin etmedi bu albüm.
resmi kayıtlara göre 30.000 satan tarkan albümü.
(bkz: bir album dinledim ve hayatim degisti) *
"yamacıma gel" demek.
"Safları sıklaştıralım muhterem cemmaat" anlamında bir ulusa sesleniş tümcesi, dışarda cemaat kaldı gibisinden bir diğergamlık örneği sergileyip, gönülsüz de olsalar öndekilerin biraz gıpraşmasına neden olabilir.
kanımca çok güzel şarkıların bulunduğu ama yeteri kadar tanıtılamamış olan tarkan albümü. bir pazarlama hatası. bu kadar güzel bir albüm nasıl hakettiği yeri bulamaz diye hala şaşırır ve üzülürüm. bana da inanmıyorsanız youtube dan albüm şarkılarına yabancıların yaptığı yorumlara bakın derim.. önerim; tarkan ingilizce albüm yapmaktan vazgeçmesin ve daha iyi bir reklam organizasyonu olan yeni bir albüme come closer şarkılarından da bir kaç tanesini de araya serpiştirsin.
tarkan ın insanın keyfini yerine getiren harika ingilizce albümü.

kim ne derse desin adam yaşayan efsane.
tesadüfen keşfettiğim ve introsu kullanılarak tekrar farklı şekilde düzenlenen aslen pakistanlı olan salma agha isimli bir kadının söylediği 80'li yılların bollywood filmlerinden birinin şarkısı. normalde hint müzikleri ile aram çok iyi değil ama bu bildiğimiz hint müziklerinden ve hintçe şarkılardan farklı.
orjinal hali:
https://youtu.be/exO3gglyFSU
değiştirilmiş versiyonu:
https://youtu.be/1p2-O2jVhPU
değiştirilmiş versiyonunu bundan 2 yıl önce power fm'de pazar akşamları mykonos'tan yayın yapan dj babis çalmıştı bir ara. eski telefonumun kayıt programı aracılığıyla hafıza kartına kaydetmiştim. midomi adlı program aracılığıyla değiştirilmiş versiyonunu buldum. değiştirilmiş versiyonunun you tube'daki bir videosunun altına yazılan bir yorum aracılığıyla da şarkının orjinalini buldum. orjinali kulağa daha hoş geliyor sanki.
görsel
Bana en sevdigim filmlerden birinde gecen bir repligi hatirlatan cumle.
güncel Önemli Başlıklar